بازی Skull and Bones تاخیر خورد؛ لغو ساخت سه بازی یوبی‌سافت

by | 0 Comments | 1401/10/22

شرکت یوبی‌سافت خبرهای ناامیدکننده‌ای برای طرفداران و سرمایه‌گذاران اعلام کرد. بازی Skull and Bones بار دیگر تاخیر خورد و زمان انتشار این اثر آنلاین به اواخر 2023 و اوایل 2024 منتقل شد. این شرکت فرانسوی همچنین سه پروژه معرفی‌نشده را رسماً لغو کرده است. این در حالی است که چهار بازی دیگر حدود شش ماه پیش لغو شده بودند. نسخه واقعیت مجازی Splinter Cell و گوست ریکان فرانت‌لاین از جمله این بازی‌ها هستند.

ارزش سهام شرکت یوبی‌سافت در طی روزهای اخیر افت کرده است و طبق گزارش‌ها، میزان سرمایه برای سه بازی لغو شده حدود 500 میلیون یورو بوده است. این شرکت حدود نیم میلیارد دلار برای آن‌ها هزینه کرده است و تصمیم گرفته تا ساخت آن‌ها را کنار بگذارد. بازی Skull and Bones هم قرار نیست روز نهم مارس منتشر شود. بازی‌کنان به جای آن، نسخه‌ای آزمایشی در آن روز دریافت می‌کنند و سپس انتشار بازی در سال مالی 2024-2023 انجام خواهد شد. ممکن است فصل تابستان به‌عنوان زمان انتشار انتخاب شود.

تاخیر دوباره Skull and Bones

یوبی‌سافت در متن بیانیه به شرایط دشوار بازار اشاره کرده است و چالش‌های مختلفی را برشمرده است. فروش دور از انتظار بازی‌هایی همانند Mario + Rabids Sparks of Hope و Just Dance 2023 باعث شده تا میزان درآمد این شرکت فرانسوی کاهش پیدا کند. گفتنی است میزان درآمد این شرکت نسبت به سال گذشته حدود 10 درصد افت کرده است. این در حالی است که یوبی‌سافت انتظار افزایش ده درصدی درآمد در سال جاری را داشت. یوبی سافت توانسته 1.5 میلیارد دلار سود خالص ثبت کند.

حجم و سیستم مورد نیاز بازی Skull and Bones

مدیرعامل یوبی‌سافت در مورد عملکرد اخیر شرکت گفت: «ما کاملاً از عملکرد اخیرمان ناراحت هستیم. ما با روندی متفاوت در بازار مواجهیم و صنعت به سمت برندهای عظیم و بازی‌های لایو سرویس قدم بر می‌دارد و در عین حال شرایط اقتصادی هم روی میزان مصرف مشتریان تأثیر گذاشته است. بازی ماریو + ربیدز برخلاف نظرات عالی و پلن تبلیغاتی بلندپروازانه، عملکرد خوبی نداشت. به همین دلیل امروز تصمیمات استراتژیک برای آینده می‌گیریم.»

وی در ادامه افزود که لازم است روی بازی‌های موفق تمرکز کرد و با چرخه‌ی بازار پیشرفت. بازی Rainbow Six Siege از نظر وی، مهم‌ترین محصول یوبی‌سافت است و همچنین بازی اساسینز کرید هم می‌تواند وضعیت آن‌ها را بهبود بخشد. مدیر مالی ارشد یوبی‌سافت در ادامه به بازی‌های جدید از جمله آواتار و اساسینز کرید میراژ اشاره کرد و گفت که این بازی‌ها به اضافه عناوین رایگان، این شرکت را از وضعیت رکورد نجات خواهد داد.

منبع: Wccftech

نوشته بازی Skull and Bones تاخیر خورد؛ لغو ساخت سه بازی یوبی‌سافت اولین بار در پارسی گیم پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

Hit enter to search or ESC to close