بازی Forza Motorsport نیازمند اتصال به اینترنت است

بازی Forza Motorsport نیازمند اتصال به اینترنت است

توسعه‌دهندگان بازی Forza Motorsport در مورد نحوه پیشرفت در بازی و پیش‌روی کمپین داستانی، تصمیمات متفاوتی گرفته‌اند که البته بسیار هوشمندانه است، اما یک شرط اساسی برای تجربه اثر ایجاد کرده است. تجربه بخش کریر بازی فورتزا موتوراسپرت طبق گفته استودیو نیازمند اتصال به اینترنت است و بدون اتصال به سرورهای بازی، نمی‌توان کریر بازی را ادامه داد. البته بازی به‌صورت آفلاین قابل تجربه است، اما بخش‌های محتوایی قفل خواهند بود.

کریس اساکی کارگردان اصلی بازی در قسمت جدید برنامه ماهانه فورتزا که در یوتیوب آپلود می‌شود، شرط قابل‌توجهی برای بازی گذاشته است. پیش‌روی در کریر بازی بدون اتصال به اینترنت غیرممکن است و اطلاعات بازی‌کنان در سرورهای بازی ذخیره می‌شود تا متقلبان نتوانند به‌آسانی بازی بقیه را خراب کنند و امتیازهای خیالی دریافت کنند. همچنین بخش کریر به‌صورت مداوم آپدیت می‌شود و محتوای تازه دریافت می‌کند.

کارگردان بازی در مورد شرط اتصال اینترنت Forza Motorsport گفت:‌ «بازی طوری طراحی شده که بتوان در طول زمان به‌سادگی محتوا به آن افزود. این کار در واقعیت برای عادلانه نگه‌داشتن تجربه بازی انجام شده است. در نتیجه هرگونه پیش‌روی در بازی باید در سرورها ذخیره شوند تا تجربه کلی بازی صدمه نخورد.» وی در ادامه افزود: «گزینه تجربه آفلاین وجود دارد. چیزهایی مانند Freeplay همیشه آفلاین در دسترس هستند، اما هرگونه پیش‌روی در بازی نیازمند اتصال آنلاین است.»

نیاز به اتصال آنلاین در Forza Motorsport

بازی‌کنان معتقدند که چنین تصمیمی منطقی است، اما ممکن است باعث شود تا بازی در آینده غیرقابل تجربه شود. برای نمونه اگر سرورها خاموش شوند یا یک فورتزا موتوراسپرت تازه منتشر شود، دیگر باید بازی قبلی را کنار گذاشت. مشخص نیست آیا بعدها بخش کریر به‌صورت آفلاین قابل تجربه خواهد بود یا خیر. گفتنی است اکثر محتوای بازی Forza Horizon 5 به‌صورت آفلاین در دسترس است. اگر می‌خواهید مسابقات حرفه‌ای بازی جدید را تجربه کنید، لازم است بازی را بخرید یا از گیم پس آن را دانلود کنید.

بهترین بازی های مسابقه ای کامپیوتر

باید گفت که نیاز به اتصال آنلاین در Forza Motorsport چندان عجیب نیست. تجربه واقعی بازی زمانی کسب می‌شود که با بازی‌کنان واقعی مسابقه دهید. به‌هرحال امکان مسابقات آفلاین وجود دارد، اما اگر بخواهید یک راننده با اسم خود بسازید و سپس از صفر شروع کنید و در بخش کریر به یک راننده حرفه‌ای تبدیل شوید، باید حتماً به اینترنت متصل شوید تا اطلاعات شما ذخیره شود. باید دید این مسئله چه تأثیری روی بازی خواهد گذاشت. اتصال به سرورهای آنلاین برای ایرانی‌ها نیز مسئله‌ای مهم است و مشخص نیست آیا می‌توان با اینترنت ایران به سرور فورتزا وصل شد یا خیر.

بازی فورتزا موتوراسپرت روز دهم اکتبر (هجدهم مهر) برای ایکس‌باکس سری و کامپیوتر منتشر می‌شود.

منبع: GameSpot

نوشته بازی Forza Motorsport نیازمند اتصال به اینترنت است اولین بار در پارسی گیم پدیدار شد.