قطعات نقشه Cities Skylines 2 کوچک‌تر از بازی اول هستند

قطعات نقشه Cities Skylines 2 کوچک‌تر از بازی اول هستند

گیم پلی بازی Cities Skylines 2 در مراسم ایکس‌باکس نمایش داده شد. این بازی شهرسازی طبق مقاله رسمی ایکس‌باکس، نقشه‌هایی با وسعت بسیار زیادی خواهند داشت. سازنده بازی در مورد مقاله منتشرشده اظهار نظر کرد و گفت که اشتباه تایپی پیش آمده است. طبق گفته استودیو Colossal Order، اندازه نقشه Cities Skylines 2 کوچک‌تر از انتظارات خواهد بود.

در مقاله رسمی منتشرشده، وسعت منطقه قابل ساخت در بازی CS2، حدود 172 کیلومترمربع اعلام شد. به عبارت دیگر چهار هزار ساختمان قابل‌اجرا خواهند بود و وسعت نقشه نسبت به بازی اول بسیار بزرگ‌تر خواهد بود. این رقم در حال حاضر تغییر یافته است. مطلب اصلی توسط ایکس‌باکس ویرایش شد و وسعت نقشه اصلی به 159 کیلومترمربع کاهش پیدا کرد. استودیو سازنده تائید کرد که اندازه خانه‌ها یا قطعات قابل ساخت کوچک‌تر است، اما تعداد آن‌ها بیشتر شده است.

پارادوکس، ناشر بازی در مورد اندازه خانه‌ها یا قطعات نقشه Cities Skylines 2 گفت: «اندازه خانه یا قطعات نقشه در بازی دوم کوچک‌تر از عناوین قبلی است. اما می‌توانید به‌تمامی خانه‌ها دسترسی داشته باشید و به‌طور کل 444 خانه یا Tile در نقشه وجود دارد.» کوچک کردن اندازه قطعات با سیستم حمل و نقل شهری جدید هم‌خوانی دارد که یک لایه مدیریت جدید به آن اضافه می‌کند. در ادامه به جزئیات گیم پلی بازی دوم و تغییرات آن زیر سایه مدیریت پارادوکس می‌پردازیم.

گیم پلی Cities Skylines 2

یکی از نکات قابل‌توجه، ارائه بازی جدید برای کنسول ایکس‌باکس است. این اثر از صفر برای ایکس‌باکس ساخته شده است، اما همچنان بهترین تجربه در اختیار پی‌سی گیمرها است. البته رابط کاربری بازی کاملاً برای دسته ایکس‌باکس بهینه شده است و تجربه بازی تفاوتی با موس و کیبورد نخواهد داشت. این بازی از اشتباهات گذشته درس گرفته است و بر اساس بازخورد طرفدارها ساخته شده است. مهم‌ترین تغییر تعداد خانه‌های هر نقشه است. هر نقشه 441 خانه دارد که تمامی آن‌ها قابل‌دسترسی است. وسعت شهرها گسترش یافته است.

گرافیک بازی Cities Skylines 2 با استفاده از فناوری‌های نورپردازی جدید کاملاً زیر و رو شده است. چهره شهر بسیار طبیعی است و نحوه نورپردازی در هر ساعت شبانه‌روز تفاوت می‌کند. سطح شبیه‌سازی در بازی جدید دقت بیشتری پیدا کرده است. رفتار شهروندان، کسب و کارها تغییر یافته و آن‌ها به تغییرات محیطی واکنش نشان می‌دهند. سیستم اقتصادی بازی نیز بر اساس مدل‌های اقتصادی واقعی ساخته شده است. به عبارت دیگر شهروندان می‌توانند در اوقات فراغت به مکان‌های مختلف شهر سر بزنند و پول خرج کنند.

بهترین بازی های شهرسازی تمام دوران

کسب و کارها می‌توانند میزان عرضه و تقاضا را تنظیم کنند و تأثیر اقتصادی مهمی روی شهر بگذارند. سیستم ترافیک از صفر طراحی شده است. خودروها می‌توانند در مورد مسیرها تصمیم بگیرند و اینکه هنگام ترافیک، مسیر خود را تغییر دهند. سطح مدیریت شهری بسیار هوشمند شده است. قابلیت جدیدی به نام فضای پارکینگ اضافه شده است که بازی را واقعی‌تر می‌کند و روی ترافیک تأثیر می‌گذارد.

تغییرات گرافیکی Cities Skylines 2

سازنده بازی قابلیت بسیار جالبی ارائه کرده است و آن هم تغییر فصل است. بازی‌کنان می‌توانند فصل‌های تابستان و زمستان را تجربه کنند و با چالش‌های مدیریتی تازه دست و پنجه نرم کنند. مکان خورشید در فصل زمستان و تابستان تغییر می‌یابد و این مسئله روی مصرف برق و ترافیک تأثیر می‌گذارد. همچنین سیستم گرافیکی آلودگی هم بازطراحی شده است. تغییرات جدید باعث شده تا هر دو بازی‌کنان قدیمی و جدید از Cities Skylines 2 لذت ببرند و برای ساخت شهرهای موردعلاقه خود هیجان‌زده باشند.

دنباله Cities Skylines روز 24 اکتبر (2 آبان) برای کامپیوتر و ایکس باکس گیم پس منتشر می‌شود.

منبع: PCGAMESN

نوشته قطعات نقشه Cities Skylines 2 کوچک‌تر از بازی اول هستند اولین بار در پارسی گیم پدیدار شد.