روز مرگ ویندوز 7 و 8.1 فرا رسید

by | 0 Comments | 1401/10/21

مایکروسافت رسماً پایان پشتیبانی از ویندوز 7، ویندوز 8 و ویندوز 8.1 را اعلام کرد. کاربران این سه سیستم‌عامل از امروز دیگر هیچ آپدیت امنیتی دریافت نمی‌کنند و عملاً پشتیبانی نرم‌افزاری قطع می‌شود. در صورت بروز مشکل، هیچ راهی برای حل نخواهد بود و همچنین آپدیت‌های امنیتی هم منتشر نخواهد شد. این باعث می‌شود تا امکان انتشار ویروس و بدافزار برای این سیستم‌عامل‌ها افزایش پیدا کند.

تازه‌ترین نظرسنجی استیم نشان می‌دهد که تنها 2.18 درصد از گیمرها از ویندوز 7 و 8 استفاده می‌کنند و تعداد این کاربران چندان زیاد نیست. پشتیبانی از ویندوز 7 در سال 2020 پایان یافت و مایکروسافت رسماً انتشار آپدیت‌های رسمی را محدود کرد. تنها یک سری پچ‌های امنیتی منتشر می‌شدند تا جلوی هکرها و ویروس‌ها را بگیرند. این روند از امروز به‌طور کامل قطع شد. تصمیم مشابهی در مورد ویندوز 8 و ویندوز 8.1 گرفته شده است و هر سه سیستم‌عامل از امروز به‌طور کامل رها می‌شوند.

راز مخفی اولین ویندوز پس از 37 سال پیدا شد

مرگ ویندوز 7 و 8.1

مایکروسافت پیشنهاد تغییر ویندوز را می‌کند. نکته قابل‌توجه آن است که تمامی سیستم‌های قدیمی قابل ارتقاء نیستند و ممکن است از ویندوز 10 پشتیبانی نکنند. البته پشتیبانی از ویندوز 10 هم در چند سال آینده پایان می‌یابد و رسماً تنها شماره‌ی یازدهم پشتیبانی می‌شود. به هرحال اگر نگران عدم دریافت آپدیت امنیتی و حمله ویروس و هکرها هستید، بهتر است به ویندوز بالاتر ارتقاء دهید و در حال حاضر هیچ راه دیگری جلوی شما باقی نمانده است.

پی‌سی گیمرها مدت‌هاست که به سیستم‌عامل‌های جدیدتر کوچ کرده‌اند. بیشتر گیمرها از ویندوز 10 استفاده می‌کنند و همچنین افراد زیادی هم به ویندوز 11 کوچ کرده‌اند. طبق داده‌های جمع‌آوری‌شده توسط Statcounter، حدود 11.2 درصد هنوز ویندوز 7 استفاده می‌کنند. این رقم برای ویندوز 8.1 به 2.6 درصد رسیده است و افرادی که از این سیستم‌عامل استفاده می‌کردند به نسخه جدیدتر مهاجرت کرده‌‌اند. این نشان می‌دهد که همچنان افرادی از این ویندوزها استفاده می‌کنند.

چطور ویندوز را برای اجرای بهتر بازی ها بهینه کنیم؟

نکته قابل‌توجه آن است که 0.49 درصد از کاربران کامپیوتر به ویندوز XP بسنده کرده‌اند. این در حالی است که این ویندوز به مکانی برای هکرها و سازندگان ویروس تبدیل شده است و تقریباً می‌توان آن را حیاط خلوت تست بمب اتم نامید. مهم‌ترین نگرانی در مورد پایان پشتیبانی از ویندوز 7 و 8.1، مشکلات امنیتی است. بدون شک تعداد باج‌افزار و بدافزارها افزایش خواهند یافت و درصورتی‌که فعالیت حساسی دارید، حتماً به ویندوز جدیدتر مهاجرت کنید تا مبادا اطلاعات شما سرقت شود.

مایکروسافت امروز به دوره مهمی از تاریخش پایان داد. ویندوز 8.1 و ویندوز فون جزو جنجالی‌ترین محصولات ردموندی‌ها بود که دوران دشواری برای آن‌ها ساخت.

منبع: PCGAMER

نوشته روز مرگ ویندوز 7 و 8.1 فرا رسید اولین بار در پارسی گیم پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

Hit enter to search or ESC to close