تولید The Witcher 4 با آنریل انجین 5 به‌کندی پیش می‌رود

by | 0 Comments | 1402/01/11

استودیو سی‌دی پراجکت رد سال گذشته از سه‌گانه حماسی جدید ویچر خبر داد که توسط آنریل انجین 5 ساخته می‌شود. آن‌ها موتور شخصی خود به نام REDengine را کنار گذاشته‌اند تا یک بازی کاملاً گرافیکی بسازند. مدیرعامل این شرکت لهستانی در کنفرانس مالی اخیر به روند تولید بازی The Witcher 4 پرداخته است. او این بازی جدید را ویچر 4 را خوانده است و می‌گوید که استفاده از آنریل انجین باعث نشده تا فرایند تولید سرعت یابد و آن‌ها به‌کندی در حال ساخت بازی هستند.

آدام کیچینسکی در کنفرانس اخیر اذعان کرد که کوچ به آنریل انجین 5، تولید بازی چهارم ویچر را سرعت نداده است. البته او مدعی است که روی توسعه ابزارهای خلق بازی تمرکز کرده‌اند و این ابزارها به کارمندان کمک می‌کند تا کار با موتور جدید را زودتر یاد بگیرند. گفتنی است حدود 200 نفر روی بازی جدید کار می‌کنند. او امیدوار است که تولید The Witcher 4 با یادگیری کامل موتور گرافیکی جدید و رفع مشکلات، سرعت گیرد و بتوانند به فرایند تولید بازی سرعت بخشند.

مدیرعامل در مورد پیشرفت تولید ویچر 4 گفت: «تعدادی از توسعه‌دهندگان همچنان در حال یادگیری فناوری جدید هستند و در عین حال، تیم‌هایی با اپیک روی تمامی جنبه‌هایی که برای ساخت یک بازی جهان‌باز، نقش‌آفرینی داستانی لازم است کار می‌کنند. تولید پروژه Polaris ممکن است کند نشود، اما این فناوری باعث افزایش سرعت تولید نمی‌شود. ما انتظار داریم که تولید پروژه‌های بعدی روان‌تر دنبال می‌شود. این یکی از دلایلی بود که گفتیم بازی‌های بزرگ ویچر در طی شش سال آینده منتشر می‌شوند. ما با پولاریس شروع می‌کنیم که همان The Witcher 4 است.»

The Witcher 4 اسم رسمی بازی جدید

نامیدن بازی جدید به‌عنوان ویچر 4 طرفداران این سری را تهییج کرد. البته یکی از کارمندان با انتشار توییت نوشت که این اسم نهایی نیست و دنباله The Witcher 3 ساخته نشده است. کیچینسکی در ادامه به شروع تولید دوباره پروژه Sirius اشاره کرد. این بازی توسط استودیو Molasses Flood ساخته می‌شود و طبق گفته مدیرعامل، سبک و فرمت طراحی آن با آثار سی‌دی پراجکت تفاوت اساسی دارد. سی‌دی پراجکت با اعمال تغییرات اساسی، کنترل این پروژه را به دست گرفته است و در مورد میزان بودجه و منابع کافی، تجدیدنظر کرده است.

داستان حماسی سری بازی The Witcher

کیچینسکی در این مورد گفت: «Sirius کد رمز برای پروژه‌ای است که توسط استودیو Molasses Flood واقع در بوستون ساخته می‌شود. آن‌ها در سال 2021 به گروه ما پیوستند. این پروژه‌ای است که برای ما از لحاظ فرمت و طرح، تازگی دارد. این بازی به همین دلیل با آثار بزرگی که می‌سازیم تفاوت داشت. برای اینکه در فرایند رقابت بمانیم، باید شیوه‌های تازه‌ای برای گسترش فرنچایزهایمان پیدا کنیم. در عین حال نیاز داریم که ایده‌های اولیه را بازبینی کنیم. این تصمیم سختی است، اما باور داریم که بهترین تصمیم است. می‌خواستیم که همان ابتدا هزینه‌ها را کاهش دهم. نمی‌خواهیم پروژه‌هایی را دنبال کنیم که با آن‌ها جور نیستیم.»

از صحبت‌های مدیرعامل سی‌دی پراجکت مشخص است که پروژه Sirius یک بازی جهان‌باز و بزرگ نیست. صحبت از فرمت جدید نشان از تغییرات گسترده دارد و احتمالاً بازی در ژانر دیگری ساخته می‌شود. در مورد The Witcher 4 اما هیچ اطلاعاتی از داستان و گیم پلی در دست نیست.

منبع: Wccftech

نوشته تولید The Witcher 4 با آنریل انجین 5 به‌کندی پیش می‌رود اولین بار در پارسی گیم پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

Hit enter to search or ESC to close