بازی Alan Wake 2 قابلیت کارآگاهی مشابه شرلوک هلمز دارد

بازی Alan Wake 2 قابلیت کارآگاهی مشابه شرلوک هلمز دارد

اولین نمایش گیم پلی آلن ویک 2 در مراسم Summer Game Fest انجام شد و شاهد تغییرات مهمی در بدنه این سری مشهور بودیم. استودیو Remedy پس از مدت‌ها به سؤالات خبرنگاران پاسخ داد و سم لیک، خالق و نویسنده بازی با چندین رسانه مختلف مصاحبه کرد که در روزهای آینده بخش‌هایی از صحبت‌های او را منتقل خواهیم کرد. وی در گفتگو با دنی پائنا از یوتیوبرهای مشهور به سؤالات مختلفی در مورد داستان Alan Wake 2 پاسخ داد و گفت که می‌توان بازی را از اول تا آخر با یک شخصیت تمام کرد و به‌نوعی باید بازی را دو بار تجربه کرد یا هم‌زمان داستان هر دو شخصیت را پیش برد.

ساختار دو شخصیتی بازی Alan Wake 2 با عناوین مشابه تفاوت اساسی دارد. آزادی عمل کامل در اختیار مخاطب قرار داده شده است و بازی‌کنان می‌توانند داستان را به‌طور کامل با الن ویک پیش ببرند یا اینکه ساگا اندرسون، شخصیت جدید را انتخاب کنند. البته هدف رمدی، پیش بردن داستان هر دو به‌صورت هم‌زمان است، زیرا که داستان این دو شخصیت در نهایت به هم می‌پیوندد، اما آزادی انتخاب در اختیار بازی‌کننده است. سم لیک در این مورد گفت:

پس از اینکه بخش آغازین با ساگا تمام شد، آنگاه بازی‌کننده در نقاط خاصی می‌توان میان دو شخصیت اصلی جابه‌جا شود. اینکه در Dark Place به الن ویک سوییچ کرد و در جنگل‌های شمال‌غربی نیز به ساگا اندرسون برگشت. هیچ شیوه درست و غلطی برای جابه‌جا شدن میان شخصیت‌ها وجود ندارد. اگر می‌خواهید تمام مکان تاریک را با الن ویک جلو بروید یا اینکه تمام بازی را با ساگا اندرسون تمام کنید، انتخاب در اختیار شماست. می‌توانید در هر فرصتی که پیش آمد، بین شخصیت‌ها جابه‌جا شوید و آن بخش دیگر داستان را هم هم‌زمان تجربه کنید.

جزئیات داستان Alan Wake 2

خالق بازی در ادامه افزود: «داستان Alan Wake 2 طوری سازمان‌دهی شده که این دو رشته به هم دیگر کاملاً متصل باشند. پژواک و سایه شوم هر دو داستان روی یکدیگر حس می‌شود. این دو تلاش می‌کنند تا در دو جهان متفاوت با همدیگر ارتباط برقرار کنند. بسته به اینکه کدام بخش داستان را زودتر تجربه می‌کنید، ادامه بازی اندکی از همین نقطه‌نظر پیروی می‌کند و بر اساس این انتخاب اولیه پیش می‌رود. این تجربه کلی بازی است.» الن ویک 2 تفاوت اساسی با بازی‌های دیگر رمدی خواهد داشت. این اولین بازی ترسناک و بقا آن‌ها خواهد بود که شامل معما و همچنین گیم پلی کارآگاهی است. اندرسون یک مأمور FBI است و یک قابلیت کارآگاهی ویژه برای او طراحی شده است.

بهترین بازی های داستانی کامپیوتر

سم لیک در پایان گفت که آن‌ها ساختار بازی‌های خود را تغییر داده‌اند و این اتفاق با بازی Control آغاز شد. آن‌ها نمی‌خواهند تمرکز کامل مانند Alan Wake 1‌ روی مبارزه باشد، بلکه می‌خواهند بازی‌کننده کاملاً در جهان بازی غرق شود. ایده استفاده از یک مأمور FBI به‌عنوان شخصیت اصلی به‌طور کامل دنبال باشد. اینکه این شخصیت می‌توانند چه قابلیتی به گیم پلی اضافه کند. ایده‌ای مانند کاخ ذهن شرلوک هلمز به گیم پلی الن ویک اضافه شده است و معماها به شکل تازه‌ای قابل‌حل خواهند بود. Alan Wake 2‌ روز 17 اکتبر (25 مهر) برای کامپیوتر، ایکس‌باکس سری و پلی‌استیشن 5 منتشر می‌شود.

منبع: Wccftech

نوشته بازی Alan Wake 2 قابلیت کارآگاهی مشابه شرلوک هلمز دارد اولین بار در پارسی گیم پدیدار شد.