اندازه نقشه Assassin’s Creed Mirage مشخص شد

اندازه نقشه Assassin’s Creed Mirage مشخص شد

شرکت یوبی‌سافت پس از ارائه بازی‌های نقش‌آفرینی وسیع همانند اساسینز کرید اودیسه و والهالا، تصمیم گرفته تا به ریشه‌های این سری محبوب بازگردد. بازی Assassin’s Creed Mirage که قرار است مهر ماه منتشر شود، تنها شهر بغداد قرن نهم میلادی را پوشش می‌دهد و فضای آن بسیار کوچک‌تر از بازی‌های قبلی است. پرسش مهم آن است که اندازه نقشه Assassin’s Creed Mirage چقدر خواهد بود و توسعه‌دهندگان پاسخ مناسبی ارائه کرده‌اند.

سازندگان بازی یک عدد برای نمایش وسعت نقشه ارائه نکرده‌اند. آن‌ها ترجیح داده‌اند تا وسعت نقشه را با بازی‌های دیگر مقایسه کنند تا بازی‌کنان بتوانند درک بهتری از وسعت نقشه Assassin’s Creed Mirage پیدا کنند. مایکل هوبر در ویدیو تازه‌ای می‌گوید که شهر بغداد بازی میراژ به اندازه شهر قسطنطنیه در بازی Assassin’s Creed Revelations است. وسعت این نقشه یک کیلومتر مربع بود همچنین انتظار می‌رود که وسعت شهر به اندازه پاریس موجود در بازی Unity باشد. بازی‌ای که وسعت مناسبی داشت (حدود 2,5 کیلومتر مربع) و به‌هیچ‌عنوان یک شهر کوچک قلمداد نمی‌شود.

گفتنی است نقشه هر دو بازی‌های گفته‌شده وسیع بود و نمی‌توان آن‌ها را کوچک پنداشت. این نشان می‌دهد که نقشه بازی اساسینز کرید میراژ نیز به اندازه کافی بزرگ خواهد بود و طرفدارها باید نگران باشند. بازی‌های اخیر این سری پر از مناطق خالی از محتوا بود که بدون دلیل، فضای زیادی اشغال کرده بود. برای نمونه بازی اودیسه حدود 130 کیلومتر مربع نقشه خاکی داشت. به هرحال این نکته در بازی جدید رعایت شده است و قرار نیست که فضای خالی‌ای ببینیم و شهر کاملاً منسجم و یکدست ساخته شده است.

وسعت بغداد در Assassin’s Creed Mirage

کارگردان اصلی بازی مدتی پیش گفت که تیم سازنده در حال تمرکز روی یک تجربه جمع و جور و احساسی هستند. این تصمیم در نتیجه انتقاد طرفدارها نسبت به حجم بی‌دلیل گرفته شده است. طبق گفته‌ها، زمان مورد نیاز برای تمامی کردن بازی نیز حدود 15 تا 20 ساعت خواهد بود. همین نکته باعث شده تا قیمت اثر کمتر از عناوین دیگر باشد. گفتنی است این بازی در ابتدا یک بسته الحاقی برای بازی والهالا بود که بعدها وسعت آن افزایش پیدا کرد. همین باعث شده تا تغییرات زیادی از لحاظ گرافیکی نبینیم.

مصاحبه با سازنده Assassin’s Creed Mirage: طول بازی و جزئیات داستان

یکی از انتقادها نسبت به Assassin’s Creed Mirage، نبود نوآوری و تکرار بازی‌های اولیه این سری است. به نظر می‌رسد که طرفدارها چندان انتظاری از این بازی ندارند و باید دید که یوبی‌سافت برای عناوین بعدی چه قابلیت‌هایی اضافه می‌کند. منتظر انتشار اساسینز کرید میراژ در تاریخ 12 اکتبر (20 مهر) برای کنسول‌های نسل هشتم، نهم و کامپیوتر باشید. نظر شما چیست؟ آیا از اندازه نقشه بازی جدید رضایت دارید؟‌

منبع: GamingBolt

نوشته اندازه نقشه Assassin’s Creed Mirage مشخص شد اولین بار در پارسی گیم پدیدار شد.