نمایش تریلر گیم پلی Alan Wake 2 با حس و حال رزیدنت اویل

نمایش تریلر گیم پلی Alan Wake 2 با حس و حال رزیدنت اویل

شرکت اپیک گیمز و استودیو رمدی اولین تریلر گیم پلی خام بازی Alan Wake 2 را نمایش دادند. ویدیو قبلی ویرایش‌شده بود و به‌منظور ارائه جزئیات داستانی پخش شد، اما ویدیو جدید به‌طور کامل داخل موتور بازی‌ ضبط شده است و هیچ تغییری در گرافیک و کیفیت آن ایجاد نشده است. تریلر گیم پلی Alan Wake 2 روی شخصیت جدید بازی به نام ساگا آندرسون تمرکز می‌کند و در این مطلب، نحوه پیوند خوردن او با شخصیت الن ویک و داستان بازی را تشریح خواهیم کرد.

سم لیک، خالق بازی روی صحنه مراسم سامر گیم فست ظاهر شد و اطلاعات تازه‌ای در مورد بازی ارائه کرد. داستان بازی Alan Wake 2 با یک سری قتل‌های آیینی و مشکوک آغاز می‌شود که موجودیت شهر برایت فالز را به خطر می‌اندازد. شهر کوچکی که در اطراف منطقه شمال‌ِغربی ایالات‌متحده و پیرامون جنگل‌های انبوه شکل گرفته است. بازی با ساگا اندرسون، امور چیره‌دست FBI آغاز می‌شود که برای بررسی صحنه جرم به منطقه می‌رود.

در عین حال الن ویک نویسنده داخل یک کابوس فراتر از دنیای ما گیرافتاده است. او داستانی تاریک و وحشتناک را می‌نویسد تا واقعیت پیرامون خود را شکل دهد و به‌نوعی از زندان درون خود فرار کند. الن ویک و اندرسون دو قهرمان داستانی هستند که هر دو یک ماجرای ترسناک را در دو واقعیت متفاوت دنبال می‌کنند که در نهایت به هم می‌پیوندد، آن‌ها به‌ شکل عجیبی به هم متصل هستند و درکی از این مسئله ندارند. آیا آن‌ها می‌توانند جهان داستانی را بشکنند و از هیولاها بگریزند و به همان قهرمان داستانی تبدیل شوند که آرزویش را دارند؟

گیم پلی Alan Wake 2

گیم پلی بازی Alan Wake 2 مربوط به بخش ساگا آندرسون تغییرات زیادی با بازی Alan Wake 1 داشت. نحوه حرکت کردن و تیراندازی بسیار به بازی Resident Evil 4 شباهت داشت و به‌نوعی فرمول ترس این بازی در اثر جدید به کار گرفته شده است. تریلر جدید، اندرسون را نشان می‌دهد که در حال جستجو یک فروشگاه رهاشده نزدیک دریاچه کالدرون است. مکانیک‌های بازجویی و بررسی محیط دیده می‌شوند و چراغ‌قوه همچنان بخش مهمی از بازی جدید است.

بهترین بازی های داستانی کامپیوتر

سم لیک روی صحنه گفت که تجربه بازی دوم نیازی به نسخه اول ندارد، زیرا که ساگا اندرسون وارد وقایع بازی می‌شود و او در اثر پیشین حضور نداشت. اندرسون با دنیای الن ویک آشنا می‌شود و همین باعث می‌شود تا بازی‌کننده نیز همانند او بیاموزد. بازی‌کنان می‌توانند میان ساگا و الن ویک جابه‌جا شوند و شخصیت موردعلاقه‌شان را در اولویت قرار دهند. داستان بازی، ترس روان‌شناختی را با بازی نور و کابوس منتقل می‌کند و طبق گفته‌ها، داستان به سریال True Detective شباهت یافته است. همچنین بقا در بازی به استفاده درست از منابع بستگی دارد و تنها تفنگ، راه چاره نیست. نور مهم‌ترین سلاح بازی در مقابله با تاریکی است.

بازی Alan Wake 2 روز 17 اکتبر (25 مهر ماه) برای کنسول‌های ایکس‌باکس سری، پلی‌استیشن 5 و کامپیوتر (اپیک گیمز استور) منتشر می‌شود.

منبع: Gematsu

نوشته نمایش تریلر گیم پلی Alan Wake 2 با حس و حال رزیدنت اویل اولین بار در پارسی گیم پدیدار شد.