چگونه سود بیمه عمر خود را افزایش دهیم؟+ ۴ روش مطمئن

by | 0 Comments | 1401/11/24

چگونه سود بیمه عمر خود را افزایش دهیم؟+ ۴ روش مطمئن

سود بیمه عمر یکی از ویژگی‌های بسیار مهم و جذاب این بیمه است که بیشتر افراد در زمان خرید بیمه عمر به آن توجه می‌‌کنند. به این دلیل که هر چه سود بیمه عمر بیشتر باشد، ارزش اندوخته بیمه بیشتر بوده و در نهایت سرمایه گذاری مناسب تری انجام خواهد شد.

با توجه به اهمیت این موضوع قصد داریم در این بخش به بررسی انواع سود، میزان سوددهی بیمه عمر در شرکت‌های مختلف بیمه و همچنین روش‌های افزایش سود بیمه عمر بپردازیم.

چند نوع سود در بیمه عمر وجود دارد؟

به صورت کلی سود بیمه عمر به دو دسته سود تضمینی و سود مشارکت در منافع تقسیم می‌‌شود.

۱) سود تضمینی:

سود تضمینی سودی است که هر ساله توسط بیمه مرکزی اعلام می‌‌شود و همه شرکت‌های بیمه باید آن را به بیمه گذاران بیمه عمر خود ارائه دهند. در واقع این سود حداقل سودی است که به بیمه عمر شما تعلق می‌‌گیرد و می‌‌توانید از بابت دریافت آن مطمئن باشید.

بر اساس آخرین اعلام بیمه مرکزی، سود تضمینی بیمه عمر در دو سال اول قرارداد ۱۶ درصد، در دو سال دوم ۱۳ درصد و در سال‌های بعد ۱۰ درصد است. یعنی مثلا در دو سال اول قرارداد بیمه عمرتان، هر سال ۱۶ درصد به اندوخته شما اضافه خواهد شد. خیالتان از بابت سود بیمه عمر راحت باشد! به این دلیل که در بدترین حالت هم سود تضمینی به بیمه عمر شما تعلق می‌‌گیرد.

۲) سود مشارکت در منافع:

شرکت‌های بیمه بر اساس حق بیمه‌ای که از بیمه‌های عمر دریافت می‌‌کنند، در فعالیت‌های اقتصادی مختلف سرمایه گذاری می‌‌نمایند.

سودی که از این سرمایه گذاری‌ها به دست می‌‌آید، بین شرکت بیمه و بیمه گذار مشترک است. در واقع ۸۵ درصد از سود حاصل از این سرمایه گذاری به بیمه گذاران تعلق می‌‌گیرد.

به این سود سود مشارکت در منافع گفته می‌‌شود.

بهتر است بدانید که سود مشارکت در منافع برای سال‌های آینده قابل پیش بینی نیست، اما می‌‌توان روند سوددهی آن در سال‌های گذشته را بررسی کرد و شرکت بیمه‌ای را انتخاب نمود که بیشترین سود را به بیمه گذاران خود پرداخت کرده است.

هر ساله شرکت‌های بیمه مجموع سود مشارکت در منافع و سود تضمینی را تحت عنوان سود قطعی اعلام و به بیمه گذاران خود پرداخت می‌‌کنند.

سود قطعی بیمه عمر در  شرکت‌های مختلف بیمه چگونه است؟

بیمه عمر فقط یک سرمایه گذاری نیست، بلکه یکی از مهم ترین جنبه‌های این بیمه پوشش‌های بیمه‌ای آن است. اما اگر قصد اصلی شما از خرید بیمه عمر، دریافت سود و جمع آوری پس اندازی مناسب است، بهتر است قبل از خرید این بیمه در مورد سود قطعی شرکت‌های مختلف بیمه اطلاعات کافی کسب کنید.

در جدول زیر سود قطعی چند شرکت مطرح در زمینه بیمه عمر را بررسی و با هم مقایسه کرده ایم.

چگونه سود بیمه عمر خود را بیشتر کنیم؟

اگر می‌‌خواهید سود بیشتری از بیمه عمر خود کسب کنید، چند راه پیش روی شماست.

۱) سرمایه اولیه بیمه عمر خود را زیاد کنید:

در زمان خرید بیمه عمر، شما می‌‌توانید مبلغ مشخصی را به عنوان سرمایه اولیه در اختیار بیمه قرار دهید.

سرمایه اولیه یک امر اختیاری است اما می‌‌تواند سود بیمه عمر شما را افزایش دهد. هرچه این سرمایه بیشتر باشد سود شما هم بیشتر خواهد شد.

۲) حق بیمه بیشتری پرداخت کنید:

هرچه حق بیمه پرداختی شما بیشتر باشد، مجموع اندوخته سالانه شما بیشتر شده و در نتیجه سود سالانه بیشتری به شما تعلق خواهد گرفت.

۳) بیمه عمر طولانی تری داشته باشید:

طول قرارداد بیمه عمر با میزان سود دریافتی نسبت مستقیم دارد. یعنی هرچه بیمه عمر بلند مدت تری داشته باشید، سود بیشتری دریافت خواهید کرد. به همین دلیل پیشنهاد ما این است که قرارداد بیمه خود را حداقل ۱۵ ساله ببندید.

۴) پوشش‌های کمتری انتخاب کنید:

همانطور که گفتیم پوشش‌های بیمه‌ای در بیمه عمر یکی از مزایای مهم خرید این بیمه است. اما اگر به دنبال دریافت سود بیشتری از بیمه عمر خود هستید، بهتر است پوشش‌های کمتری را انتخاب نمایید

برای خرید بیمه عمر از کی مشاوره بگیریم؟

با توجه به مطالب گفته شده، ممکن است به نظر برسد که انتخاب و خرید بیمه عمر کاری سخت، زمان بر و پیچیده است. اما در ازکی این کار به سادگی انجام پذیر خواهد بود.

اگر در مورد سود بیمه عمر ، پوشش‌های آن، انتخاب یکی از شرکت‌های بیمه و یا موضوعات دیگر تردید دارید یا سوالی برایتان به وجود آمده است، نگران نباشید! مشاوران متخصص ازکی در خدمت شما هستند تا با مشاوره‌های دقیق و بی طرفانه خود شما در انتخاب و خرید بیمه عمر راهنمایی کنند.

بعد از دریافت مشاوره و انتخاب بیمه، می‌‌توانید بیمه عمر مورد نظر خود را از شرکت‌های معتبر بیمه خریداری نمایید.

روزبه عبادی نمین کد۹۷۷ بیمه آرمان

شماره تماس ۰۹۱۱۸۰۳۹۲۸۲

بیمه با شما

برای خواندن مقاله بیمه عمروسرمایه کلیک کنید

بازدیدها: ۰

The post چگونه سود بیمه عمر خود را افزایش دهیم؟+ ۴ روش مطمئن appeared first on بیمه با شما – خدمتگذار شما.

دیدگاهتان را بنویسید

Hit enter to search or ESC to close