استودیو Respawn قصد ساخت بازی Apex Legends 2 را ندارد

by | 0 Comments | 1401/11/23

استودیو Respawn به تازگی اعلام کرده است که قصد دارد در مورد نحوه گسترش و همچنین ساخت دنباله بازی ایپکس لجندز یعنی بازی 2 Apex Legends هوشمندانه عمل کند و محتوای با کیفیت را به کمیت آن ترجیح دهد.

 در حال حاظر بیش از چهار سال از انتشار بازی Apex Legends می‌گذرد و با وارد شدن به فصل 16، به عنوان یک بازی شاهکار در بین آثار لایو سرویس شناخته می‌شود. با آغاز فصل 16 بازی ایپکس لجندز، استودیو Respawn اولویت‌های خود را برای بازی تغییر می‌دهد تا مطمئن شود که تیم ایپکس لجندز فقط محتوای جدیدی را برای آن اضافه نمی‌کند. در واقع تیم توسعه می‌خواهد از اضافه کردن چیزهای زیادی که کاربردی نیستند اجتناب کند و تنها انتخابشان پس از پایان دوران بازی، ساخت بازی Apex Legends 2 باشد.

بهترین بازی های بتل رویال PC

استیو فریرا، کارگردان بازی، در این باره می‌گوید: «فکر می‌کنم نکات اساسی در فلسفه‌ای که ایوان نیکلیچ، مدیر بخش طراحی درباره آن صحبت می‌کند این است که در وهله اول ما می‌خواهیم روی بازی تاثیر بگذاریم؛ اما نکته دوم، ما می‌خواهیم مطمئن شویم که بازی را به طور کلی فراموش نکرده‌ایم. کار بعدی که قصد انجام آن را داریم این است که همه چیز را اصلاح کنیم و به این بازی لایو سرویس پایان دهیم و سپس Apex Legends 2 را راه‌اندازی کنیم. این بر خلاف نگرش ما است. ما به آن، به عنوان یک چیز بی پایان فکر می‌کنیم، اما برای رسیدن به این مرحله، فکر می‌کنم باید حداقل به طور واضح به رویکرد خود ایمان داشته باشیم و اطمینان حاصل شود که ما در حال ایجاد تغییرات در بازی هستیم.»

بدیهی است که ایپکس لجندز احتمالا برای همیشه ادامه نخواهد داشت. در برخی مواقع، سرورهای بازی چند نفره که همیشه آنلاین هستند، ممکن است خاموش شوند و در آن لحظه، بازی دیگر قابل انجام نخواهد بود. اما این تیم در نظر دارد تا Apex Legends را تا زمانی که امکان دارد، ادامه دهد و از انتشار دنباله‌ای در قالب لایو سرویس مانند آثار Destiny 2 یا Overwatch 2 خودداری کند.

ساخت بازی ایپکس لجندز 2 فعلا امکان پذیر نیست

نیکولیچ به هسته رقابتی Apex Legends به عنوان یک شاخص بسیار مهم در خصوص طول عمر بازی اشاره می‌کند. او در مصاحبه با وب‌سایت گیم اسپات گفت: «آنچه که موفقیت ایپکس لجندز را برای همیشه در هسته خود قرار می‌دهد، ماهیت رقابتی گیم پلی آن است. این یک رقابت بوده و بازی‌هایی که امتحان خود را پس داده اند جزو این بازی‌های رقابتی هستند. من در مورد همه بازی‌ها صحبت می‌کنم؛ برای مثال شطرنج یکی از آن‌هاست. شطرنج به عنوان یک بازی هرگز از بین نمی‌رود. بنابراین، تمام تلاش خود را به کار می‌گیریم تا به آن از جنبه رقابتی توجه داشته باشیم. ما هم روی هسته بازی تمرکز می‌کنیم و سیستم هایی را پیرامون آن می‌سازیم تا به رشد و حفظ آن ادامه دهیم. جذابیت بازی ایپکس نیز می‌تواند برای همیشه دوام بیاورد.»

15 بازی شبیه به Apex Legends که باید تجربه کنید

در نهایت، گفتنی است که فصل 16 بازی Apex Legends یک نقطه آغاز ایده‌آل برای بازیکنان جدید است که از 14 فوریه (25 بهمن) شروع می‌شود. این فصل در واقع اولین فصلی است که شخصیت قابل بازی جدیدی به Apex Legends اضافه نمی‌کند و در عوض تغییرات بزرگی در هفت کاراکتر ایجاد می‌کند و پرک‌های کلاس‌ها را بازسازی می‌کند.

منبع: Gamespot

نوشته استودیو Respawn قصد ساخت بازی Apex Legends 2 را ندارد اولین بار در پارسی گیم پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

Hit enter to search or ESC to close