مصاحبه با سازنده Assassin’s Creed Mirage: طول بازی و جزئیات داستان

مصاحبه با سازنده Assassin’s Creed Mirage: طول بازی و جزئیات داستان

نسخه تازه سری اساسینز کرید پس از چند سال برگشته است و این بار طبق گفته یوبی‌سافت به ریشه‌های خود باز می‌گردد. بازی Assassin’s Creed Mirage روی جنبه مخفی‌کاری تمرکز کرده است و از آن روایت نقش‌آفرینی دوری می‌کند. البته بازی‌های جدید این سری قرار نیست همگی این‌طور باشند. رسانه Wccftech مصاحبه‌ای با سارا بیولی، کارگردان داستانی بازی انجام داده است. در این مطلب بخش‌های مهم این مصاحبه را به زبان فارسی بازتاب خواهیم داد.

گیم پلی Assassin’s Creed Mirage بار دیگر روی جنبه اکشن و مخفی‌کاری متمرکز شده است. می‌توان از بمب‌های دودزا و دارت‌های بیهوش‌کننده برای حذف دشمن استفاده کرد. شخصیت اصلی بازی به نام باسم، 5 ابزار مختلف دارد که نحوه اکتساب‌ آنها خطی نیست و در نتیجه هر بازی‌کننده ممکن است تجربه متفاوتی نسبت به بقیه داشته باشد. روند مبارزه نیز خطی نیست و بلکه می‌توان دشمنان را به هر شکلی که خواست به قتل رساند. قابلیت قتل پشت سر هم اضافه شده است که می‌تواند چند دشمن را انتخاب کرد و با فشردن یک دکمه، همه آنها را پشت سر هم کشت. اما بپردازیم به مصاحبه با کارگردان داستان بازی:

مصاحبه با سازنده Assassin’s Creed Mirage

طرفدارها پس از آخرین دی‌ال‌سی اساسینز کرید والهالا می‌پرسیدند که آیا باسم همان لوکی است؟‌

«(می‌خندد). خیلی کوتاه بگویم که باسم بازی والهالا با بازی میراژ دو شخصیت کاملاً متفاوت هستند. او هنگامی‌که بازی را آغاز می‌کنیم بسیار جوان است که این نکته را در تریلر هم دیدید. او سپس به یک فرد کاملاً متفاوت تبدیل می‌شود. کاراکتری که در بازی میراژ می‌بینیم بسیار خاص و متفاوت است. شما این را در حرکاتش دیدید و اینکه چطور صحبت می‌کند و عمل می‌کند.

پس داستان اساسینز کرید میراژ در مورد نحوه تبدیل باسم به یک اساسینز در بطن Hidden One است؟

بله و البته با کمک روشن (که صداپیشه آن شهره آغداشلو است). روشن هم یکی از اعضای مخفی اساسینزها است و او اهمیت زیادی دارد. همچنین شخصیت‌های دیگری هم به باسم کمک می‌کنند.

آیا آن بخش شرکت Abestrgo و سفر به زمان حال در بازی جدید وجود دارد؟

نه ما دنیای مدرن و حال را در این بازی نداریم. ما معرفی اولیه‌ای از بازی داریم و اینکه تمام این‌ها چطور آغاز شد و اینکه شما همچنان داخل دستگاه آنیموس قرار دارید، اما همین معرفی کوتاه کافی است.

آیا قرار نیست محتوای الحاقی دیگری در دسترس قرار گیرد؟

خیر این داستان باسم و شهر او است (قرار نیست گسترش یابد).

اینکه شما عقاب را نگه داشته‌اید، آیا او یک جنبه داستانی به بازی می‌دهد؟

بله می‌توانم خیلی کوتاه به رابطه میان باسم و عقابش اشاره‌کنم و اینکه رابطه اهمیت بسیار زیادی دارد. مکانیک‌ها و جنبه روایی قرار است رابطه تنگاتنگی داشته باشند، آنها در هم تنیده هستند.

آیا چند پایان برای بازی Assassin’s Creed Mirage در نظر گرفته شده است؟

خیر بازی فقط یک پایان دارد و این پایان هم کاملاً خاص است. تحول و تکامل باسم بسیار دقیق است و این در نهایت منجر به یک اساسینز کرید دیگر که همان والهالا بود شده است. برای همین است که نه خبری از پایان متفاوت است و نه خبری از امکان انتخاب دیالوگ.

ساختار مأموریت‌های بازی چگونه است؟

شما داستان اصلی را دارید و همچنین ساختار جهان‌باز بازی. همچنین ما یک سری رویدادهای مربوط به جهان بازی داریم، طوری که ممکن است در شهر اتفاقی برایتان رخ دهد که برنامه‌ریزی نشده است. ما همچنین مأموریت‌های فرعی را داریم مانند مأموریت‌های قتل، مخفی‌کاری و… تمام محتوای بازی طوری ساخته شده تا با روند تحول شخصیت تطابق داشته باشد. تمامی این مأموریت‌ها به شکلی به روایت بازی کمک می‌کنند.

شما در دمو گیم پلی نشان دادید که رنک باسم تغییر می‌کند، قضیه آن چیست؟

این رنک یا سطح مربوط به Hidden One است. هر زمان که شما یکی از اهداف اصلی را به قتل می‌رسانید، یک سطح جدید دریافت می‌کنید. طوری که باسم به‌عنوان یک اساسین رشد می‌کند تا در نهایت به استاد تبدیل شود.

رتبه بندی بازی‌ های Assassin’s Creed

آیا مبارزه با دشمن به سطح یا رنک باسم بستگی دارد؟

خیر. شما می‌توانید تمامی اهداف را به هر شکل و ترتیبی که می‌خواهید به قتل برسانید. هر کاری که بخواهید می‌توانید انجام دهید. همچنین می‌توانید نحوه دستیابی به ابزارهای اصلی را تعیین کنید. هر زمان که یکی از اهداف اصلی را می‌کشید به مقر برمی‌گردید و به «رفیق» گزارش می‌دهید و می‌توانید یکی از ابزارهای جدید را انتخاب کنید.

بهترین ابزار برای شروع کدام است؟

سؤال خوبی است. موردعلاقه من، بمب دودزا است. دلیل آن هم گرافیک و جلوه بصری است. عاشق اینم که چطور بمب می‌ترکد و فضا را پر می‌کند. من این را بیشتر از بقیه ترجیح می‌دهم.

تمام کردن Assassin’s Creed Mirage چقدر طول می‌کشد؟

طول بازی بسیار نزدیک به اولین اساسینز کرید است. می‌توانید با آن بازی مقایسه کنید.

آیا امکان این وجود دارد که کلاه باسم را کنترل کرد و هر زمان خواست آن را پوشید؟‌

خیر. این مشکل بزرگی از لحاظ سینمایی ایجاد می‌کند. انجام چنین کاری بسیار سخت است.

کدام صحنه از بازی بیشتر از بقیه به چشم خواهد آمد؟

آخرین صحنه بازی. شوخی نمی‌کنم، ولی این اولین صحنه‌ای بود که نوشتم و عاشق آن هستم.

یکی از قابلیت‌های ویژه، سفر به قلعه الموت است که بدون شک برای ما ایران‌ها جالب خواهد بود. بازی اساسینز کرید میراژ روز 12 اکتبر (20 مهر) با قیمت 50 دلار منتشر می‌شود.

نوشته مصاحبه با سازنده Assassin’s Creed Mirage: طول بازی و جزئیات داستان اولین بار در پارسی گیم پدیدار شد.