بازی بعدی سری Halo با آنریل انجین 5 ساخته می‌شود

by | 0 Comments | 1401/11/13

مایکروسافت تغییرات گسترده‌ای در بدنه استودیو 343 Industries ایجاد کرده است و سکته‌ای خفیف قلب تپنده ایکس باکس به راه انداخته است. با اخراج تعدادی از کارمندان استودیو، شایعاتی در مورد عدم تولید بازی Halo توسط این استودیو به گوش رسید. مدیر 343 تائید کرد که هیلو همچنان تمرکز اصلی آن‌هاست و این مسئله تغییر نکرده است. گزارش جدید جیسون شرایر نشان می‌دهد که استودیو از موتور گرافیکی خود دست برداشته و بازی Halo جدید را با آنریل انجین 5 می‌سازد.

شرایر در گزارش اخیرش نوشته است که هنگام خروج مدیر استودیو و طراح موتور گرافیکی، پییر هینتز (Pierre Hintze) به استودیو می‌پیوندد و او تصمیم می‌گیرد تا به موتور آنریل سوییچ کند. این تنها بخشی کوچکی از تغییراتی است که اخراج نیرو گسترده مایکروسافت به بار آورده است. استودیو 343 مجبور به ادامه با شرایط جدید شده است. شرایر مدعی است که 95 نفر از کارمندان استودیو اخراج شده‌اند و این رقمی است که مایکروسافت اعلام نکرده است.

اخراج نیرو مشمول کارمندان قدیمی و باسابقه و همچنین کارگردان‌ها و کارمندان قراردادی شده است و استودیو به وجود آن‌ها نیاز زیادی دارد. این در حالی است که فرصت خروج چند روزه به کارمندان داده شده است و آن‌ها تا آخرین روزهای قرارداد از تغییر تصمیم مایکروسافت آگاه نبوده‌اند. اسپنسر به‌تازگی گفته است که اخراج نیرو قطعاً به ایکس باکس ضربه می‌زند. گزارش شرایر نشان می‌دهد که بزرگ‌ترین ضربه به استودیو 343 وارد شده است و کارمندان زیادی مجبور به ترک مایکروسافت شده‌اند.

تغییر موتور Halo به آنریل انجین

استودیو 343 همچنان تولیدکننده بازی Halo پشتیبان بازی Halo Infinite خواهد ماند، اما گزارش نشان می‌دهد که مسیر نامشخصی پیش روی این استودیو قرار دارد. در واقع موتور گرافیکی Slipspace که برای طراحی هیلو استفاده می‌شود، قدیمی و منسوخ شده است. تعدادی از کدها مربوط به دهه 1990 میلادی و اوایل 2000 می‌شود. این باعث شده تا مشکلات فراوانی برای استودیو ایجاد شود. چالش‌های کار با این موتور باعث شده تا پروژه جدید با آنریل انجین توسعه یابد.

رتبه بندی مجموعه Halo بر اساس کیفیت

طبق ادعای شرایر، بازی بعدی Halo با اسم رمز تاتانکا (Tatanka) شناخته می‌شود و توسعه آن با همکاری استودیو قدیمی و کهنه‌کار Cetrian Affinity در جریان است. ویندوز سنترال سال گذشته از پروژه جدید استودیو خبر داد و گفت که این بازی دارای المان‌های بتل رویال است. آن‌ها تأکید کردند که بازی بعدی با آنریل انجین ساخته می‌شود و همچنین بخشی از پروژه جدید همچنان با موتور قدیمی در دست توسعه است. این در حالی است که گزارش جدید نشان می‌دهد که انتقال به آنریل تکمیل شده است.

استودیو 343 به دنبال ایجاد پلتفرمی ثابت برای ده سال آینده بازی Halo‌ است. در حال حاضر هیچ بخش داستانی و بسته الحاقی در حال توسعه نیست و بلکه سازندگان در حال کار با آنریل انجین و یادگیری آن هستند. مایکروسافت به این گزارش واکنش نشان نداده است. نظر شما چیست؟

منبع: PCGAMER

نوشته بازی بعدی سری Halo با آنریل انجین 5 ساخته می‌شود اولین بار در پارسی گیم پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

Hit enter to search or ESC to close