اف تی اپیک تلفیق سرگرمی، کسب درآمد و تکنولوژی

اف تی اپیک

بیمه گوسفند و بز

بیمه گوسفند و بز

مورد بیمه:
گوسفند و بز بالغ و نابالغ، کوچ رو یا نیمه کوچ رو.
مناطق تحت پوشش:
سراسر کشور
مدت پوشش بیمه:
از زمان عقد قرار داد به مدت یک سال شمسی.
شماره صفحه:
۹
دسته بندی:
انواع دام، طیور و آبزیان پرورشی
عوامل خطر تحت پوشش:

تلف شدن دام در اثر خشکسالی، حمله و حوش، سیل، تگرگ، سرما و یخ زدگی، صاعقه، زلزله، حوادث حمل و نقل و تصادفات جاده ای حین کوچ، آتش سوزی غیر عمد، مارگزیدگی، هارگزیدگی(با تائید سازمان دامپزشکی)، پرت شدن از کوه و بیمار یهای : شاربن یا سیاه زخم، تب برفکی، آنتروتوکسمی، سالمونلوز، ذات الریه فوق حاد یا پنومونی آنزئوتیک، شاربن علامتی، طاعون و نفخ کفی.

دام و طیور سرمایه مهم و حساسی به حساب می‌آید. افزایش قیمت انواع دام و طیور و بیماری‌های آن‌ها  باعث تشدید نگرانی مالکان دام و طیور برای نگهداری این سرمایه ارزشمند شده‌است. جدا از اقداماتی که هر مالک باید انجام دهد، بیمه دام و طیور هم یکی دیگر از مهم‌ترین مواردی است که خسارت‌های وارد شده به آن‌ها را پوشش می‌دهد. البته فقط مالکان نیستند که باید بیمه دام و طیور خریداری کنند؛ بلکه وام دهنده‌ها هم بیشتر از همه به خرید این بیمه تمایل دارند. به هر حال، آن‌ها قرار است برای دام، سرمایه‌ای در قالب وام پرداخت کنند. از این رو، سالم ماندن این دام تا زمان اتمام بازپرداخت هم اهمیت دارد.

اگر شما مالک دام یا طیوری هستید یا قصد گرفتن وام دارید، اطلاع از بیمه دام و طیور برایتان اهمیت زیادی خواهد داشت. برای کسب اطلاعات کامل در این باره با ما همراه باشید.

بیمه دام و طیور چیست؟

احتمالا در مورد بیمه دام و بیمه دامداری سنتی و تفاوت آن‌ها برای شما هم سوالاتی به وجود آمده است. در ابتدا بهتر است بگوییم که بیمه در مورد دام و دامداری سنتی شرایط یکسانی دارد. اما اگر به دنبال یافتن پاسخ سوالاتی مانند بیمه دام و طیور چیست؟ مبلغ بیمه دامداری چقدر است؟ شرایط بیمه دامداری چگونه است؟ هستید، خواندن این مقاله را از دست ندهید.

بیمه دام و طیور در حقیقت بیمه‌ای است که خسارت‌ها و آسیب‌های وارد شده به انواع دام و طیور را پوشش می‌دهد. خسارت و آسیب‌های زیادی انواع دام و پرندگان را تهدید می‌کند. خسارت‌هایی که در  صورت بروز می‌توانند در مدت زمان بسیار کم، تمامی سرمایه مالک را از بین ببرند. افرادی که می‌خواهند، خودشان دام را بیمه کنند، باید کپی کارت ملی به همراه آدرس را به کارگزاری مخصوص ارسال کنند. کارشناس به محل بازدید آمده و به بررسی دام‌ها می‌پردازد، سپس برای هر دام پلاک مخصوصی صادر می‌کند.

خسارت های تحت پوشش بیمه دام و طیور

بیمه دام و طیور خسارات و آسیب‌های زیر را تحت پوشش قرار می‌دهد:

مرگ ناشی از بیماری‌های طبیعی
بیماری
نقص
مرگ ناشی از آتش سوزی و صاعقه

برای کسب اطلاعات جامع در مورد بیمه آتش سوزی به اینجا مراجعه نمایید.

خسارت‌هایی که تحت پوشش بیمه دام و طیور نیستند

خسارت ناشی از حوادث و اتفاقات زیر، تحت پوشش بیمه دام و طیور قرار نمی‌گیرند:

خسارت از کارافتادگی دام (به صورتی که دیگر برای مالک مفید و قابل استفاده نباشند.)
خسارت‌های ناشی از عمل جراحی، تلقیح و مایه کوبی (جز در موارد اضطراری)
خسارت‌های ناشی از توجه نکردن بیمه‌گزار و کارکنان به اصول نگهداری دام
خسارات در زمان حمل‌و‌نقل از طریق دریا جز از طریق خطوط مجاز آبی دریایی
خسارت‌های ناشی از جنگ، شورش، آشوب، بلوا و اغتشاش

چه حیواناتی تحت پوشش بیمه دام و طیور قرار می‌گیرند؟

بیمه دام و طیور همان‌طور که از اسمش پیداست، می‌تواند برای انواع دام و طیور مختلف استفاده شود؛ اما برای آن‌هایی که دارای اسب، گاو و گوسفند هستند، خرید این بیمه‌نامه اهمیت می‌یابد.

خرید این بیمه‌نامه دام ، فقط برای وام نیست؛ بلکه مالک انواع دام و پرندگان، می‌تواند، انواع حیوانات خود را در برابر حوادث اصلی پوشش دهد.

انواع بیمه دام و طیور

بیمه دام و طیور دارای انواع مختلفی است که هر کدام دارای شرایط و موارد مختلفی در پوشش‌دهی هستند. این انواع شامل موارد زیر است که به شرح هر کدام می‌پردازیم.

بیمه دام صنعتی

موارد این بیمه شامل تلیسه آبستن، گاو شیری (حداکثر ۸ ساله)، گوساله نر و ماده (۳ تا ۹ماهه، ۹ تا ۱۵ ماهه)، گاو نر تخمی رجیستر (نیاز به ثبت مشخصات در مراکز اصلاح نژاد) و گاو نر تخمی غیر رجیستر که در مزارع پرورشی دام نگهداری می شوند. مدت زمان این نوع بیمه دام و طیور یک ساله و منطقه تحت پوشش آن سراسر کشور است.

خطرات تحت پوشش این بیمه شامل موارد زیر است:

بیماری های داخلی شامل: تب شیر یا فلجی بعد از زایمان، سندروم زمین گیری در گاو شیری، سقط جنین بالای سه ماهه، جنین مومیائی، ورم پستان فوق حاد، پارگی لیگامان‌های پستان،آبسه‌های وسیع پستان، کور شدن حداقل دو کارتیه پستان، نفخ حاد شکمبه، سوء هضم ناشی از فلج عصب واگ( انباشتگی و نفخ شکمبه، انباشتگی هزارلا وانباشتگی شیردان)، جابجائی و پیچ خوردگی شیردان در صورت عدم پاسخ به جراحی، اتساع و زخم‌های خونریزی دهنده شیردان، اسهال مزمن، پیچ خوردگی روده‌ها، ورم پرده صفاق(پریتونیت)، آب آوردن شکم(آسیت)، فتق دیافراگماتیک، تورم ضربه‌ای نگاری( TRP)، ورم پرده خارجی قلب(پریکاردیت)، سیروز کبدی، هپاتیت، آبسه کبدی، سنگ‌های کیسه صفراوی، پنومونی، آبسه ریوی، عفونت و نارسائی کلیه، کوری دو چشم .
بیماری‌های دستگاه تناسلی شامل: سخت زایی، عفونت‌های رحمی(متریت، اندومتریت، پیومتریت) چسبندگی رحم، پارگی رحم، بیرون زدگی رحم به صورتی که قابل درمان نباشد (پرولاپس)، تورم یا چسبندگی بورس تخمدانی، تومورها و کیست‌های تخمدانی مقاوم غیر قابل درمان، تورم لوله‌های تخم‌بر (سالپنژیت) و بارور نشدن دام
اختلالات اندام حرکتی شامل: لنگش (گندیدگی سم و عفونت مفاصل)، دررفتگی و شکستگی اندام‌های حرکتی و ستون فقرات و دنده‌ها.
بیماری‌های عفونی شامل: سل و بروسلوز، تب برفکی، شاربن، شاربن علامتی، پاستورلوز، لپتوسپیروز، هاری، تیلریوز، یون، تب نزله ای بدخیم، سالمونلوز، اکتینومایکوز، اکتینوباسیلوز.
عوامل طبیعی غیر قابل پیش بینی شامل: صاعقه، سیل، زلزله، مارگزیدگی.

بیمه گاوهای اصلی در واحدهای سنتی – بهداشتی

موارد بیمه شامل: تلیسه آبستن، گاو شیری (حداکثر ۸ سال)، گوساله نر و ماده (۳ تا ۹ ماهه، ۹ تا ۱۵ماهه) و گاو نر تخمی است که در واحدهای سنتی و بهداشتی نگهداری می‌شوند. مدت زمان این بیمه‌نامه یک ساله است. همچنین منطقه تحت پوشش آن سراسر کشور می‌باشد.

خطرات تحت پوشش این بیمه شامل موارد زیر است:

بیماری‌های داخلی شامل: تب شیر یا فلجی بعد از زایمان، سندروم زمین گیری در گاو شیری، ورم پستان فوق حاد، آبسه‌های وسیع پستان، کور شدن حداقل سه کارتیه پستان، نفخ حاد شکمبه، سوء هضم ناشی از فلج عصب واگ (انباشتگی و نفخ شکمبه، انباشتگی هزارلا، و انباشتگی شیردان)، جابجائی و پیچ خوردگی شیردان در صورت عدم پاسخ به جراحی، اتساع و زخم های خونریزی دهنده شیردان، اسهال مزمن، پیچ خوردگی روده ها، ورم پرده صفاق (پریتونیت)، آب آوردن شکم (آسیت)، فتق دیافراگماتیک، تورم ضربه‌ای نگاری ( TRP )، ورم پرده خارجی قلب(پریکاردیت)، سیروز کبدی، هپاتیت، آبسه کبدی، سنگهای کیسه صفراوی، پنومونی، آبسه ریوی، عفونت و نارسائی کلیه، کوری دو چشم.
بیماری دستگاه تناسلی شامل: سخت زایی، عفونت‌های رحمی(متریت، اندومتریت، پیومتریت)، پارگی رحم، بیرون زدگی رحم بصورتی که قابل درمان نباشد (پرولاپس).
اختلالات اندام حرکتی شامل: لنگش(گندیدگی سم و عفونت مفاصل)، دررفتگی و شکستگی‌ اندام‌های حرکتی و ستون فقرات و دنده‌ها.
بیماری عفونی شامل: سل و بروسلوز، تب برفکی، شاربن، شاربن علامتی، پاستورلوز، لپتوسپیروز، هاری، تیلریوز، یون، تب نزله‌ای بدخیم، سالمونلوز، اکتینومایکوز، اکتینوباسیلوز.
موارد غیرقابل پیش بینی شامل صاعقه، سیل، زلزله، مارگزیدگی.

بیمه گاوهای بومی- آمیخته

موارد بیمه شامل دام‌های نژاد بومی یا آمیخته که باز خود شامل گاو شیری (حداکثر ۸ سال)، گوساله نر و ماده (۳ تا ۹ ماهه، ۹ تا ۱۵ماهه) و گاو نر تخمی است که در واحدهای مرتبط نگهداری می‌شوند. مدت زمان این نوع بیمه دام و طیور یک ساله و منطقه تحت پوشش آن سراسر کشور است.

شماره تماس ۰۹۱۱۸۰۳۹۲۸۲

Visits: 0