اف تی اپیک تلفیق سرگرمی، کسب درآمد و تکنولوژی

بنچمارک کارت گرافیک RTX 4060 Ti فاش شده است و نشان می‌دهد که این کارت گرافیک دارای عملکردی مشابه مدل RTX 3070 است. انویدیا در حال حاضر هیچ اشاره‌ای به مدل جدید کارت گرافیک نکرده است و به‌تازگی RTX 4070 Ti را به بازار عر‌ضه کرده است. عدم استقبال از این کارت گرافیک مشهود است و طبق آخرین اخبار سخت‌ افزار، انویدیا در حال آماده‌سازی برای معرفی و عرضه مدل میان رده با قیمت کمتر از پانصد دلار است تا بتواند میزان درآمد از نسل جدید را افزایش دهد.

قیمت هنگام خرید بهترین کارت گرافیک اهمیت زیادی دارد و رقابت میان انویدیا و AMD در نسل جدید به نقطه‌ای حساس رسیده است. عرضه RTX 4080 دوازده گیگابایتی با اسم RTX 4070 Ti جزو حربه‌های تبلیغاتی انویدیا بود که قیمت آن فراتر از حد انتظار اعلام شد. این کارت گرافیک میان رده خطاب شد و این شرکت آماده است که یک مدل پایین رده یا اقتصادی را معرفی کند. RTX 4060 Ti و مدل استاندارد آن فاش شده است و عملکرد اولیه، تصویر نگران‌کننده‌ای ترسیم می‌کند.

طبق گفته افشاگر معروف کارت گرافیک به نام Kopite7kimi، کارت گرافیک RTX 4060 Ti عملکردی مشابه مدل RTX 3070 ارائه می‌دهد. این مدل که در سال 2020 و با قیمت پانصد دلار عرضه شد از معماری نسل پیشین بهره می‌برد. این در حالی است که تراشه نسل جدید انویدیا، معماری تازه‌ای دارد و انتظار می‌رفت که عملکرد آن فراتر از مدل‌های پیشین باشد و اختلاف زیادی را ببینیم. طبق منابع موثق وب‌سایت MyDrivers، قیمت این کارت جدید کمتر از پانصد دلار خواهد بود. این بدین معنی است که قیمت آن از 3060 Ti بیشتر خواهد بود که این خبر خوبی برای خریداران نیست.

عملکرد کارت گرافیک RTX 4060 Ti

بدون شک عملکرد کارت‌های RTX 40 بهتر از کارت‌های Ampere خواهند بود و بنچمارک مدل‌های پرچم‌دار هم این نکته را نشان می‌دهد، اما عملکرد یکسان مدل 4060 Ti با نسل پیشین، نمی‌تواند خبر خوبی برای انویدیا و طرفداران این شرکت باشد. این مسئله موجب ایجاد سردرگمی میان خریداران می‌شود و بسیاری همان مدل نسل پیشین را با قیمت کمتر ترجیح خواهند داد. این در حالی است که عملکرد RTX 4080 فراتر از مدل RTX 3090 Ti است و پرداخت مبلغ اضافه برای آن منطقی است.

راهنمای خرید سیستم گیمینگ حرفه ای با بودجه 126 میلیون تومان – دی 1401

برگ برنده کارت گرافیک RTX 4060 Ti نسبت به نسل پیشین، فناوری DLSS 3 خواهد بود. این فناوری باعث می‌شود تا میزان فریم در بازی‌ها افزایش یابد و پیشرفت آن نسبت به نسخه‌ی دوم قابل‌توجه است. فناوری هوش مصنوعی مخصوص کارت‌های جدید هم به عملکرد آن کمک خواهد کرد. البته چنین کارتی از پس اجرای بازی همانند Forspoken با وضوح 4K برنمی‌آید و این مسئله‌ای نگران‌کننده هم برای پی‌سی گیمرها و هم خریداران است. شرکت انویدیا هنوز تاریخ معرفی کارت گرافیک جدید را اعلام نکرده است و ممکن است این شایعات اشتباه باشند.

منبع: PCGAMESN

نوشته عملکرد کارت گرافیک RTX 4060 Ti مشابه RTX 3070 خواهد بود اولین بار در پارسی گیم پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید