چرا Prince of Persia: The Lost Crown بازی خوبی به نظر می‌آید؟

چرا Prince of Persia: The Lost Crown بازی خوبی به نظر می‌آید؟

بازی Prince of Persia: The Lost Crown تازه‌ترین اثر از سری شاهزاده پارسی است که قرار است ژانویه سال آینده برای تمامی پلتفرم‌ها از جمله نینتندو منتشر شود. معرفی این بازی با واکنش‌های متفاوتی همراه شد. طرفدارهای قدیمی این سری آن را نپسندیدند و اعتراض کردند. آن‌ها انتظار یک بازی سه‌بعدی و تراز اول کامل را داشتند. اما بازی جدید اثری دوبعدی بود که به عناوین اولیه این سری شباهت دارد. در این مطلب نگاهی اولیه به پرینس آو پرشیا: لاست کراون می‌اندازیم و اینکه چرا این بازی ارزش تجربه را دارد و می‌تواند شما را سرگرم کند.

رسانه‌های مختلفی در طی هفته گذشته موفق به تجربه یک ساعت از بازی شده‌اند و نظر خود را به اشتراک گذاشته‌اند. اکثر نظرات در مورد روند بازی شاهزاده پارسی جدید مثبت هستند. این بازی به‌جای آنکه دوران سه‌بعدی این سری را زنده کند، ترجیح داده تا آن فرمت دو‌بعدی مربوط به عناوین سال 1989 را پیش بگیرد. The Lost Crown در مقایسه با بازی‌های آن دوران از لحاظ مکانیکی بسیار پیشرفت کرده است و یک روند سریع و مهیج را ارائه می‌کند.

مبارزات سریع Prince of Persia: The Lost Crown

بازی شاهزاده پارسی جدید برخلاف دیگر آثار اکشن پلتفرمر، تمرکز خاصی روی بعد مبارزه دارد. سیستم نبرد با دقت زیادی طراحی شده است و این سیستم عمق زیادی دارد. بازی‌کننده کاراکتر فرز و سریعی را کنترل می‌کند که یک جفت شمشیر بران به دست دارد، تیر و کمان حمل می‌کند و یک سلاح مشابه بومرنگ را در اختیار دارد که می‌توان با استفاده از آن، چندین دشمن را پشت سر هم از دور خارج کرد. Sargon که شخصیت اصلی بازی است به طرز دقیق و مفرحی از سلاح‌های خود استفاده می‌کند. طوری که این تنها یک سلاح برای کشتن دشمن نیست، بلکه این سلاح بخشی از بدن اوست.

نارضایتی از Prince of Persia The Lost Crown بالا گرفت: شاهزاده آفریقا؟

شمشیربازی و به‌خصوص زمانی که دشمن به هوا پرتاب می‌شود حس معرکه‌ای دارد و کامبوها کاملاً دل‌نشین عمل می‌کنند. روند مبارزه با سرعت زیادی دنبال می‌شود و این باعث می‌شود تا بازی‌کننده هر بار بتواند دشمن را به شکل دیگری شکست دهد. جنبه اکشن بازی پا فراتر می‌گذارد و می‌توان از قابلیت‌های ویژه‌ای استفاده کرد. سارگون به‌مثابه بازی Sand of Times دارای قابلیت‌های خاصی است. او می‌تواند یک نمونه مشابه از خود بسازد و آن را در نقطه‌ای از نقشه قرار دهد. سپس با فشردن یک دکمه به آن نقطه بازگردد. این قابلیت تنها در بخش حل معما کاربرد ندارد و بلکه ساخت کلون روی نبردها هم تأثیر می‌گذارد.

دیگر قابلیت هم امکان بازگردانی زمان است. می‌توان زمان را به عقب بازگرداند و حرکت قبلی خود را اصلاح کرد. بعد سکوبانی Prince of Persia: The Lost Crown نیز به‌خوبی طراحی شده است. سارگون می‌توان بپرد و در هوا به جلو بجهد یا Dash کند. او می‌تواند از دیوار بالا برود و از موانع پیش‌رو با سرعت زیادی عبور کند. این قابلیت‌ها چندان برای ژانر سکو بازی تازه نیست، اما وقتی المان سرعت را به این ترکیب اضافه می‌کنید، نتیجه رضایت‌بخش است. تنها چند دقیقه پس از شروع می‌توانید با ریتم بازی هماهنگ شوید و حس و حال آن را دریابید.

گیم پلی رضایت‌بخش شاهزاده پارسی

در ادامه باید به بخش باس‌فایت و مبارزه با غول‌آخر اشاره کرد. بازی جدید شاهزاده پارسی همان ابتدا به شما می‌فهماند که شکست دادن باس‌ها کار ساده‌ای نیست. شاید مقایسه درست نباشد، اما نحوه سختی نبردها به Doom Eternal شباهت دارد. از این لحاظ که بازی جدید یوبی‌سافت شما را مجبور می‌کند از تمامی قابلیت‌های شخصیت اصلی برای شکست دادن دشمن استفاده کنید. در اولین نبرد مجبور می‌شوید ضربات را دفع کنید، به چپ و راست بروید و زمان‌بندی حمله و دفاع را رعایت کنید. شکست دادن دشمن تنها با فشردن پشت سر هم دکمه‌ امکان‌پذیر نیست.

بازی های مشابه Prince of Persia که باید تجربه کنید

بازی Prince of Persia: The Lost Crown از لحاظ فنی هم رضایت‌بخش بوده است. این بازی توانسته روی کنسول سوییچ هم 60 فریم ارائه کند و بدون باگ و مشکل جدی اجرا شود. اگر می‌خواهید روی کنسول‌های قدیمی هم بازی کنید، تجربه خوبی خواهید داشت. در حال واکنش‌ها به فضای بازی شاهزاده پارسی منفی است و این مسئله هم کاملاً قابل‌قبول است. این بازی چندان به طراحی شخصیت‌های این سری پایبند نیست. خبری از آن فضای مخوف نیست و همچنین به‌عنوان شاهزاده هم بازی نمی‌کنید. بلکه هدف شما نجات شهزاده حسن است که در تریلر داستانی بازی نمایش داده شد. در نهایت این بازی از لحاظ گیم‌پلی افراد زیادی را جلب خواهد کرد و بدون شک از تجربه آن لذت خواهید برد.

بازی پرینس آو پرشیا لاست کراون قرار است روز 18 ژانویه (28 دی‌ماه) برای تمامی پلتفرم‌ها منتشر شود.

منبع: ComicBook

نوشته چرا Prince of Persia: The Lost Crown بازی خوبی به نظر می‌آید؟ اولین بار در پارسی گیم پدیدار شد.