خالق Psychonauts به تالار مشاهیر بازی‌های ویدیویی پیوست

by | 0 Comments | 1401/11/16

تیم شفر، بازی‌ساز و خالق آثار تعاملی مشهور همانند Psychonauts به تالار مشاهیر بازی‌های ویدیویی آکادمی علوم و هنرهای تعاملی پیوست. شهر که بیشتر به دلیل ساخت بازی متفاوت و جذاب سایکونات‌ها و همچنین Grim Fandango شناخته می‌شود، جایزه رسمی خود را در مراسم ویژه DICE Awards دریافت خواهد کرد. تقدیر ویژه از تیم شفر در روز 23 فوریه (4 اسفند) در شهر لاس‌وگاس ایالت نوادا آمریکا به عمل خواهد آمد.

تیم شفر جزو پرچم‌داران ساخت بازی‌های ویدیویی است که با ایده‌های خود، هنر بازی را تحول داده است. او به دلیل داستان‌سرایی تخیلی و همچنین طراحی بازی خلاقانه شناخته می‌شود و آثار وی، تأثیر شگفت‌آوری روی صنعت بازی گذاشته است و باعث شده تا هزاران نفر به حرفه بازی‌سازی جذب شوند. وی همچنین میلیون‌ها طرفدار ویدیوگیم را شگفت‌زده کرده است و با اثری تحسین‌شده همانند Psychonauts 2، نشان داده که از دل یک صنعت تجاری می‌توان همچنان ایده‌های خلاقانه بیرون کشید و آن را به بهترین شیوه ارائه داد.

بهترین بازی های پلتفرمر که باید تجربه کنید

رویداد جوایز DICE Awards که توسط آکادمی علوم و هنرهای تعاملی موسوم به AIAS برگزار می‌شود، یکی از مهم‌ترین رویدادهای هنر بازی است. این آکادمی به بازی‌سازها و عشق و علاقه آن‌ها به هنر بازی می‌پردازد و سعی می‌کند تا با کاهش دادن بار تجاری بازی‌ها به سازندگان و خالقان بازی بپردازد. فیل اسپنسر، مدیر ایکس‌باکس، سال گذشته به تالار مشاهیر بازی‌های ویدیویی پیوست و سخنرانی وی موردتوجه افراد زیادی قرار گرفت. سال قبل از آن هم اد بون، خالق مورتال کامبت به فهرست مشاهیر بازی‌های ویدیویی اضافه شد.

خالق Psychonauts در جمع مشاهیر بازی

مگان اسکاویو، مدیر آکادمی در مورد تیم شفر گفت: «تأثیر سازنده‌ی تیم روی صنعت بازی قابل‌فهم نیست. او به مدت بیش از 30 سال، جارچی بازی‌های تخیلی بود که افراد زیادی را با طنز و اصالتشان تحت تأثیر قرار داد. ما از اینکه تیم به تالار مشاهیر ما می‌پیوندد هیجان‌زده‌ایم.» آکادمی علوم و هنرهای تعاملی از سی سال تلاش بی‌وقفه تیم شفر تشکر کرده است و قرار است که جایزه‌ی ویژه‌ای به او تعلق گیرد. شفر کار خود را در استودیو لوکاس‌آرت آغاز کرد و پس از سال‌ها استودیو Double Fine را راه انداخت و به تحول هنر بازی در هر زمینه‌ی ممکنی ادامه داد.

دانلود زیرنویس فارسی بازی Psychonauts 2

گرگ رایس، مدیر سازندگان بازی پلی‌استیشن در مورد شفر گفت: «تیم دهه‌هاست که رهبر خلاقیت و نوآوری در صنعت بازی است. او از دوران کار در لوکاس‌آرت، استاندارد تازه‌ای برای روایت بازی ایجاد کرد و با تأسیس Double Fine، مکانی ویژه ایجاد کرد که به او اجازه‌ی ارائه بازی‌های خارق‌العاده را داد و درعین‌حال به دیگران در تکرار این کار کمک کرد. او واقعاً یک اسطوره به تمام معنا است.» قوه‌ی خلاقیت و تخیل وی در کنار طبع شوخ و ایده‌های تازه باعث شده تا شفر در میان بازی‌کنان هم به فردی افسانه‌ای تبدیل شود.

منبع: TheGamer

نوشته خالق Psychonauts به تالار مشاهیر بازی‌های ویدیویی پیوست اولین بار در پارسی گیم پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

Hit enter to search or ESC to close