اف تی اپیک تلفیق سرگرمی، کسب درآمد و تکنولوژی

زندگی نامه دارن هاردی

دارن هاردی نویسنده، مربی برجسته موفقیت، مشاور، سخنران و صاحب کسب‌وکار متولد 1 فوریه 1971 در کالیفرنیای آمریکاست. «اثر مرکب» مشهورترین کتاب هاردی است که در فهرست پرفروش‌ترین‌های مجله نیویورک‌تایمز قرار دارد. او در طول دوران حرفه‌ای خود 3 شبکه تلویزیونی موفق و بیش از هزاران برنامه تلویزیونی را تولید کرده. همچنین هاردی به مدت 8 سال ناشر و سردبیر مجله موفقیت بود. چنین مشاغلی به دارن کمک کرد تا با داستان موفق‌ترین کارآفرینان و رهبران تجارت جهان از جمله ریچارد برانسون، استیو جابز، الون ماسک، جف بروز، مارک زاکربرگ، هاوارد شولتز، استیو وین و جک ولش آشنا شود. به این ترتیب او روش‌ها و استراتژی‌های موفق‌ترین افراد را با درس‌ها و تجربیات شخصی‌اش ترکیب کرد تا بتواند الهام‌بخش و مربی میلیون‌ها نفر از مردم دنیا باشد. هدف هاردی توانمندسازی و راهنمایی افراد تأثیرگذار بوده است.

زندگینامه دارن هاردی نویسنده کتاب اثر مرکب و دیوانگان ثروت ساز

هاردی و خانواده

والدین دارن هاردی زمانی که 18 ماهه بود از هم جدا شدند. مادرش سرپرستی او را قبول نکرد؛ بنابراین، دارن با پدرش که همچون گروهبان توپخانه در فیلم «غلاف تمام فلزی» بود زندگی کرد. پدرش قوانین یا محدودیت‌های زیادی برای او وضع نمی‌کرد. با این حال دارن هرگز سراغ مواد مخدر و رفتارهای پرخطر نرفت و نمرات خوبی کسب می‌کرد. از نظر خود دارن هاردی این رفتار پدر «فلسفه و استانداردهای زندگی کردن» را به او نشان داد. بعد از اینکه از چیزی شکایت می‌کرد یا فکر می‌کرد به‌اندازه کافی خوب نیست، پدرش به او می‌گفت: «شرایط مهم نیستند. اگر دیگران باهوش‌ترند یا استعداد بیشتری دارند، تو باز هم می‌توانی پیروز شوی. سخت‌تر تلاش کن، بیشتر درس بخوان و خودت را بیشتر از بقیه تحت‌فشار قرار بده و یک استثنا باش تا موفق شوی.» او به کمک پدرش متوجه شد می‌تواند به هر چیزی که می‌خواهد دست پیدا کند و در سن 18 سالگی اولین تجارتش را راه‌اندازی کرد. دارن تا قبل از تولد 19 سالگی به ثروت 6 رقمی رسید. این ثروت در طول 5 سال به بیش از 1 میلیون دلار در سال افزایش یافت. با گذشت 30 سال، دارن هنوز هم از فلسفه پدرش پیروی می‌کند. او زندگی شخصی‌اش را با مخاطبان به اشتراک می‌گذارد تا به آن‌ها نشان دهد هر کس می‌تواند ضعف‌های گذشته را به فرصت‌های بزرگ تبدیل کند و به موفقیت دست یابد.

خلاصه کتاب اثر مرکب | کتاب اثر مرکب تاثیرگذاری به سبک دارن هاردی - بلاگ بامبو

مصاحبه با افراد موفق

مصاحبه‌ها و آشنایی با انسان‌های موفق در طی مشاغلی که دارن در آن‌ها فعالیت داشته این باور را در ذهن او تقویت کرده که: موفقیت و پیروزی برای همه ممکن است. از نظر او همه انسان‌های توانایی‌های خارق‌العاده دارند و همه ما به یک دلیل زندگی می‌کنیم برای اینکه به اهدافمان دست پیدا کنیم. برای این منظور، باید از شکایت‌ها و نارضایتی‌هایمان دست‌برداریم و خودمان را به چالش بکشیم. ما باید بین در جا زدن یا پیشرفت یکی را انتخاب کنیم. باید تلاش کنیم و به اندازه کافی خوب باشیم تا به خواسته‌هایمان برسیم. اگر آرزوهای بزرگ در سردارید نمی‌توانید یک فرد معمولی باشید. اگر به دنبال عشق و زندگی شاد هستید باید خودتان را از دیگران متمایز کنید؛ بنابراین، با یادگیری، پیشرفت و سرمایه‌گذاری می‌توانید موفق‌تر از دیگران باشید. آینده بهتر در دستان شماست. می‌توانید همان‌طور که آرزو دارید زندگی کنید. به خاطر خودتان عزیزانتان و همه افرادی که تحت تاثیر آن‌ها قرار دارید.

زندگینامه دارن هاردی – بزرگمرد دنیای موفقیت - پرورش افکار

مجله موفقیت

مجله موفقیت در سال 1897 توسط اوریسون سوئت ماردن نویسنده الهام‌بخش آمریکایی تاسیس شد. اولین اثر ماردن با نام «حرکت به جلو» به سرعت به یک کتاب پرفروش تبدیل شد. این مجله شامل نکاتی برای خودسازی و مشاوره‌های شغلی از سوی افراد و کارآفرینان موفق است. دارن هاردی در سال 2007 ناشر مجله موفقیت شد. با این حال، هاردی در دسامبر 2015 اعلام کرد به دلیل کسب موفقیت‌های جدید است و به همین دلیل همکاری با این مجله را قطع می‌کند.

دارن هاردی و کتاب های موفقیت او

آثار دارن هاردی

هاردی در 1 نوامبر 2011 کتاب اثر مرکب را منتشر کرد. این کتاب شامل جزئیاتی در این موارد می‌باشد:

چگونه میتوان نیروی فوق‌العاده حرکت را تسخیر کرد

چطور باید کارهایی که دوست نداریم را انجام دهیم

چطور باید عادت‌های بد که مانع پیشرفتمان هستند را ترک کنیم

چطور کوچک‌ترین کارهای ما به‌تدریج می‌توانند نتایج مثبت و شگفت‌انگیزی به همراه داشته باشند.

ترن هوایی کارآفرینی یکی دیگر از کتاب‌های هاردی است که در سال 2014 منتشر شد. در این کتاب، 4 مهارت اساسی برای موفقیت در کارآفرینی معرفی می‌شود:

بهره‌وری

مدیریت

استخدام نیروی تازه

فروش.

همچنین، در این کتاب بهترین استراتژی‌ها از نظر موفق‌ترین افراد جهان جمع‌آوری‌شده است.

یکی دیگر از کتابهای هاردی که در ایران هم فروش بسیار خوبی داشته است کتاب بهترین سال زندگی تو است. این کتاب به خواننده کمک می‌کند تا به اهداف خود برسد.

از دیگر آثار هاردی می‌توان به دیوانگان ثروت ساز، 10 هفته تا موفقیت بی‌چون‌وچرا، مرد واقعی، افزایش بهره‌وری، رهاسازی قدرت درونی و 100 سال خردمندی اشاره کرد.

ثروت هاردی

هاردی بخش اعظم ثروت خود را از طریق فروش کتاب‌هایش به خصوص در سایت آمازون بدست آورده است. اثر مرکب، بهترین سال زندگی تو و ترن هوایی کارآفرینی پرفروش‌ترین آثار هاردی هستند. علاوه بر این، هاردی با تولید برنامه‌های تلویزیونی مختلف، فعالیت در مجله موفقیت و سخنرانی‌های انگیزشی متعدد درآمد زیادی کسب کرده است. در حال حاضر، ثروت هاردی حدود 7.4 میلیون دلار تخمین زده می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید