بازی Starfield به صورت 30 فریم روی کنسول‌ها اجرا می‌شود

by | 0 Comments | 1402/03/22

تاد هاوارد، کارگردان بازی Starfield، در مصاحبه با رسانه IGN گفته است که این اثر روی کنسول‌های ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس به صورت 30 فریم بر ثانیه اجرا خواهد شد.

کنسول ایکس باکس وان در روز‌های ابتدایی عرضه قادر به اجرای بسیاری از بازی‌ها با رزولوشن 1080p نبود. با گذشت زمان این امر تغییر کرد، زیرا بازی‌سازان به درک بهتری از سخت‌افزار کنسول مذکور رسیده و مایکروسافت نسخه قوی‌تر آن را تحت عنوان ایکس باکس وان ایکس در دسترس قرار داد. اما همچنان موانع مختلف از اجرای بازی‌ها با بهترین وضعیت جلوگیری می‌کردند.

انتشار اطلاعات تکمیلی بازی Starfield توسط بتسدا

شرکت Microsoft تلاش کرد که از تکرار این اتفاق در کنسول‌های نسل نهمی خود جلوگیری کند. به همین دلیل ایکس باکس سری ایکس به عنوان قدرتمند‌ترین کنسول جهان به بازار عرضه شده و ایکس باکس سری اس به عنوان گزینه‌ای ارزان‌تر و ضعیف‌تر در دسترس کاربران مختلف قرار گرفت. با این وجود که برخی آثار به صورت 60 یا 120 فریم روی کنسول‌های مذکور اجرا می‌شوند، اما تعدادی دیگر به 30 فریم محدود هستند.

بازی Starfield یکی از این دست آثار است که روی کنسول‌های نسل نهمی ایکس باکس با نرخ 30 فریم بر ثانیه اجرا می‌شود. بدیهی بوده که نسخه کامپیوتر این اثر از فریم نامحدود بهره برده و کنترل آن دست خود کاربر است، اما چنین ویژگی در دسترس کاربران کنسول‌های خانگی قرار نمی‌گیرد.

تاد هاوارد، کارگردان استارفیلد، در مصاحبه با IGN گفته است که با وجود امکان افزایش نرخ فریم و رساندن آن در بعضی بخش‌ها به 60 فریم بر ثانیه، سازندگان تصمیم گرفته‌اند که برای ارائه تجربه‌ای یک دست با بهترین کیفیت، نرخ فریم نسخه کنسولی را روی 30 فریم بر ثانیه قفل کنند. این اقدام شرکت بتسدا موجب شده که بازی Starfield روی کنسول ایکس باکس سری ایکس با رزولوشن 4K و روی ایکس باکس سری اس با رزولوشن 1440p اجرا شود.

Starfield در روز انتشار به گیم پس اضافه می‌شود

بازی استارفیلد در تاریخ 6 سپتامبر 2023 (15 شهریور 1402) روی کامپیوتر و کنسول‌های نسل نهمی ایکس باکس منتشر خواهد شد. لازم به ذکر است که این اثر در روز انتشار به سرویس گیم پس اضافه شده و مشترکین آن می‌توانند بدون هزینه اضافه اثر مذکور را تجربه کنند.

حجم و سیستم مورد نیاز بازی Starfield

نظر شما در مورد اجرای بازی Starfield به صورت 30 فریم بر ثانیه چیست؟ آیا این موضوع برای شما اهمیتی نداشته یا موجب نا‌امیدی شده است؟ به نظر شما در آینده حالت 60 فریم اضافه خواهد شد؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

منبع: Comicbook

نوشته بازی Starfield به صورت 30 فریم روی کنسول‌ها اجرا می‌شود اولین بار در پارسی گیم پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

Hit enter to search or ESC to close