بزرگ‌ترین تفاوت‌های قسمت 5 سریال Last of Us با بازی اصلی

by | 0 Comments | 1401/11/22

قسمت 5 سریال The Last of Us بدون شک یکی از مهم‌ترین قسمت‌های سریال اقتباسی شبکه HBO است و تأثیرگذاری آن مشابه قسمت سوم بود. جایی که شورانر، آزادی هنری را به دست می‌گیرد و سعی می‌کند تا بازی محبوب پلی‌استیشن را آن‌طور که می‌خواهد تغییر دهد. همین باعث می‌شود تا تفاوت‌های مختلفی با بازی Last of Us ایجاد شود. قسمت پنجم چندین تفاوت اساسی با بازی اصلی داشت و قرار است در این مطلب به‌تمامی آن موارد بپردازیم و ببینیم که کریگ مازین چطور در حکایت اصلی دست برده است.

در قسمت هفته‌ گذشته، الی با بازیگری بلا رمزی و جوئل با بازیگری پدرو پاسکال را دیدیم که در کانزاس سیتی گیر افتاده‌اند، محلی که در بازی وجود نداشت. وقایعی که اتفاق می‌افتد با آنچه در شهر پیتسبرو و در بازی اصلی رخ داد مشابه بود. در پایان قسمت چهارم سریال The Last of Us بود که یک پسر جوان و یک پسربچه را می‌بینیم که تفنگ را روی سر الی نشانه رفته‌اند و این‌طور بود که سورپرایز پایانی قسمت چهارم، ما را برای تماشای قسمت پنجم سر شوق آورد.

تفاوت سریال Last of Us با بازی اصلی

در قسمت 5 سریال Last of Us شاهد همکاری میان الی و جوئل با پسر جوان و پسربچه هستیم و فرار آن‌ها از شکارچیان و سارقان از طریق تونل‌های زیرزمینی را می‌بینیم. اما تغییرات اساسی در داستان ایجاد شده است و HBO، روندی دقیقاً مشابه بازی اصلی را طی نکرده است. اما این تغییرات چه هستند و آیا به کیفیت این قسمت ضربه زده‌اند؟ در قسمت بعدی به این سؤال‌ها پاسخ می‌دهیم.

اخطار اسپویل: مطالعه ادامه‌ی مطلب، تمام داستان قسمت پنجم لست آو آس را فاش خواهد کرد

سم (Sam) ناشنوا است و هشت سال سن دارد

شخصیت سم توسط یک بازیگر ناشنوا به نام کیوان وودارد (Keivonn Woodard) بازی شد. او برعکس بازی، ناشنوا است و مشکل شنوایی دارد. وی همچنین هشت سال سن دارد و این در حالی است که شخصیت سم در بازی اصلی حدود سیزده سال است و از لحاظ سنی به الی نزدیک است. نیل دراکمن در مورد دلیل ناشنوا بودن سم در سریال گفت: «یکی از تغییراتی که در مورد سریال گرفتیم این بود که سم ناشنوا باشد. این شکل محدودیت، داستان‌سرایی را جالب می‌کند. این باعث شد تا آن سکانس نسبت به بازی، تأثیرگذارتر باشد.»

سریال اقتباسی HBO نشان داده که ابایی از فاصله گرفتن از شخصیت‌های اصلی ندارد. بخش بزرگ این قسمت به سم و برادر بزرگ‌ترش به نام هنری با بازی لامار جانسون اختصاص داشت. آن‌ها به دنبال پناهگاهی در یک ساختمان رهاشده بودند. روند احساسی که میان این دو شکل می‌گیرد، تأثیرگذاری بیشتری نسبت به بازی داشت و اینکه سم نیز ناشنوا بود، سکانس‌هایی پر از تنش ایجاد کرد و تصمیم دارکمن برای تغییر این شخصیت، درست بوده است.

پیشینه داستانی هنری

ملانی لینسکی کاتلین، شخصیت کاملاً تازه‌ای است که در بازی The Last of Us وجود نداشت. این باعث شده تا پی‌رنگ فرعی مربوط به او در داستان، کاملاً تازه باشد و این تفاوت اساسی میان سریال و بازی است. افزودن این شخصیت منجر به تغییر پیشینه داستانی هنری شده است. پس از آنکه هنری به جوئل و الی می‌گوید که راه فرار از کانزاس سیتی از طریق کانال‌های فاضلاب است، او اعتراف می‌کند که برادر کاتلین به نام مایکل را به نیروهای فدرا (FEDRA) در قبال دارویی که برادرش سم را نجات دهد، مبادله کرده است. همین باعث شده تا کاتلین دربه‌در دنبال او باشد.

بهترین بازی های شبیه سریال The Last of Us

هنری به جوئل و الی در این مورد می‌گوید: «در مورد اینکه کسی را تابه‌حال نکشته‌ام، دروغ گفتم. مردی بود، یه مرد عالی. او نترس بود، اصلاً مغرور نبود و همیشه بخشنده بود. هیچ‌وقت آدمی مثل او رو ملاقات کردی؟ از اون آدم‌ها که همه‌جا دنبالش میوفتی؟ من می‌خواستم براش هر کاری بکنم، اما سم مریض شد. اون کم‌خونی داشت. به‌هرحال یه دارویی بود که عالی عمل کرد و چندان ازش باقی نمونده بود. اونم دست فدرا بود. اگه کمی از اونو می‌خواستم، هزینه زیادی برام داشت. منم یه چیز بزرگ بهشون دادم. همون مرد بزرگ، رهبر جنبش مقاومت در کانزاس سیتی.»

ترس و وحشت با کاتلین

همان‌طور که گفتیم، کاتلین شخصیت تازه‌ای است و افرادی که بازی The Last of Us را تجربه کرده‌اند، می‌دانند که شهرها همیشه پر از افراد خطرناک و کلیکرهایی است که سر از تن همه جدا می‌کنند. اینکه دیدیم کاتلین بر کانزاس سیتی حکمرانی می‌کند و منبع و ترس وحشت است، تفاوت اساسی با بازی داشت. کاتلین رهبر نیروهای مقاومت است و فردی بی‌رحم که تعداد زیادی از بازمانده‌ها را به دلیل اینکه همسایه‌هایشان را به فدرا فروخته‌اند، بازجویی می‌کند. او دنبال هنری است و پس از آنکه جوابی نمی‌گیرد، به دست راستش که پری (Perry) نام دارد، دستور شلیک و قتل می‌دهد.

یکی از آن بازمانده‌ها بالاخره لب می‌گشاید و می‌گوید که هنری با آلدستاین است. به‌هرحال کاتلین باور نمی‌کند و دستور می‌دهد که جنازه این افراد سوخته شود. شورانرهای سریال، مشکل افزودن کاتلین را چند سکانس بعدتر با یک کلیکر حل می‌کنند، اما به‌هرحال افزودن او به سریال باعث شده تا داستان نسبت به بازی کش پیدا کند و یک قسمت عملاً با همین فرد پر شود.

تفاوت سکانس اکشن قسمت 5 Last of Us

وقتی جوئل، الی، هنری و سم از کانال‌های فاضلاب خارج می‌شوند، مجبور به گذر از حومه‌ی شهر می‌شوند که هم در سریال The Last of Us و هم در بازی اصلی یکسان است. بسیار از سکانس‌ها با بازی یکسان هستند، اما اقتباس سریال اندکی دراماتیک‌تر دنبال می‌شود. جوئل سریال، قبل از آنکه همه‌چیز آغاز شود، مخفیانه وارد ساختمان می‌شود و یک تک‌تیرانداز را سریعاً خلع سلاح می‌کند، کاری که چالش اساسی در بازی است و رسیدن به آن نقطه واقعاً دشوار است. زمانی که جوئل حاضر در بازی به تک‌تیرانداز می‌رسد، نبردی میان این دو شکل می‌گیرد که در سریال به طور کامل حذف شود.

نمرات و نقد سریال The Last of Us: یک اقتباس عالی

در سریال می‌بینیم که جوئل به تیرانداز پیشنهاد می‌کند تا تفنگش را زمین بگذارد و پی کارش برود. تیرانداز پاسخی دیگر می‌دهد و جوئل او را می‌کشد. همچنین حضور سربازهای کاتلین را می‌بینیم که در بازی چنین چیزی وجود نداشت. در ادامه‌ی بازی، وقتی افراد مبتلاشده از زندان زیرزمینی آزاد می‌شوند و به جوئل، الی، سم و هنری حمله می‌کنند، آن‌ها سعی می‌کنند تا به برج رادیویی پناه ببرند. سریال روند دیگری را انتخاب کرده و آن‌ها به یک متل یا مسافرخانه فرار می‌کنند.

الی سعی می‌کند تا سم را با خونش نجات دهد

در ادامه تفاوت قسمت 5 سریال The Last of Us با بازی اصلی، باید به سم اشاره کنیم. سم در بازی این نکته که او توسط کلیکر صدمه دیده را از الی، هنری و جوئل پنهان می‌کند و بقیه، پس از آنکه کار از کار می‌گذرد، متوجه این مسئله خطیر می‌شوند. آن‌ها صبح فردا بیدار می‌شوند و می‌بینند که سم تغییر شکل داده و به یک کلیکر تبدیل شده است. سم در سریال و دقیقاً شب قبل از واقعه به الی در مورد کلیکرها و اینکه او را گاز گرفته‌اند می‌گوید. الی که نوجوانی خوش‌بین است، دست خود را می‌برد و سعی می‌کند تا با خونش، سم را درمان کند. او می‌گوید که در مقابل ویروس مصون است و این‌طور به سم اطمینان خاطر می‌دهد.

این تغییر در سریال باعث شده تا هم معصوم بودن این دو نوجوان و هم تلاش‌های بی‌فایده الی برای درمان را نشان دهد. این تغییر بیان می‌کند که الی، ایمان زیادی به درمان ویروس دارد و خود را وسیله‌ی درمان می‌بیند. به نظر می‌رسد که پایان فصل اول سریال The Last of Us بسیار تأثیرگذارتر از بازی باشد. با این گفته به پایان مطلب مقایسه سریال The Last of Us با بازی اصلی می‌رسیم. این مطلب تنها به تغییرات این قسمت پرداخت و درصورتی‌که علاقه‌مند باشید، می‌توانیم تغییرات قسمت‌های بعدی را هم تشریح کنیم. نظر شما چیست؟ آیا سریال لست آو آس به بازی شباهت دارد یا خیر؟

منبع: GamesRadar

نوشته بزرگ‌ترین تفاوت‌های قسمت 5 سریال Last of Us با بازی اصلی اولین بار در پارسی گیم پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

Hit enter to search or ESC to close