بازی Prince of Persia جدید با دوبله فارسی منتشر می‌شود

بازی Prince of Persia جدید با دوبله فارسی منتشر می‌شود

شرکت یوبی‌سافت چند روز گذشته از بازی Prince of Persia The Lost Crown رونمایی کرد. این بازی برعکس عناوین موردانتظار، اثری دو و نیم بعدی با تمرکز روی مبارزات سریع و سکوبازی بود. طبق اطلاعات درج‌شده در کانال دیسکورد بازی و همچنین صفحه دانلود آن در اپیک گیمز استور، بازی جدید شاهزاده فارسی هم‌زمان از دوبله فارسی و همچنین زیرنویس فارسی پشتیبانی می‌کند.

ناشران بازی به دلایل مختلفی از ارائه بازی‌ها با زبان فارسی دوری می‌کنند. واضح است که بازی‌ها در ایران حق فروش ندارند و هرگونه هزینه در مورد بومی‌سازی بازی برای ایران، بی‌فایده خواهد بود. یوبی‌سافت این بار تصمیم گرفته تا این طلسم را بشکند و برای اولین بار پس از سال‌ها، دوبله فارسی Prince of Persia The Lost Crown را ارائه کند. در حال حاضر مشخص نیست که دوبله این بازی به زبان فارسی توسط چه افرادی انجام شده است و صداپیشه‌های فارسی چه کسانی هستند.

بازی های مشابه Prince of Persia که باید تجربه کنید

در صورتی که سری به صفحه دانلود بازی شاهزاده پارسی در اپیک گیمز استور بزنید، خواهید دید که زبان فارسی در کنار دیگر زبان‌ها از جمله انگلیسی، فرانسوی، آلمانی و اسپانیایی قرار گرفته است. دوبله بازی به این چند زبان ارائه می‌شود. همچنین زیرنویس فارسی بازی هم به‌صورت رسمی ارائه می‌شود. این زیرنویس تمامی منوها را به فارسی برمی‌گرداند و اگر می‌خواهید صدا همچنان انگلیسی باشد و از زیرنویس استفاده کنید، این گزینه هم در اختیار شماست. پس از مدت‌ها می‌توانیم یک بازی کامل به زبان فارسی دریافت کنیم.

انتشار Prince of Persia The Lost Crown با زبان فارسی

بازی شاهزاده پارسی جدید میان ایرانی‌ها چندان مورد استقبال قرار نگرفت. شخصیت‌های بازی چندان ارتباطی به ریشه‌های این سری ندارند و طراحی آن‌ها موردپسند قرار نگرفته است. البته گیمرهای خارجی نیز از اینکه بازی دوبعدی است و شاهد ساخت یک دنباله کامل نیستیم، ناراضی هستند. باید دید آیا ارائه بازی Prince of Persia The Lost Crown با دوبله فارسی می‌تواند تأثیری روی نظر مخاطبان فارسی‌زبان بگذارد و نظر آن‌ها را جلب کند یا خیر.

چرا Prince of Persia: The Lost Crown بازی خوبی به نظر می‌آید؟

باید خاطرنشان کرد که فروشگاه نینتندو در صفحه بازی، اسمی از زبان فارسی نبرده است. مشخص نیست آیا تمامی نسخه‌ها از فارسی پشتیبانی می‌کنند یا خیر. ممکن است که تنها نسخه کامپیوتر با زبان فارسی ارائه شود یا اینکه زبان فارسی به اشتباه درج شده باشد. یوبی‌سافت اظهارنظر رسمی در این مورد نکرده است. برای نمونه دوبله عربی Assassin’s Creed Mirage رسماً معرفی شد و صداپیشه شخصیت اصلی را شناختیم. باید دید آیا این اتفاق در مورد بازی شاهزاده پارسی هم رخ می‌دهد یا خیر. نظر شما چیست؟ آیا از بازی جدید سری با دوبله فارسی و زیرنویس فارسی استقبال می‌کنید؟

نوشته بازی Prince of Persia جدید با دوبله فارسی منتشر می‌شود اولین بار در پارسی گیم پدیدار شد.