بازی Halo جدید ممکن است توسط اکتیویژن ساخته شود

بازی Halo جدید ممکن است توسط اکتیویژن ساخته شود

روند ادغام اکتیویژن بلیزارد کینگ و مایکروسافت همچنان در جریان است. در حالی که کشورهای اتحادیه اروپا به این ادغام رأی مثبت دادند، هنوز انگلستان و ایالات‌متحده مخالف هستند. فیل اسپنسر در رویداد اخیر به طرفدارهای ایکس‌باکس اطمینان خاطر داد که این قرارداد بالاخره نهایی خواهد شد. سؤال بزرگی برای طرفدارها ایجاد شده است و اینکه آیا اکتیویژن، سازنده کالاف دیوتی، می‌تواند پس از ادغام با ایکس‌باکس شروع به ساخت بازی Halo کند؟ آیا چنین احتمالی وجود دارد؟

مت بوتی، مدیر استودیوهای مایکروسافت در پاسخ به خبرگزاری Axios در مورد احتمال ساخت هیلو توسط اکتیویژن گفت: «اگر چنین چیزی رخ دهد، باید پیشنهاد آن از سوی خود استودیوها مطرح شود. بعید است که ما چنین چیزی را از بالا دیکته کنیم.» با این حساب اگر اکتیویژن رسماً پیشنهاد ساخت Halo را به مدیران ایکس‌باکس بدهد، ممکن است که با پیشنهاد آن‌ها موافقت شود و در نهایت یک بازی بسیار متفاوت از این سری ببینیم.

گفتنی است بانجی مدت‌هاست سری بازی Halo را رها کرده است و تولید آن به استودیو 343 Industries سپرده شده است. چندین بازی اخیر سری از جمله Halo Infinite از لحاظ پشتیبانی پس از انتشار مشکلاتی داشتند. همچنین افراد بلندمرتبه مانند جوزف استیتن، فرنک او‌کانر و دیوید الیس از استودیو خارج شده‌اند و مایکروسافت نیز افراد زیادی را اخراج کرده است. به نظر می‌رسد که اوضاع برای هیلو چندان مناسب نیست. تغییر استودیو سازنده Halo می‌تواند جان دیگری به این مجموعه ببخشد.

ساخت Halo توسط اکتیویژن؟

در صورتی که اکتیویژن علاقه‌مند به کار روی این مجموعه باشد، باید از سد مشکلات بزرگی بگذرد. قرارداد 68.7 میلیون دلاری مایکروسافت هنوز توسط ایالات‌متحده آمریکا و انگلستان تائید نشده است. روند دادگاهی در این کشورها آغاز می‌شود و این مسئله ممکن است مدت زیادی طول بکشد. در نهایت پس از ادغام استودیوها و تصمیم‌گیری در مورد مدیریت جدید و تغییر ساختار و پروتکل‌ها، آن هنگام می‌توان در مورد پروژه و ایده‌های تازه صحبت کرد.

رتبه بندی مجموعه Halo بر اساس کیفیت

یک دادگاه فدرال اخیراً جلوی تائید ادغام مایکروسافت و اکتیویژن در آمریکا را گرفته است. مایکروسافت می‌گوید که این نشانه خوبی است و حتی پرونده حقوقی با سرعت بیشتری به جریان خواهد افتاد. به نظر می‌رسد که روند دادگاهی در انگلستان هم به نفع مایکروسافت تمام شود. بازی Halo در مراسم اخیر ایکس باکس غایب بود و باید دید آیا استودیو 343 روی نسخه بعدی کار خواهد کرد یا اینکه اکتیویژن به کمک ایکس‌باکس خواهد شتافت.

منبع: GameSpot

نوشته بازی Halo جدید ممکن است توسط اکتیویژن ساخته شود اولین بار در پارسی گیم پدیدار شد.