بازی Metaphor Re Fantazio معرفی شد؛ اثر جدید سازندگان Persona

by | 0 Comments | 1402/03/22

پس از گذشت حدود هفت سال، شرکت Atlus از محصول جدید خود در جریان رویداد Xbox Games Showcase رونمایی کرد. این اثر که با نام بازی Metaphor Re Fantazio شناخته می‌شود، یک تجربه نقش‌آفرینی فانتزی است که رگه‌هایی از سری Persona و Shin Megami Tensei در آن دیده می‌شود.

از آن جایی که اخیرا بازی‌های Persona 3 Reload و Persona 5 Tacticia لو رفته است، بسیاری از بازیکنان می‌دانستند که شرکت Atlus و ایکس باکس همکاری نزدیکی داشته و رویداد این پلتفرم میزبان آثار مذکور خواهد بود. اما شرکت ژاپنی همچنان با یک غافلگیری بزرگ به رویداد Xbox آمده است. در جریان Xbox Games Showcase، شرکت Atlus از بازی Metaphor Re Fantazio که پیش از این با اسم رمز Project Re Fantasy در سال 2017 معرفی شده بود، به صورت رسمی رونمایی کرد.

قدرتمندترین کاراکترهای بازی های ویدیویی

تریلر رونمایی از بازی Metaphor Re Fantazio دنیایی را به تصویر می‌کشد که به نظر می‌رسد یک فانتزی مدرن است. در ابتدای این ویدیو تصاویری از دنیای واقعی نمایش داده شده و سوال می‌شود: «چه اتفاقی رخ می‌دهد اگر دنیایی که امروزه در آن زندگی می‌کنیم، آرمان‌شهر دیگران باشد؟»

همچنین تریلر مذکور به وضوح نشان می‌دهد که بازی Metaphor Re Fantazio از باب طراحی هنری و گیم پلی پیرو بازی پرسونا 5 است. یکی از بهترین نمونه‌های شباهت بین این دو اثر، رابط کاربری است که به اندازه پنجمین بازی اصلی سری Persona زیبا به نظر می‌رسد.

نکته جالب‌توجه این است که ظاهرا بازی Metaphor Re Fantazio انحصاری ایکس باکس بوده و در کنار آن تنها روی کامپیوتر منتشر خواهد شد. این امر از آن جهت بوده که در هیچ بخشی از تریلر معرفی و اطلاعات تکمیلی این اثر به پلی استیشن اشاره نشده است. برای مثال با وجود معرفی Persona 3 Reload در رویداد ایکس باکس، به سرعت تایید شد که این اثر روی سایر پلتفرم‌ها هم منتشر می‌شود.

Metaphor Re Fantazio توسط سازندگان اصلی پرسونا ساخته می‌شود

در خلاصه داستان بازی Metaphor Re Fantazio که توسط شرکت Atlus چنین آمده است: «کنترل سرنوشت خود را در دست گرفته و با ورود به دنیایی که نمونه آن را هرگز ندیده‌ایم، بر ترس‌هایتان غلبه کنید. قلمرو پادشاهی که مملو از راز‌های نگران‌کننده است، روی لبه پرتگاه ایستاده است. اکنون شما باید سفری را آغاز کرده و در طول آن با کنار زدن موانع، با دوستان خود پیوند برقرار کنید.»

منحصر به فردترین طراحی کاراکترها در بازی های ویدیویی

بازی Metaphor Re Fantazio توسط Studio Zero ساخته شده و اعضای اصلی بازی‌های اخیر پرسونا یعنی کاتسورا هاشیرو (کارگردان)، شیگنوری سوجیما (طراح شخصیت‌ها) و شوجی مگورو (آهنگساز) در تیم تولید این اثر حضور دارند.

منبع: The Gamer

نوشته بازی Metaphor Re Fantazio معرفی شد؛ اثر جدید سازندگان Persona اولین بار در پارسی گیم پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

Hit enter to search or ESC to close