مایکروسافت: Starfield کم باگ‌ترین بازی تاریخ بتسدا است

مایکروسافت: Starfield کم باگ‌ترین بازی تاریخ بتسدا است

بازی Starfield ستاره مراسم دو روز پیش مایکروسافت بود. معرفی گیم پلی کامل استارفیلد و نمایش حدود یک ساعت گیم پلی واکنش‌های زیادی به همراه داشت. پس از آنکه سیستم مورد نیاز استارفیلد اعلام شد، برای بسیار سؤال پیش آمد که این بازی هم مانند عناوین دیگر بتسدا و Fallout 76 دنیای از باگ هنگام انتشار خواهد داشت. فیل اسپنسر، مدیرکل مایکروسافت گیمینگ به همراه مت بوتی، مدیر استودیو‌های ایکس‌باکس با شرکت در قسمت تازه پادکست جاینت‌بامب، ادعای بزرگی مطرح کردند. Starfield هنگام انتشار بسیار روان خواهد بود و تعداد باگ‌های آن در کمترین حد ممکن است.

دو مدیر پایه‌بلند ایکس‌باکس در مصاحبه جدید گفتند که بازی استارفیلد قرار بوده قبل از خرید بتسدا توسط آن‌ها منتشر شود. به‌عبارت‌دیگر این بازی قرار بود چند سال پیش منتشر شود و مدت اخیر وقف بهینه‌سازی و بهبود بازی شده است. مایکروسافت به بتسدا گفته است که زمان بیشتر را وقف پولیش و پیرایش بازی کنند. این باعث شده است تا Starfield طبق ادعای اسپنسر، کم‌باگ‌ترین بازی بتسدا هنگام انتشار تا به امروز باشد. ادعایی که شاید باور کردن آن برای هر فردی ساده نباشد. مدیر ایکس‌باکس در این مورد گفت:

باید بگویم که تیم سازنده واقعاً پخته شده است. آنها قبلا فال‌اوت و الدر اسکرولز را منتشر کرده‌اند. حقیقت این است که وقتی فرایند خرید تکمیل شد، (فهمیدیم) که تاریخ انتشار بازی برای قبل این اتفاق برنامه‌ریزی شده بود، حتی قبل تاریخی که ما برای بازی انتخاب کردیم. من با تاد هاوارد و تیم او ملاقات کردم و گفتم که ما به شما زمان بیشتری می‌دهیم. فکر کنم مت (بوتی) به من گفت که تمامی اعضای تیم کنترل کیفی بتسدا دارند روی استارفیلد کار می‌کنند. آنها مشغول یافتن باگ‌ها و تضمین کیفیت بودند. آنچه نشان دادیم دقیقاً خود بازی بود. ما مدت‌هاست که آن را بازی می‌کنیم و بازی همین است (که دیدید).

 

همچنین باید بگوییم که وقتی به اسکایرم نگاه می‌کنید، این‌طور نبود که بازی هنگام انتشار در سطح انتظارها ظاهر نشود. من عاشق این انتظار و پیش‌بینی واکنش‌ها هستم. ما نمی‌دانستیم که پس از نمایش 40 دقیقه از یک بازی، چه واکنشی خواهیم دید. نمی‌دانستیم که چقدر مردم در فضای آنلاین درگیر آن خواهند شد. این تجربه شگفت‌انگیزی بود.

تعداد باگ‌های بازی Starfield

مت بوتی، مدیر استودیوهای ایکس‌باکس در مورد وضعیت فنی بازی Starfield گفت:

ما افراد بسیار زیادی در استودیوها داریم که مشغول بازی کردن استارفیلد هستند. همراه تاد هاوارد تعداد باگ‌ها را می‌دانیم و طبق همین آمار، اگر استارفیلد همین امروز منتشر شود به کم‌باگ‌ترین بازی‌ای تبدیل می‌شود که بتسدا منتشر کرده است. همچنین به اسکایرم فکر می‌کنم و اینکه هنوز ده سال پس از آن، چه کامیونیتی دارد. شروع می‌کنید به فکر کردن در مورد اینکه چه کارهایی با این بازی کرده‌اند. اینجاست که می‌بینید پتانسیل بازی به‌مرور زمان بالفعل می‌شود.

طولانی ترین بازی های نقش آفرینی

فیل اسپنسر در ادامه افزود که بتسدا هنوز در مورد تمامی ویژگی‌های بازی صحبت نکرده است. بتسدا حدود دو ماه و نیم فرصت دارد تا یکی از مهم‌ترین بازی‌های نسل اخیر را منتشر کند. آیا این بازی طلسم عناوین بتسدا را می‌شکند و هنگام انتشار بهینه و روان خواهد بود؟ این پرسشی است که تا روز عرضه پاسخی به آن نمی‌توان داد. نظر شما چیست؟

منبع: Wccftech

نوشته مایکروسافت: Starfield کم باگ‌ترین بازی تاریخ بتسدا است اولین بار در پارسی گیم پدیدار شد.