استارفیلد با الهام از Red Dead Redemption 2 ساخته شده است

by | 0 Comments | 1402/03/25

بازی نقش‌آفرینی جدید بتسدا هویت بسیار ویژه‌ای دارد. در واقع می‌توان گفت که تابه‌حال بازی‌ای مشابه آن ساخته نشده است و در عین حال، دی‌ان‌ای بازی‌های این شرکت همانند Fallout 4 در دل آن دیده می‌شود. بازی Starfield اولین عنوان تازه بتسدا در طی 25 سال اخیر است و بسیاری می‌گویند که این اثر با الهام از No Man’s Sky ساخته شده است. تاد هاوارد نظر دیگری دارد و می‌گوید که آنها از Red Dead Redemption 2 الهام گرفته‌اند.

هاوارد کارگردان استارفیلد و مدیر استودیوهای بتسدا در مصاحبه با IGN به نکته مهمی اشاره کرده است. او می‌گوید که فضای عملی تخیلی بازی با عناوین دیگر مقایسه شده است. اما آنچه بتسدا دنبالش بود، ارائه تجربه‌ای مشابه بازی جهان باز راک‌استار گیمز بود. طبق گفته هاوارد، بازی Red Dead Redemption 2 سعی می‌کند بازی‌کننده را کاملاً در جهان بازی غرق کند و اجازه می‌دهد تا در آن زندگی کنند. استارفیلد هم سعی می‌کند همین کار را تکرار کند:

واضح است که بازی‌های علمی تخیلی وجود دارند که بگویید خب این بازی هم مشابه همان است. فکر می‌کنم گیم‌پلی دقیقه به دقیقه بازی روی کاغذ شباهت‌هایی به الدر اسکرولز و فال‌اوت از لحاظ حس و حال و تعدادی از مکانیک‌ها دارد. باور می‌کنید یا نه، این بازی‌‌ای است که شما را داخل یک جهان قرار می‌دهد، شما را به یک مکان دیگر منتقل می‌کند. فکر می‌کنم حس و حال آن بیشتر به رد دد 2 شبیه است. انگار که من آن در آن فانتزی وسترن زندگی ‌می‌کنم. اینجا شما داخل یک فانتزی عملی تخیلی زندگی می‌کنید. گاهی روی یک سیاره سوت و کور هستید و اتفاقی رخ نمی‌دهد. این بازی‌ای است که ریشه آن در واقعیت جهان و این بازی نهفته است.

شباهت استارفیلد به Red Dead Redemption 2 

واضح است که بازی Starfield از لحاظ سیستم‌های گیم‌پلی چندان به Red Dead Redemption 2 شباهت ندارد. به‌خصوص که چرخه گیم‌پلی استارفیلد مبتنی بر انتخاب و گزینش است و مانند رد دد 2 حالت خطی ندارد. بتسدا تنها به حس غوطه‌وری و اینکه می‌توان داخل جهان رد دد 2 زندگی کرد اشاره می‌کند. البته باید گفت که نینتندو هم بازی Zelda: Tears of the Kingdom را به اثر وسترن راک‌استار شبیه می‌دانست و اینکه گفته بود که آنها از این اثر الهام گرفته‌اند.

حجم و سیستم مورد نیاز بازی Starfield

بازی استارفیلد هزاران سیاره برای کاوش و جستجو منابع خواهد داشت که از این لحاظ به No Man’s Sky شباهت دارد. اما این‌یک اثر نقش‌آفرینی با فرمول آثار بتسدا است و طعم بازی‌های گذشته این استودیو همچنان در آن حس می‌شود. منتظر انتشار بازی در روز ششم سپتامبر (پانزده شهریور) برای ایکس‌باکس سری و کامپیوتر منتشر می‌شود.

منبع: GamingBolt

نوشته استارفیلد با الهام از Red Dead Redemption 2 ساخته شده است اولین بار در پارسی گیم پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

Hit enter to search or ESC to close