اف تی اپیک تلفیق سرگرمی، کسب درآمد و تکنولوژی

دانلود کتاب 17 قانون موفقیت اثر ناپلئون هیل

دانلود کتاب 17 قانون موفقیت اثر ناپلئون هیل اف تی اپیک
دانلود کتاب 17 قانون موفقیت اثر ناپلئون هیل اف تی اپیک

 

در کتاب 17 قانون موفقیت راز و رمزهای موفقیت افراد متنفذ، مقتدر و غول های صنعت و بازرگانی مطرح می شود. نام این شخصیت های بزرگ همیشه به نیکی یاد خواهد شد و یاد و کارشان در تاریخ زنده خواهد ماند.

نابغه هایی که بهانه نمی آورند و غر نمی زنند. آنان خود را اسیر وضعیت موجود و تقدیر یا سرنوشت نمی دانند. آنان افکار و شخصیت بزرگی دارند. اغلب کارهایی انجام می دهند که دیگران از انجام آنها اظهار ناتوانی می کنند. بی شک آنان افرادی توانمند و مانند دیگران هستند و جزو قدیسان نیستند. ما بیش از هر زمان دیگر، به خرد و تدبیرشان نیاز داریم. آنان الگو و اسطوره اند.

مروری بر کتاب

چگونه افرادی همچون «اندرو کارنگی، الکساندر گراهامیل، هنری فورد و پی.تی. بارنم» به موفقیت هایی شگرف دست یافتند؟ نکته ی عجیب و تأمل برانگیز این است که بسیاری از آنان در فقر و تنگدستی زاده شدند. آنان چه کیمیا یا قدرت جادویی داشتند که باعث شد سرنوشت محتومشان دگرگون شود و مس وجودشان به طلای خالص و ناب تغییر ماهیت دهد؟ چه چیزی از این افراد فقیر و درمانده، برنده ساخت؟ افرادی که موفق شدند سرنوشت خود و بسیاری از افراد دیگر را نیز تغییر دهند؟ یکی از همین افراد که وضعیت مشابهی داشت، تصمیم گرفت پاسخی برای این پرسش اساسی پیدا کند.

او کاری را انجام داد که پیش تر هیچ کس به آن اقدام نکرده بود و به راز و رمزهایی در این خصوص پی برد: او پاسخ را از همان افراد موفق گرفت. او از آنان علت پیشرفت و موفقیتشان را جویا شد. در کمال تعجب، او خودش در این فرآیند به فردی موفق و برنده تبدیل شد. او شروع به نوشتن مطالب انگیزشی کرد و با این ابداع، سرانجام خود را در فهرست افرادی همچون »مارکوس اورلیوس، رالف والدو امرسون و بن فرانکلین« و هم رتبه ی آنان یافت.

ناپلئون هیل

آن مرد ۱۶۰ سانتی متری کسی نبود جز ناپلئون هیل. در زندگی هیچ چیز نتوانست او را مغلوب و تسلیم کند. فقر و نداری یا دوری از میهن نیز او را ناامید و رنجور نکرد. ناپلئون هیل برای تمام افراد موفق، راهنما و مرشد بود. او نویسنده ی پرفروش ترین کتاب انگیزشی تمام دوران با عنوان «بیندیشید و ثروتمند شوید» شد. شاید بسیاری افراد بدون خواندن آن به موفقیت های امروز خود دست نمی یافتند. شاید اگر ناشرش بر نام انتخابی خود برای کتاب اصرار می ورزید و نام آن را «بیندیشید و ثروتمند شوید» در نظر نمی گرفت، این کتاب به موفقیت خیره کننده ی امروز دست نمی یافت.

نام اولیه و انتخابی ناشر برای کتاب چنین بود: «از کله ی پوک خود برای کسب پول بیشتر استفاده کنید!» کتابی که اکنون در دست دارید و مشغول مطالعه اش هستید، در حقیقت سرآغازی برای موفقیت کتاب «بیندیشید و ثروتمند شوید» است. شاید بدون این کتاب، آن کتاب نیز به چنان شهرت و موفقیتی دست نمی یافت.

چکیده کتاب

کتاب 17 قانون موفقیت حاصل یکصد مصاحبه و گفت وگوی ناپلئون هیل با غول های تجاری و موفق زمانش است؛ افرادی که ذهن هایی بزرگ و پویا داشتند و جزو بزرگان تاریخ تجاری امریکا به شمار می آیند. آنان روزگاری اسرار و رموز بالا رفتن از نردبان جادویی موفقیت را فاش کردند. حاصل آن مصاحبه ها به ۱۷ قانون موفقیت مشهور و کاربردی تبدیل شد که پیشگامان موفق عرصه ی تجارت، مستقیم و غیرمستقیم به زبان آورده بودند. در سال ۱۹۰۸، آندرو کارنگی – پسر یک مهاجر اسکاتلندی ثروتمند– روزی در کتابخانه خانه ی مجللش در نیویورک سیتی، ساعت مچی طلای خود را از جیبش بیرون آورد.

و آن را به عنوان دستمزد به ناپلئون هیل جوان داد تا بفروشد و پولش را صرف یک کار تحقیقاتی کند. گزارشگر جوان و بیست و پنج ساله از سوی »رابرت تیلور « فرماندار سابق تنسی، مأموریت یافته بود که در خصوص پیشگامان تجاری برای مجله اش مطلب بنویسد و ماجرای موفقیت آنان را شرح دهد. در این میان، کارنگی نخستین سوژه ی ناپلئون هیل شد. او پیش تر سه روز و سه شب را با هیل سپری کرده بود و چیزی در وجود وی یافته بود که دوست می داشت. شاید هیل بازتابی از دوران جوانی خودش بود. و اکنون نوبت هیل بود که از کارنگی سؤالاتی بپرسد.