15 تا از ترسناک‌ترین مکان ها در سری GTA

15 تا از ترسناک‌ترین مکان ها در سری GTA

سری Grand Theft Auto یکی از پرفروش‌ترین مجموعه بازی‌های تاریخ، سرشار از نکات ریز و درشت است که فراتر از انتظارات ما ظاهر می‌شود. بازی GTA 3 و هر نسخه‌ای بعد از آن در این مجموعه همواره مرزهای بازی‌های جهان-باز را با ارائه مکان‌های مختلف در نقشه بازی، داستان‌های جذاب و شخصیت‌های خنده‌دار و هر چیز دیگری در این راستا، جابجا کرده‌اند. اما همه چیز در این مجموعه با روند کلاسیک کمدی که از GTA انتظار داریم پیش نمی‌رود. در بعضی زمینه‌ها، این بازی به طرز آشکاری وحشتناک است بخصوص اگر بدون اطلاع قبلی ناگهان برای شما اتفاق بیافتند. در این لیست به مکان‌ های ترسناک سری GTA می‌پردازیم که مو به تن شما سیخ می‌کنند.

مکان‌ های ترسناک سری GTA

با اینکه مجموعه GTA، به‌طور کامل از اتفاقات پارانورمال استفاده نمی‌کند، با این حال موقعیت‌های بسیاری هستند که به اشتباه جزو مکان‌های ترسناک در نظر گرفته می‌شوند. برای GTA فرقی ندارد که توجه شما را با طراحی‌های مشکوک یا اشاره‌های مستقیم جذب کند، این بازی می‌تواند شما را با مکان‌های مرموز خود شوکه کند. سال‌ها شایعه در دنیای مجازی باعث تقویت این ترس‌ها شده که این مکان‌ها مخروبه و خالی از سکنه هستند. چیزی که شما باید نگران آن باشید، قوه تخیل خودتان است چون ممکن است شما را فریب دهد چون تنها یک ایراد ساده در سیستم صوتی یا تصویری بازی کافی است که یک بیمارستان متروکه تبدیل به کابوس شبهای شما شود. با ما در لیست ترسناک‌ ترین مکان‌ های سری GTA همراه باشید

15) بیمارستان Colony Island  در بازی GTA IV

در طول روز، بیمارستان متروکه واقع در انتهای جنوبی island Colony چیز خاصی ندارد، اما مانند هر فیلم ترسناکی، بیمارستان‌ها در طول شب بیشتر عجیب و غریب و ترسناک می‌شوند. این بیمارستان برای بازیکنان بسیار آشنا است چرا که یکی از سخت‌ترین مأموریت‌های بازی ، مأموریت Snow storm، در این محل جریان دارد. جزیره island Colony از جزیره واقعی Roosevelt Island الهام گرفته شده که با بیمارستانSmallpox  معروف است. اگرچه شما در این مکان ارواح بیماران قبلی تیمارستان را نمی‌بینید اما جو ترسناک آن حتماً بر روس شما اثرگذار خواهد بود. هیچ چیز مانند یک بیمارستان مرموز قدیمی باعث نمی‌شود که به دنبال انجام کارهای دیگر در بازی بروید.

14) متل Blaine County در بازی GTA V

متل متروکه Blaine County مثل بسیاری از ساختمان‌های مخروبه دیگر در این بخش از نقشه است. پنجره‌های پوشانده‌شده خیلی قضیه خاصی ندارد. اما وقتی نگاهی به دور و اطراف ساختمان بیاندازید بیشتر متوجه جنبه ناراحت‌کننده این بنا می‌شوید. اتاق‌های قابل دسترسی آن پر از زباله و کاملاً مخروبه هستند و حس پسا-آخرالزمانی دارند. اما جهان بیرون از این ساختمان همچنان عادی و در جریان است. البته ادعاهایی مبنی بر صداهای آذاردهنده و NPCهای پارانورمال بوده اما اینها فقط شایعه هستند.

13) Ghost town در بازی GTA III

بازی GTA 3 تأثیر مهمی در پیشرفت این مجموعه داشت و با تغییر به تنظیمات جهان-باز سه بعدی، به عنوان کاتالیزور موفقیت مجموعه عمل کرد. پس از فرار از زندان، بازیکن باید وارد دنیای گیج‌کننده Liberty City شود. با این وجود، شهر دیگری نیز در بازی وجود دارد. تنها راه مواجهه با شهر ارواح یا Ghost Town ، پرواز با یک هواپیمای مشخص به اسم دودو (Dodo) است. این شهر در واقع بخش ناتمامی از بازی است که تنها برای سینماتیک آغازین طراحی شده اما اینکه سیستم‌های هواپیما، هشدار برخورد در این بخش نمی‌دهند باعث ترسناک‌تر شدن شهر ارواح می‌شود.

12) خانه Amityville در بازی GTA IV

خانهAmityville  قطعاً یکی از مکان‌ های ترسناک سری GTA است به این علت که این مکان برگرفته از خانه‌ای به همین نام در دنیای واقعی بوده که از قضا جزو ترسناک‌ترین مکان‌ها در دنیای واقعی نیز محسوب می‌شود. شما می‌توانید این خانه را در Alderney پیدا کنید. اگرچه ارواح به شما حمله نخواهند کرد اما بعضی بازیکنان مدعی شده‌اند که دیالوگ‌های شیطانی از درون خانه می‌شنوند، با این وجود هنوز هم ترسناک است. احساس بی‌جان خانه برای بسیاری اذیت‌کننده است.

11) قبرستان Vinewood در بازی GTA V

قبرستان‌ها در هر بازی ترسناک هستند. برخی سازندگان بازی دوست دارند که در پس‌زمینه این مکان‌ها هیولاها یا زامبی قایم کنند. خوشبختانه، خبری از این‌ها نیست، اما قسمت ترسناک قبرستان Vinewood وجود یک قبر خالی با یک پیستول است. نیاز استودیو Rockstar ، برای اینکه بازیکن حس زندگی واقعی در هر کدام از عناوین جهان-باز آنها را تجربه کند، می‌تواند در برخی زمینه‌ها نارحت‌کننده باشد. اینکه ندانید چرا چیزی در آنجا قرار دارد باعث می‌شود تا ذهن شما هر احتمالی را بررسی کند. برخی بازیکنان مدعی هستند که این قبر اشاره‌ای به بازی GTA San Andreas دارد، جایی که CJ و مادر Sweet دفن شده‌اند.

10) درون قلب مجسمه آزادی در بازی GTA IV

بازی GTA IV یکی از نامعقول‌ترین ایستراگ‌ها را در تمام صنعت بازی‌سازی را دارد که به خاطر پیام آن یکی از ترسناک‌ترین‌ها نیز محسوب می‌شود. قلب لیبرتی سیتی را شما هم می‌توانید پیدا کنید ولی ممکن است پس از دیدن آن از تصمیمتان پشیمان شوید. این ایستراگ داخل مجسمه آزادی شهر قرار دارد. ابتدا شما باید در پایه سازه فرود بیاید که اصلاً هم کار ساده‌ای نیست. سپس از یک در جعلی عبور نموده و از پله بالا بروید تا شاهد قلب تپنده مجسمه باشید.

9) کوه Gordo در بازی GTA V

شبح کوه Gordo قطعاً برای بازیکنانی که آمادگی ندارند باعث شوک می‌شود. پس از اینکه خط مأموریت Evans Jolene Cranley را انجام دادید، یک سوپرایز کوچک در بالای کوه در انتظار شما است. در نیمه شب، با یک اسلحه اسنایپر، شما می‌توانید روح Jolene Cranley Evans را در دوربین ببینید. در نظر داشته باشید که این صحنه ممکن است برای شما ترسناک باشد. اما خبر خوب این است که اگر سعی بر نزدیک شدن داشته باشید شبح ناپدید می‌شود. قطعاً این پاداشی نیست که هر کسی انتظارش را دارد بعد از اینکه یک معمای قتل را حل کند.

8) جنگل Back O’ Beyond در بازی GTA San Andreas

جنگل Back O’ Beyond در GTA San Andreas به خاطر داستان‌های پا گنده (Big foot) و توهم ماشین ارواح یکی از معروف‌ترین مکان‌های ترسناک در سری GTA است. اگرچه مأموریت پا گنده در نهایت یک فریب بود اما همچنان در آنجا چیزهای وهم‌انگیز یافت می‌شوند. بخصوص مه زمان شب رنگ خاصی به قضیه می‌بخشد. اگر در جنگل پرسه بزنید، میبینید که ماشین‌هایی بدون سرنشین به سمت درختان غلت می‌خورند. اگرچه ماشین ارواح یک ایراد در بازی است اما به خاطر طراحی بازی‌ این اتفاق می‌افتد. ماشین‌ها بالای تپه ریسپاون می‌شوند بنابراین وقتی به آنجا بروید شروع به حرکت به سمت پایین تپه می‌کنند.

7) کارخانه متروکه Sprunk در بازی GTA IV

بازی GTA 4 ، لیبرتی سیتی را با مکان‌های مرموز خاص خودش بازسازی کرده. یکی از این مکان‌ها کارخانه متروکه Sprunk است که تئوری‌های زیادی بین طرفداران وجود دارد. بازیکنان مدعی شده‌اند که تمساح‌ها و ارواح سرگردان در این نقطه دیده‌اند که البته این حرف هرگز اثبات نشده است. شاید این را شنیده باشید که در کانال‌های فاضلاب نیویورک تمساح وجود داشته باشد ولی لیبرتی سیتی چنین چیزی ندارد. اما جیغ‌های ناگهانی در اینجا به گوش می‌رسند البته وقتی که کسی با اسلحه شلیک کند که یعنی با توجه به ساز و کار صداها در GTA 4، بی‌خانمان‌ها در بخش پایین ساختمان با شنیدن صدای شلیک از روی ترس فریاد می‌زنند.

6) آپارتمان 3C در بازی GTA Vice City

فیلم‌های جنایی مانند Scarface برای GTA Vice City منبع الهام بودند بنابراین وجود بعضی اشاره‌ها در بازی به چنین فیلم‌هایی اجتناب‌ناپذیر بود. در بازی تعداد ساختمان‌هایی که می‌توانید وارد آنها شوید محدود است پس توانایی وارد شدن به ساختمان 3C یک سوپرایز بزرگ بود. اگر تصمیم به وارد شدن به آنجا را بگیرید، شاهد صحنه‌ای هولناک در دستشویی ساختمان خواهید بود. دیوارهای دستشویی آغشته به خون هستند و یک اره برقی هم در آنجا هست که می‌توانید آن را بردارید. این صحنه اشاره واضحی به صحنه قتل معروف در فیلم Scarface دارد.

5) معدن متروکه در بازی GTA V

در اصل، معدن متروکه بازی GTA 5 در نسخه‌های اولیه بازی غیر قابل دسترسی بود. با انتشار نسخه بهبودیافته بازی، بازیکنان توانستند که تخته‌های جلوی ورودی را منفجر کنند تا این مکان مرموز را جستجو کنند. صحنه وحشتناکی که با آن مواجه می‌شوند جسدی چین‌خورده اما سالم که یک کت و شلوار راه-راه قدیمی پوشیده است. این یکی از معماهای قتل مرموز مایکل است. همچنین اشاره‌ای به گذشته تاریک در عصر طلایی هالیوود دارد.

4) تونل ولگردها در بندرگاه در بازی GTA III

تونل ولگردها در GTA 3 شایعات بسیاری را در آن زمان ایجاد کرد. هیچ‌ وقت دلیل وجود آن توضیح داده نشد که این خود باعث جذابیت بیشتر معمای پشت این تونل می‌شود. دلیل ساده برای تونل این است که شرکت Rockstar می‌خواسته که شهر لیبرتی سیتی واقعی‌تر به نظر بیاید. اما بدترین بخش این تونل در این است که فقط چهار ولگرد، مولوتوف به دست، روبروی هم ایستاده‌اند و کاری نمی‌کنند. تلاش‌های بسیاری برای توجیه وجود آنها در این تونل بوده مثل ایستراگ یا یک مرحله حذف شده.

3) El Castillo Del Diablo  در بازی GTA San Andreas

در جایگاه سوم مکان‌ های ترسناک سری GTA، یک ایستراگ به‌خصوص از بازی GTA San Andreas قرار دارد. این بازی ایستراگ‌های زیادی دارد ولی بعضی‌ها مانند این یکی بسیار عجیب و غریب هستند. در نگاه اول شبیه به چند تخته سنگ کنار هم به نظر می‌آید اما در مرکز آنها یک گور دسته جمعی است. این حقیقت که این گور در نزدیکی شهر متروکه Las Brujas و منطقه 69 است، باعث شده تا مردم باور کنند که حکومت در منطقه 69 بر روی ساکنان شهر Las Brujas آزمایش انجام داده و نتایج شکست‌خورده آزمایش‌ها را در این گور رها کرده است. این ایستراگ همچنین می‌تواند اشاره‌ای باشد به خلافکاران لاس‌وگاس که از قربانی‌های خود را اینگونه دور می‌انداختند.

2) خانه Merle Abrahams در بازی GTA V

قاتل Infinity در GTA 5 یکی از پیچیده‌ترین و بدترین مأموریت‌های جانبی در طول بازی است. از زمان GTA 4 تا Red Dead Redemption 2 مأموریت‌های قاتل سریالی بخشی از بازی‌ها بوده و به نظر هم آخرین بار نخواهد بود. خانه قاتل متروکه و سوخته به نظر می‌آید و گرافیتی‌های آذاردهنده‌ای نیز مربوط به عدد 8 دیده می‌شود. یک سری خطوط شمارشی که تا 15 ادامه دارد نیز دیده می‌شود که می‌تواند شمارش روزها یا سال‌های آخر قربانی بوده باشد.

1) کوه Chiliad در بازی GTA V

رتبه اول مکان‌ های ترسناک سری GTA، به کوه پر رمز و راز Chiliad در بازی GTA V می‌رسد. سال‌ها حدس و گمان توسط طرفداران برای این کوه اسرارآمیز منجر به تجربه شگفت‌انگیز و فوق‌العاده در GTA 5 شده. بسیاری حدس زدند که نقاشی دیواری روی کوه به چیزهایی مانند جت‌پک‌، پاگنده، بیگانگان و توطئه‌های دولتی اشاره دارد. در واقع این پیامی برای بازیکنانی بود که بازی را 100 درصد کرده‌اند و باید در زمانی طوفانی به قله کوه بروند. اگر با این شرایط به بالای کوه بروید، شاهد یک سفینه UFO در دوردست خواهید بود. این لحظه مانند یک نقطه پایانی برای تمام مشاهدات برخورد نزدیک از نوع سوم است و این احساس را به شما می‌دهد که انگار اتفاق بدی قرار است اتفاق بیافتد.

جمع بندی

بازی‌های سری GTA همواره مکان‌های جذابی در نقشه‌های بزرگ خود داشته‌اند که جستجو برای یافتن این نقاط از لذت‌بخش‌ترین قسمت‌های بازی است. این مکان‌های ترسناک و رمز و راز پشت آنها باعث شده تا استودیو Rockstar به شهرتی خاص در این زمینه برسد و طرفداران هم هر بار انتظارات بیشتری دارند تا با معماها و رمز و رازهای بیشتری در بازی مواجه شوند. در این مقاله با تعدادی از مکان های ترسناک سری GTA آشنا شدید. نظر شما در مورد این مکان‌ها چیست و کدام یک را خودتان کشف کرده بودید؟

نوشته 15 تا از ترسناک‌ترین مکان ها در سری GTA اولین بار در پارسی گیم پدیدار شد.