فرم پیشنهاد بیمه چیست؟

by | 0 Comments | 1402/01/15

فرم پیشنهاد بیمه چیست؟فرم پیشنهاد بیمه فرم تقاضای بیمه است که به‌طور معمول، به‌صورت چاپی از طرف بیمه‌گر تهیه و در دسترس بیمه‌گذار قرار می‌گیرد تا در موقع تقاضای بیمه ، پیشنهاد دهنده آن را تکمیل و امضا کند و به بیمه‌گر یا نماینده بیمه بدهد.

پیشنهاد بیمه نوعی پرسشنامه است که در آن سؤال‌هایی به منظور شناسایی بیمه‌گذار و شناخت مشخصات و موقعیت خطر مطرح شده است و بیمه‌گذار با پاسخ دادن به آنها بیمه‌گر را در ارزیابی خطر و تعیین نرخ حق‌بیمه و قبول بیمه، یاری می‌کند

فرم پیشنهاد بیمه را چه‌کسی باید تکمیل و در این خصوص چه کسی می‌تواند نقش مهمی ایفا کند؟

پیشنهاد بیمه را معمولاً بیمه‌گذار تکمیل و خود آن را به‌طور مستقیم یا غیر مستقیم از طریق نماینده یا کارگزار به شرکت بیمه تسلیم می‌کند.

واسطه‌های بیمه در این خصوص نقش مؤثری دارند. نماینده یا کارگزار هنگامی که از طرف و به نمایندگی بیمه‌گذار در مورد تهیه بیمه‌نامه اقدام می‌کند باید نهایت حسن نیت را به‌کار برد.

هرگونه اظهار خلاف واقع یا اظهاراتی در خصوص مورد بیمه که در اتخاذ تصمیم بیمه‌گر برای قبول یا رد پیشنهاد موثر باشد همان اثر را دارد که خود پیشنهاد دهنده به تنظیم فرم پیشنهاد بپردازد.

لذا کارگزار یا نماید باید بیمه گذار را در تکمیل فرم پیشنهاد کمک کند یا خود آن را به‌طور کامل تکمیل کند. در نهایت، پیشنهاددهنده (شخصی که فرم پیشنهاد را امضا می‌کند) باید دارای نفع بیمه‌پذیر خود می‌‌تواند بیمه‌نامه ابتیاع کند.

 فرم پیشنهاد بیمه یا پرسشنامه ، همان فرم تقاضای بیمه است. این فورم به‌طور معمول، به‌صورت چاپی از طرف بیمه‌گر تهیه و در دسترس بیمه‌گذار قرار می‌گیرد. و در موقع تقاضای بیمه، متقاضی یا پیشنهاددهنده (بیمه‌گذار) آن را تکمیل و امضا کند و به بیمه‌گر یا نماینده بیمه بدهد.

روزبه عبادی نمین کد۹۷۷ بیمه ارمان

شماره تماس ۰۹۱۱۸۰۳۹۲۸۲

بیمه باشما

برای خواندن مقاله فرم پیشنهاد بیمه کلیک کنید

بازدیدها: ۰

The post فرم پیشنهاد بیمه چیست؟ appeared first on بیمه با شما – خدمتگذار شما.

دیدگاهتان را بنویسید

Hit enter to search or ESC to close