آیا بازی Diablo IV کرک شده است؟‌ + آموزش نصب کرک بتا

آیا بازی Diablo IV کرک شده است؟‌ + آموزش نصب کرک بتا

روز گذشته خبرهایی مبتنی بر انتشار کرک Diablo IV منتشر شد و گیمرها را واداشت تا دنبال کرک این بازی بگردند. انبوه سؤال‌های مختلف در مورد کرک دیابلو 4 باعث شد تا مطلب مفصلی بنویسیم و این نکته را توضیح دهیم که چرا انتشار کرک این بازی غیرممکن است و شیوه‌ای هم که برای تجربه بازی یافت شده‌ است، مخصوص نسخه Beta است و بازی نهایی کرک نشده است و به شیوه P2P هم قابل اجرا نیست.

در مورد کرک بازی Diablo IV باید ابتدا با مکانیسم محافظت از انتشار غیرقانونی اکتیویژن بلیزارد آشنا شوید. قفل یا مکانیسمی که لانچر بتل‌نت استفاده می‌کند، تا به امروز قابل دور زدن نبوده است. همین باعث شد تا بازی‌های Call of Duty دیگر قابل کرک شدن نباشند. برای نمونه بازی Modern Warfare سال 2019 هنوز بدون کرک مانده است. واضح است که هیچ فردی جز مهندس‌های اکتیویژن با ساز و کار قفل بتل‌نت آشنایی ندارند، اما در طی چند سال اخیر، تئوری‌های مطرح شده است.

آیا Diablo IV کرک می‌شود؟

اکتیویژن همیشه کاری می‌کند تا فایل‌های بازی بدون همگام‌سازی با سرورهای بتل‌نت قابل‌اجرا نباشند. حتی فایل بازی‌ای که فردی دانلود می‌کنند، ممکن است تفاوت جزئی با فایل دانلود فرد دیگری داشته باشد. طوری که بازی تنها قابل‌اجرا از طریق یک کامپیوتر خواهد بود. اما هیچ‌چیز غیرقابل هک شدن و دور زدن و کرک کردن وجود ندارد. می‌توان این فرایند را به قولی By Pass کرد و یک سرور خصوصی ایجاد کرد و به بازی اجازه اجرا داد. این اتفاق در مورد بازی Diablo IV رخ داده است و گروهی یک سرور شخصی ایجاد کرده‌اند تا بازی‌کنان بتوانند به دور از سرورهای بلیزارد، بازی را اجرا کنند.

سیستم مورد نیاز نسخه نهایی بازی Diablo 4

بازی دیابلو 4 به دلیل اینکه به شکل آنلاین طراحی شده است و حتی برای تجربه کمپین بازی هم باید آنلاین باشید و به سرورهای بلیزارد وصل شوید، قابل کرک شدن نیست. طوری نیست که مانند دیگر آثار، قفل بازی شکسته شود و سپس با کلیک روی فایل EXE جدید، بازی را اجرا کرد. حتی این اتفاق هم بیفتد، باز هم بخش داستانی از دسترس خارج خواهد بود. بازی Diablo 3 نیز به همین شکل بود. اما این جلوی تجربه رایگان بازی را نگرفته است و شیوه‌ای برای اجرای نسخه Beta آن پیدا شده است که در ادامه به‌طور کامل توضیح خواهیم داد. نسخه کامل غیرقابل کرک شدن است.

آموزش نصب دیابلو 4

ابتدا باید این نکته را گوشزد کنیم که تنها نسخه BETA بازی با این روش قابل اجرا است. نسخه اصلی کرک نشده است. روش کار این است که در وب‌سایت D4 Reflection ثبت‌نام می‌کنید. این وب‌سایت در واقع یک شبکه خصوصی برای تجربه دیابلو 4 ایجاد کرده است. مشابه همان سرورهای خصوصی بازی‌های وارکرفت که سال‌ها قبل بازی می‌کردیم. یا سرورهای خصوصی GTA Online. پس از این ثبت‌نام می‌کنید، لانچر ویژه را دانلود می‌کنید. سپس باید فایل بک‌آپ بتا بازی را از طریق تورنت دانلود کنید. این فایل به حجم 70 گیگابایت آپلود شده است. پس از اینکه فایل نصب را دانلود کردید، می‌توانید فرایند زیرا را شروع کنید:

در وب‌سایت D4 Reflection ثبت‌نام کنید
لانچر مخصوص این‌ شبکه را دانلود کنید
وارد لانچر شوید و روی Diablo IV کلیک کنید و دانلود را بزنید
چند دقیقه منتظر بمانید و سپس لانچر را به‌طور کامل ببندید
به مکانی که فایل‌های بازی در حال دانلود شدن است بروید و فولدری را پیدا کنید که این اسم را دارد: D4R_ENRU
فایل نصب بازی را که دانلود کرده‌اید (Diablo.IV.-P2P) به پوشه D4R_ENRU انتقال دهید
اگر پیغام ارور مشاهده کردید، گزینه Copy and Replace را بزنید
سپس لانچر بازی را باز کنید و باید فرایند نصب تکمیل شده باشد و گزینه Play ظاهر شود
گزینه Play را کلیک کنید و سپس اکانتی که در وب‌سایت اول ساخته بودید را وارد کنید
در صورتی که گزینه Play برای شما فعال نشد، باید گزینه Set Already Installed Game را بزنید و سپس فایل Diablo IV.exe را به لانچر شناسایی کنید. پس از این کار فرایند شناسایی فایل‌های بازی آغاز می‌شود و پس تمام شدن، لانچر را ببندید و دوباره باز کنید.

مشکلات کرک Diablo 4

با این حساب کرک Diablo IV منتشر نشده است شما می‌توانید به این شکل به یک سرور خصوصی وصل شوید و نسخه Beta که رایگان بود را تجربه کنید. افرادی که به این شیوه بازی را دانلود کردند، گفته‌اند که وضعیت چندان جالب نیست. در واقع این سرور خصوصی کشش چندان زیادی ندارد. در نتیجه هر آن ممکن است از بازی بیرون انداخته شوید. کرش کردن پی در پی برای اکثر افراد پیش می‌آید و این شیوه تجربه دیابلو 4 به‌هیچ‌عنوان تضمین‌شده نیست. عده اندکی توانسته‌اند بازی را بدون مشکل تجربه کنند و اگر می‌خواهید شانس خود را امتحان کنید، سنگ مفت و گنجشک مفت.

نوشته آیا بازی Diablo IV کرک شده است؟‌ + آموزش نصب کرک بتا اولین بار در پارسی گیم پدیدار شد.