مایکروسافت FTC را به نقض قانون اساسی متهم کرد

مایکروسافت FTC را به نقض قانون اساسی متهم کرد

شرکت مایکروسافت اخیرا اعلام کرده است که شکایت FTC (کمیسیون فدرال تجارت) برای جلوگیری از تصاحب 69 میلیارد دلاری اکتیویژن بلیزارد توسط این شرکت، نقض قانون اساسی محسوب می‌شود. در این راستا، وکیل حقوقی مایکروسافت به طور رسمی پاسخی به شکایت FTC با سندی 37 صفحه‌ای صادر کرده است که پرونده مایکروسافت را برای قانونی بودن خرید شرکت Activision Blizzard ارائه می‌دهد.

در میان بسیاری از استدلال‌های موجود در این سند، مایکروسافت کمیسیون فدرال تجارت را به نقض حقوق قانونی خود از جمله حق رسیدگی به دادرسی و داوری بی‌طرف متهم می‌کند. پیشنهاد مایکروسافت برای خرید اکتیویژن بلیزارد می‌تواند تاثیر زیادی بر صنعت بازی داشته باشد، زیرا اکتیویژن مالک برخی از بزرگترین فرنچایزها از جمله World of Warcraft و Call of Duty است. سری کال او دیوتی مدت‌هاست که یکی از محبوب‌ترین فرنچایزها در سراسر جهان به حساب می‌آید.

وکیل حقوقی مایکروسافت در طی دفاع از تلاش FTC برای لغو قرارداد خرید اکتیویژن بلیزارد، سندی طولانی‌ را تهیه کرد که مشکلات آن را با این شکایت مشخص می‌کرد. نکات متعددی کمیسیون فدرال تجارت را به نقض حقوق ردموندی‌ها متهم می‌کند. مایکروسافت در این رابطه اعلام کرد که «پرونده FTC، حقوق اصلاحیه پنجم مایکروسافت را برای رسیدگی روند قانونی نقض می‌کند.»

تشکیل دادگاه قضایی برای مایکروسافت و FTC

با این حال، یکی از نگرانی‌های اصلی موجود در مورد خرید اکتیویژن این است که مایکروسافت فرنچایز کال او دیوتی را به انحصاری ایکس باکس تبدیل کرده و ضربه بزرگی برای سونی و پلی‌استیشن به وجود بیاورد. فیل اسپنسر، رئیس ایکس‌باکس، بیان می‌کند که مایکروسافت قصد ندارد Call of Duty را انحصاری کند و علاوه بر این، حتی گفت که مایکروسافت تعهدی 10 ساله برای آوردن کال او دیوتی به نینتندو دارد.

از سوی دیگر، نگرانی FTC به خصوص در مورد فرنچایز کال او دیوتی، این است که مایکروسافت کنترل بیش از حدی در صنعت داشته باشد. در مقابل، مایکروسافت معتقد است که این نگرانی بی‌اساس بوده و خرید تنها یک مجموعه نمی‌تواند فضای رقابتی را خراب کند. همچنین، مایکروسافت ادعا می‌کند که انگیزه اصلی این معامله گسترش به بازار موبایل است و ایکس باکس می‌خواهد حضور خود را در بازی‌های موبایل افزایش دهد. سه چهارم گیمرهای اکتیویژن و بیش از یک سوم درآمد آن از بازی‌های موبایل است.

رتبه بندی بازی‌ های Call of Duty بر اساس کیفیت

در حال حاظر، تاریخ دادگاه برای مایکروسافت و FTC در ماه آگوست 2023 تعیین شده است. اینکه آیا این استدلال‌ها ارزشی دارند یا نه، به عهده قاضی است و او تصمیم می‌گیرد. اما برای یک شرکت بزرگ با بودجه‌های هنگفت در خصوص هزینه‌های حقوقی، طبیعی است که هر چیزی را که می‌تواند در یک پرونده به کار می‌برد تا ببیند نتیجه چه می‌شود.

منبع: Gamerant

نوشته مایکروسافت FTC را به نقض قانون اساسی متهم کرد اولین بار در پارسی گیم پدیدار شد.

Generated by Feedzy