طراح God of War Ragnarok از محدودیت فریم Starfield دفاع کرد

طراح God of War Ragnarok از محدودیت فریم Starfield دفاع کرد

یکی از طراح‌های ارشد بازی God of War Ragnarok از محدودیت 30 فریم در ثانیه بازی Starfield روی کنسول‌های ایکس‌باکس دفاع کرده است. اعلام محدود 30 فریم استارفیلد جنجال زیادی در شبکه‌های اجتماعی به پا کرد و بسیاری نوشتند که این بازی ناقص است و چطور بدون حالت 60 فریم منتشر می‌شود. طراح گاد آو وار می‌گوید که این صحبت‌ها منطقی نیست و نبود حالت 60 فریم به معنی ناقص بودن اثر نیست.

تاد هاوارد، مدیر استودیوهای بتسدا، اوایل هفته در مورد نحوه اجرای بازی استارفیلد روی ایکس‌باکس صحبت کرد. این اثر با وضوح 4K و 30 فریم در ثانیه روی ایکس‌باکس سری ایکس اجرا می‌شود. ایکس‌باکس سری اس هم بازی را با وضوح 1440p اجرا می‌کند. اعلام این خبر باعث شد تا یک‌ یوتیوبر به نام DreamcastGuy ادعا کند که این بازی ناقص است و ساخت آن تمام نشده است. توییتی که پس از چند ساعت و به پا کردن جنجال تازه‌ای، حذف شد.

این ادعا باعث واکنش دنی کارلون، طراح ارشد محیط بازی God of War Ragnarok شد. او که در استودیو سانتا مونیکا کار می‌کند در مورد ادعاهای اخیر نوشت: «من توسعه‌دهنده هستم و یک طرفدار پر و پا قرص، می‌خواستم این را توضیح دهم که (نبود حالت شصت فریم) نشانه یک بازی ناقص نیست. این تنها یک انتخاب است. 60 فریم در ثانیه با چنین وسعتی به تجربه بصری ضربه می‌زند. حدس من این است که آن‌ها به دنبال یک ظاهر یکپارچه بوده‌اند. البته حق اینکه این انتخاب را نپسندید را دارید.»

محدودیت فریم Starfield

یکی از فالورها از وی پرسید که آیا نیاز بود استارفیلد حتماً با وضوح 4K ارائه شود. کارلون در پاسخ گفت که تعدادی از بازی‌ها حالت Performance را ارائه می‌دهند که در این حالت، میزان وضوح تصویر به‌منظور ارائه فریم بیشتر کاهش پیدا می‌کند. طبق گفته وی، بتسدا تصمیم گرفته تا کیفیت بصری را در اولویت خود قرار دهد و یک جهان پر جزئیات و زیبا را نمایش دهد. او می‌گوید که ارائه بازی با وضوح 4K هم هزینه زیادی دارد و اینکه می‌توانستند گزینه 1080p و 60 فریم در ثانیه را ارائه دهند، اما هدف آن‌ها ارائه یک تجربه بصری است.

حجم و سیستم مورد نیاز بازی Starfield

یوتیوبر گفته‌شده پس از این گفته‌ها نسبت به توییت قبلی‌اش عذرخواهی کرد و گفت که حالا می‌فهمد چرا حالت 60 فریم در ثانیه ارائه نشده است. تاد هاوارد در گفتگو با IGN در اوایل هفته گفت که آن‌ها به دنبال ارائه یک تجربه پایدار هستند و اینکه نمی‌خواهند کیفیت گرافیکی بازی را کاهش دهند و به آن ضربه بزنند. نظر شما چیست؟

منبع: VGC

نوشته طراح God of War Ragnarok از محدودیت فریم Starfield دفاع کرد اولین بار در پارسی گیم پدیدار شد.