بازی The Elder Scrolls V: Skyrim به هفتمین ویدیو گیم پرفروش تاریخ تبدیل شد

by | 0 Comments | 1402/03/25

ظاهرا لقب اژدها زاده (Dragonborn) و زندگی در قالب او، به مرور زمان جذابیت خود را از دست نداده است. بازی The Elder Scrolls V: Skyrim (اسکایریم) پس از گذشت 12 سال و با فروش 60 میلیون نسخه به هفتمین ویدیو گیم پرفروش تاریخ تبدیل شد.

محبوبیت اسکایریم در میان گیمرها و عاشقان سبک نقش آفرینی بر هیچکس پوشیده نیست و با یک نگاه کلی به آمار و ارقام، می‌توان متوجه آن شد. اما اگر بخواهید به حد دقیق این عدد و رقم‌ها برسید و آگاهی بیش‌تری نسبت به قضیه داشته باشید تاد هاوارد، کارگردان بازی مورد بحث، به شما کمک خواهد کرد. هاوارد در طی مصاحبه خود با وبسایت IGN که در مورد Starfield بود، نیم‌نگاهی هم به محبوب‌ترین بازی تاریخ شرکت Bethesda داشت. طبق گفته او، بازیکنان برای اینکه بتوانند تمامی محتویات موجود در استارفیلد را تجربه کنند، باید کمی از خط اصلی داستان فاصله بگیرند و به سراغ گشت و گذار آزادانه بروند.

بهترین بازی های نقش آفرینی فانتزی که باید تجربه کنید

اما آنچه که در این مطلب حائز اهمیت بیش‌تری خواهد بود، آمار فروش بازی The Elder Scrolls V: Skyrim است. طبق گفته‌های تاد هاوارد، این بازی در طی 12 سال گذشته به آمار چشم‌گیر 60 میلیون نسخه به فروش رفته در پلتفرم‌های مختلف رسیده که یک موفقیت تمام عیار است. برای درک عظمت این عدد باید اشاره داشته باشیم که با رسیدن به مرز 60 میلیون، اسکایریم هفتمین بازی پرفروش تمام دوران نام گرفت. بدین ترتیب TES V در لیست پرفروش‌ترین بازی‌های تاریخ بالای Super Marion Bros (1985) و پایین Mario Kart 8 Deluxe قرار می‌گیرد و جاودانه می‌شود.

بازی اسکایریم روی اکثریت پلتفرم‌ها منتشر شده است

البته توجه داشته باشید که بخش عظیمی از موفقیت چشم‌گیر، مربوط به نسخه‌های بهبود یافته و Re-Releaseهای متعدد اسکایریم است. پس از اینکه بازی مورد بحث در سال 2011 در دسترس قرار گرفت، میزبان سه بسته الحاقی جدید شد که حاوی داستان‌های تازه‌ای بودند. پس از این برهه و با رسیدن به سال 2016، شرکت بتسدا نسخه بهبود یافته‌ای از اسکایریم را منتشر کرد که با پسوند Special Edition شناخته می‌شود و تاثیر بزرگی روی فروش نهایی دارد. این پایان کار نیست و نسخه Anniversary Edition (نسخه کنسول‌های نسل نهمی)، ورژن نینتندو سوییچ و VR هم بخشی از این موفقیت بزرگ محسوب می‌شوند.

حال شاید این سوال در ذهن شما پیش آید که چه آثار دیگری بالاتر از بازی The Elder Scrolls V: Skyrim در لیست پرفروش‌ترین‌های تاریخ قرار می‌گیرند؟ در ادامه می‌توانید ترتیب آن را مشاهده کنید:

بازی Minecraft
بازی GTA V
بازی Tetris
بازی Wii Sports
بازی PUBG
بازی Mario Kart 8 Deluxe
بازی TES V: Skyrim
بازی Super Mario Bros
بازی Red Dead Redemption 2
بازی The Witcher 3: Wild Hunt

نظر شما در مورد فروش 60 میلیون نسخه Skyrim چیست؟ نظرات خود را با تیم پارسی گیم و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

منبع: GamesRadar

نوشته بازی The Elder Scrolls V: Skyrim به هفتمین ویدیو گیم پرفروش تاریخ تبدیل شد اولین بار در پارسی گیم پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

Hit enter to search or ESC to close