اف تی اپیک تلفیق سرگرمی، کسب درآمد و تکنولوژی

خانواده گوچی (خاندان گوچی)

خانواده گوچی اف تی اپیک

 

خاندان گوچی (انگلیسی: House of Gucci) فیلمی آمریکایی در ژانر درام جنایی زندگی‌نامه‌ای به کارگردانی ریدلی اسکات است که در سال ۲۰۲۱ به نمایش درآمد. این فیلم بر پایهٔ کتاب خانهٔ گوچی: داستانی شورانگیز از قتل، دیوانگی، فریبندگی، و طمع نوشتهٔ سارا گی فوردن در سال ۲۰۰۱ ساخته شده‌است. این فیلم داستان زندگی پاتریتسیا رجانی (لیدی گاگا) و مائوریتزیو گوچی (آدام درایور) را دنبال می‌کند که تغییرات در روابط عاشقانهٔ آن‌ها منجر به نزاع برای تحت سلطه درآوردن برند مد ایتالیایی گوچی می‌شود. جرد لتو، جرمی آیرونز، سلما هایک و آل پاچینو از دیگر بازیگران فیلم هستند.

اسکات پس از به دست آوردن حق انتشار کتاب فوردن در اوایل دههٔ ۲۰۰۰، می‌خواست فیلمی دربارهٔ خانوادهٔ گوچی بسازد. این پروژه برای چندین سال رها شده بود و بعداً شماری از کارگردانان و بازیگران برای حضور در این پروژه مطرح شده بودند. در نوامبر ۲۰۱۹ خبر حضور اسکات و گاگا در این پروژه اعلام شد. بسیاری از بازیگران باقی‌مانده در تابستان بعد به آن پیوستند و مراحل فیلم‌برداری از فوریه تا مهٔ ۲۰۲۱ در ایتالیا به طول انجامید.

مراسم افتتاحیهٔ جهانی خانهٔ گوچی در ۹ نوامبر ۲۰۲۱ در اودئون میدان لستر در لندن برگزار شد. این فیلم در ۲۴ نوامبر ۲۰۲۱ از طریق یونایتد آرتیستس ریلیزینگ به‌صورت سینمایی در ایالات متحده اکران شد. این فیلم نقدهای ضد و نقیضی از سوی منتقدان دریافت کرده اما نقش‌آفرینی بازیگران با تحسین منتقدان همراه بوده و در زمینهٔ لحن متناقض فیلم مورد انتقاد قرار گرفته‌است. این فیلم بیش از ۱۵۱ میلیون دلار فروش داشته‌است. گاگا برای این فیلم نامزد دریافت جایزۀ گلدن گلوب شد.[۵]

زمینهٔ داستانی

داستان این فیلم در سال ۱۹۹۵ اتفاق می‌افتد و وقایع و پیامدهای قتل مائوریزیو گوچی، تاجر ایتالیایی و رئیس خانهٔ مد گوچی، توسط همسر سابقش پاتریزیا رجیانی را به تصویر می‌کشد.

بازیگران