زمان لازم برای تمام کردن بازی Alan Wake 2 مشخص شد

زمان لازم برای تمام کردن بازی Alan Wake 2 مشخص شد

یکی از بهترین بازی‌های نمایش‌داده‌شده در مراسم تابستانی امسال، Alan Wake 2 بود. جزئیات زیادی از آلن ویک و ماجراجویی تازه او اعلام شد و مهم‌تر از همه، ژورنالیست‌ها موفق به تجربه نیم ساعت اول بازی شدند و در نهایت مصاحبه‌هایی با سم لیک و دیگر خالقان بازی انجام شد. طبق مصاحبه تازه، زمان مورد نیاز Alan Wake 2 حدود 20 ساعت است و بازی دوم از نسخه اصلی طولانی‌تر است.

رسانه‌های خارجی توانسته‌اند طعم بازی جدید را بچشند و تجربه خود را به اشتراک بگذارند. یکی از تغییرات مهم، افزودن ساگا آندرسون به‌عنوان شخصیت اصلی است. او یک کارآگاه FBI است و در حال بررسی یک پرونده قتل مرموز. برای اینکه جنبه کارآگاهی او برجسته شود، حالتی به نام «کاخ ذهن» ایجاد شده است. می‌توان هر لحظه و بدون لودینگ وارد کاخ ذهن شد که یک محیط مستقل است. در این مکان می‌توان سرنخ‌های پیداشده را به هم وصل کرد و در مورد قدم بعدی تصمیم گرفت. چیزی مانند کاخ ذهن شرلوک هلمز. برای نمونه می‌توان جسد را بهتر بررسی کرد و نکات تازه‌ای متوجه شد.

مصاحبه با کارگردان بازی نکات مختلفی در مورد Alan Wake 2 فاش کرد. برای نمونه این بازی به‌نوعی به دنیای بازی Control وصل است و ارتباط زیادی با آن و به‌خصوص بسته الحاقی دوم بازی وجود دارد. همچنین هر دو شخصیت هم داستان مخصوص به خود را دارند و از هم دیگر جدا هستند و می‌توان میان داستان دو شخصیت جابه‌جا شد. اما سؤال اصلی این است که با توجه به 2 کمپین داستانی، طول بازی آلن ویک 2 چقدر است؟ آیا به‌اندازه بازی Alan Wake 1 خواهد بود؟ توماس پوها، مدیر روابط عمومی رمدی در پاسخ گفت:

این بستگی به مهارت شما دارد، اما در حال حاضر (هنوز تولید بازی تمام نشده است) ما حدود 20 ساعت را در نظر داریم.

زمان مورد نیاز Alan Wake 2

تجربه بخش اصلی داستان آلن ویک 1 حدود 12 ساعت و کمتر وقت نیاز داشت و این نشان می‌دهد که محتوای بازی جدید حدوداً دو برابر شده است. باید منتظر انتشار بازی ماند و سپس آمار و ارقام دقیق را استخراج کرد. بخش دیگری از مصاحبه با مدیر روابط عمومی به مکانیک «کاخ ذهن» اختصاص داشت و اینکه چطور می‌توان از آن استفاده کرد. توماس پوها در پاسخ گفت:

این بخش بیشتر به یافتن سرنخ بستگی دارد. اینکه اگر شما سرنخ‌های کافی پیدا نکنید، نمی‌توانید بازی را پیش ببرید. گاهی باید بازرسی کنید یا اینکه با افراد درست صحبت کنید تا قابلیت پیشرفت در داستان فعال شود. شیوه بررسی شواهد کاملاً خطی است. ما قبلاً یک سیستم خیلی پیشرفته طراحی کردیم که باید همه‌چیز را به هم متصل می‌کردید، اما نتیجه مثل آن مرد داخل میم شد که سعی می‌کرد همه‌چیز را با متصل کردن کاغذها توضیح دهد. نتیجه تست بازی مناسب نیست. در نتیجه ما این بخش را ساده کردیم. اینکه بازی‌کننده پنجاه سرنخ برای بررسی داشته باشد، واقعاً گمراه‌کننده بود.

بهترین بازی های داستانی کامپیوتر

بخش بعدی صحبت‌ها نیز مربوط به شباهت Alan Wake 2 به بازی Resident Evil 4 بود. این مسئله توسط مدیر روابط عمومی تائید شد، اما درون‌مایه اثر تفاوت دارد و تمام بخش‌های بازی به رزیدنت اویل 4 شباهت ندارند. بخش پایان مصاحبه هم به نسخه PC اختصاص داشت و پوها تائید کرد که هنوز توسعه آن تمام نشده است.

منبع: Wccftech

نوشته زمان لازم برای تمام کردن بازی Alan Wake 2 مشخص شد اولین بار در پارسی گیم پدیدار شد.