یوبی سافت خریدار ندارد و خریداران به پیشنهاد‌ها می‌خندند

by | 0 Comments | 1401/10/22

شرکت یوبی سافت وضعیت خوبی ندارد و گزارش‌هایی در مورد مدیریت اشتباه و وضعیت اسف‌بار استودیوها همچنان به گوش می‌رسند. این مسائل منجر به اخراج کارمندان و خروج افراد بلندمرتبه شد و ماشین تولید بازی یوبی‌سافت به آرامی در حال فروپاشی است. این شرکت سه بازی جدید را لغو کرد است و درآمد مناسبی از Rainbow Six Extraction و ماریو + ربیدز دریافت نکرده است. گزارش تازه‌ای نشان می‌دهد که این شرکت هیچ خریداری ندارد.

جف گراب، اینسایدر مشهور صنعت بازی به شرایط اخیر یوبی سافت اشاره کرده و اینکه این ناشر فرانسوی به دنبال خریدار می‌گردد، اما هیچ خریداری پیدا نمی‌شود. گراب می‌گوید که مدیران یوبی سافت چندین بار تلاش کرده‌اند تا پیشنهاد خرید را به شرکت‌های دیگر ارائه دهند و حتی با برندهای بزرگ‌تر ادغام شوند، اما پیشنهاد آن‌ها با واکنش منفی مواجه شده است و حتی چند غول عرصه فناوری به پیشنهاد آن‌ها خندیده‌اند.

در حال حاضر دلیل رد پیشنهاد و تمسخر مشخص نیست و به نظر می‌رسد که خریداران، ارزش زیادی در این شرکت نمی‌بینند و خرید آن، سود زیادی برای آن‌ها ندارد. دلیل دیگر می‌تواند رقم پیشنهادی یوبی‌سافت باشد و شرکت‌های فناوری فکر نمی‌کنند که این ناشر فرانسوی در این حد ارزش داشته باشد. بیانیه اخیر مدیرعامل نشان داد که آن‌ها مجبور به اتخاذ تصمیم‌های تازه‌ای شده‌اند و همچنین دل‌خوش به چندین بازی جدید برای خروج از رکود هستند.

بن‌بست خرید یوبی سافت

گراب در این مورد گفت:‌ «یوبی سافت بدون شک یک دور به شرکت‌های مشابه برای خرید و ادغام پیشنهاد داده است و بیشتر مورد تمسخر قرار گرفت. قدرت این شرکت در ساختار توسعه و نشر بازی بود که در حال حاضر کم‌بار و مایه‌ی دردسر شده است. امیدوارم که بتوانند از این نقطه گذر کنند تا اینکه در شرکت دیگری ادغام شوند. به هر حال وضعیت آن‌ها ناخوشایند است و ساخت بازی هم یک کسب و کار دشوار است.»

رتبه بندی بازی‌ های Assassin’s Creed بر اساس کیفیت

همان‌طور که می‌دانید یوبی‌سافت این صحبت‌ها را تائید نکرده است. اما فهم شرایط دشوار این شرکت کار سختی نیست. مدل کسب و کار آن‌ها بر پایه انتشار بازی‌های جهان‌باز به‌طور مداوم است و این روند در طی چند سال اخیر با شکست مواجه شده است. پیرایش بازی‌ها موجب شده تا چند سال میان توسعه بازی جدید فاصله بیفتد. چند بازی جدید از جمله Assassin’s Creed Mirage و آواتار در حال ساخت هستند. چندین بازی اساسینز کرید هم ساخته می‌شوند و با توجه به شرایط اقتصادی اخیر، تمام تمرکز روی برندهای بزرگ است تا پروژه‌های جدید.

نظر شما چیست؟ آیا خرید یوبی سافت به نفع شرکت دیگری خواهد بود؟

منبع: Wccftech

نوشته یوبی سافت خریدار ندارد و خریداران به پیشنهاد‌ها می‌خندند اولین بار در پارسی گیم پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

Hit enter to search or ESC to close