نارضایتی از Prince of Persia The Lost Crown بالا گرفت: شاهزاده آفریقا؟

نارضایتی از Prince of Persia The Lost Crown بالا گرفت: شاهزاده آفریقا؟

شرکت یوبی‌سافت در مراسم اخیر Summer Game Fest از بازی جدید شاهزاده پارسی رونمایی کرد. این بازی برعکس انتظارات یک اثر دوبعدی پلتفرمر با گرافیک دو و نیم بعدی است که چندان به مذاق طرفدارها خوش نیامد. بسیاری طراحی بازی و شخصیت اصلی را اشتباه خواندند و تعداد دیسلاک این تریلر در کانال‌های مختلف در حال رکورد زنی است، این در حالی است که یوبی‌سافت بازی Prince of Persia The Lost Crown را مشابه عناوین اولیه این سری می‌داند و به آن امید زیادی دارد.

بررسی تعداد دیسلایک Prince of Persia The Lost Crown در کانال‌های یوتیوب مختلف مانند یوبی‌سافت، پلی‌استیشن، نینتندو، IGN و گیم‌اسپات نشان می‌دهد که افراد زیادی از بازی جدید ناراضی هستند. در واقع تعداد دیسلایک تریلر به‌مراتب از لایک بیشتر است و تنها ویدیویی که در کانال نینتندو آمریکا آپلود شده است از این قاعده مستثنا است. بیش از پنجاه‌هزار نفر ویدیو معرفی بازی شاهزاده پارسی را دیسلاک کرده‌اند و در حالی است که تعداد لایک‌ها به‌زور به بالای 21 هزار رسیده است. به‌عبارت‌دیگر 28 درصد از آراء مثبت هستند و بقیه نظر منفی نسبت به بازی دارند.

هدف یوبی‌سافت با معرفی این بازی، زنده کردن آثار دوبعدی اولیه سری شاهزاده پارسی است. اما طرفدارها انتظار یک اثر متفاوت را داشتند. عاشقان شاهزاده پارسی مدت‌هاست درخواست یک بازی تراز اول را دارند که یوبی‌سافت به این درخواست‌ها پاسخ نداده است. سپس معرفی این بازی دو و نیم بعدی نشان داد که آن‌ها همچنان به این سری پایبند هستند، اما نه به شکلی که طرفدارها خواهان آن هستند. بررسی بخش کامنت‌های ویدیو، دلیل نارضایتی را نشان می‌دهد.

اعتراض به بازی Prince of Persia The Lost Crown

بسیاری نوشته‌اند که این بازی چندان به ریشه‌ها و اصول این سری پایبند نیست. برای نمونه یکی نوشت:‌ «واو چه بازی شگفت‌انگیزی، خب حالا شاهزاده پارسی را نشان بدهید.». افرادی هم نوشته‌اند که گرافیک بازی مشابه دوران PS2 است و آن‌ها انتظار چنین بازی‌ای را نداشته‌اند. عده دیگری هم استفاده از موسیقی رپ و عدم توجه به فرهنگ پارسی که بازی از آن الهام گرفته شده است را مسخره کردند. برای نمونه فردی نوشت که هیچ‌چیز مانند استفاده از موسیقی هیپ‌هاپ مدرن در چنین بازی‌ای او را آزار نمی‌دهد.

بازی های مشابه Prince of Persia که باید تجربه کنید

فارسی‌زبان‌ها در سوی دیگر نسبت به طراحی شخصیت اصلی و استفاده ابزاری از فرهنگ فارسی اعتراض دارند. شخصیت اصلی به نظر شاهزاده‌ای از آفریقا است و به‌خصوص مدل موی او که مربوط به این منطقه نیست. البته یوبی‌سافت گفته است که داستان بر اساس اساطیر پارسی ساخته شده است، اما این بازی بیشتر به شاهزاده آفریقایی شباهت دارد تا پارسی. یوبی‌سافت در سال‌های اخیر بدون توجه به ریشه‌های این مجموعه، اظهارنظرهای عجیبی کرده است. برای نمونه استودیو هندی‌ای که مشغول بازسازی Prince of Persia Sand of Times بود، شاهزاده پارسی را بخشی از میراث تاریخی هند اعلام کرد و در بازسازی هم چهره او را تغییر داد. نظر شما چیست؟

منبع: VGC

نوشته نارضایتی از Prince of Persia The Lost Crown بالا گرفت: شاهزاده آفریقا؟ اولین بار در پارسی گیم پدیدار شد.