اف تی اپیک تلفیق سرگرمی، کسب درآمد و تکنولوژی

نقد بازی TLOU PART1

بررسی بازی The Last of Us Part 1

The Last of Us Part 1 محصولی است که هم کاربران تازه‌وارد و هم هواداران قدیمی، با تجربه آن غم بزرگی را در دل خود احساس خواهند کرد.

بازی که گرافیک خود را ریمیک و 100 برابر بهبود بخشید و به خار قیمت بالاش امتیاز 8.9 گرفت.

این تنها دلیلی بود که این بازی امتیازش نسبت به قبل کمتر شد  اما این دلیلی نشد که این بازی کمتر فروش داشته باشد

این بازی برای نسخه PC هم عرضه میشه و قطعا و بون شک قراره دنیای بازی ها رو منفجر کنه!!!!

حالا بریم برای بررسی دقیق این بازی….

صحبت تس و جول در The Last of Us Part 1

داستان‌سرایی، یکی از اصلی‌ترین مواردی است که داستان The Last of Us را گیرا، جذاب و تأثیرگذار جلوه می‌دهد. شروع بازی با اینکه ایده کلیشه‌ای دارد، اما این کلیشه به بهترین و تراژدی‌ترین شکل ممکن روایت می‌شود تا مخاطب را تحت تاثیر قرار دهد. همچنین قصه‌گویی بازی در ادامه روند خوب خود را حفظ کرده و در انتها، پایان‌بندی عالی‌ای را دراختیار مخاطب قرار می‌دهد. دراین‌میان نباید از شخصیت‌پردازی بسیار خوب شخصیت‌ها هم غافل شد. جول و الی دو ستاره اصلی داستان به‌نحوی شخصیت‌پردازی شده‌آند که فراز و نشیب روابط‌ آن‌ها در طول داستان، به‌خوبی بازیکن را تحت تاثیر قرار می‌دهد و می‌توانید با آن‌ها ارتباط برقرار کنید.

چهره ترسیده و گریان الی در The Last of Us Part 1

آیتم‌های ساخت‌وساز بازی که با پیدا کردن کتابچه‌های راهنما ارتقا پیدا کرده، تاثیر به‌سزایی روی مبارزات بازی دارند و می‌توانید روش‌های مبارزه‌ای متفاوتی را برای خود خلق کنید. دراین‌میان بد نیست به ارتقای عملکرد جول نظیر بالاتر بردن نوار سلامت، بهتر شدن ویژگی شنیدن صدا، استفاده سریع‌تر از بانداژ و موارد مشابه هم اشاره کرد که به‌ساده‌تر شدن بازی برای مخاطب کمک می‌کند. ازاین‌رو گشت‌وگذار در جهان The Last of Us Part 1 و پیدا کردن آیتم‌های مربوطه، باعث می‌شود پروسه پیشرفت شما در بازی بهتر از قبل باشد و پاداش خوبی را کسب کنید.

مبارزات The Last of Us Part 1 فقط به استفاده از سلاح‌های سرد و گرم ختم نمی‌شود، بلکه مخفی‌کاری یکی دیگر از المان‌های مهم در سیستم مبارزات بازی است. می‌توانید با مخفی‌کاری و بدون درگیری، محیط‌های بازی را پشت سر بگذارید یا شیوه‌های مبارزه‌ای مخصوص‌به خود را را در پیش گرفته و هم از مخفی‌کاری و هم تیراندازی برای ازبین‌بردن دشمنان استفاده کنید. تغییرات اعمال شده روی طراحی انیمشن‌های حرکتی و ضربات تمام کننده و مبارزات بازی، سبب شده تا سیستم مبارزات بازسازی The Last of Us، خشن‌تر، درگیرکننده‌تر و هیجان‌انگیزتر از قبل شود.

جول و الی در The Last of Us Part 1

از نظر فنی، The Last of Us Part 1 دارای دو حالت برای اجرا شدن است. حالت اول، رزولوشن 4K و نرخ ۳۰ فریم برثانیه را دراختیار مخاطب قرار می‌دهد و حالت دوم، رزولوشن پویا (از 1440p تا 4K) با نرخ ۶۰ فریم برثانیه را ارائه می‌دهد تا کاربران باتوجه‌به سلیقه خود بتوانند از یکی از دو حالت ذکر شده استفاده کنند. در هر دوحالت، بازی جلوه‌های بصری زیبایی را ارائه داده و بازیکن بدون هیچ افت فریم خاصی بازی را تجربه خواهد کرد. بااین‌حال در اندک سکانس‌های بازی باگ‌هایی در محیط دیده می‌شود که به هیچ‌وجه روی تجربه بازیکن تأثیرگذار نیستند.

درانتها، تمامی تغییرات کوچک و بزرگ The Last of Us Part 1 دست به‌دست هم داده‌اند تا کاربران تازه‌وارد بتوانند یکی از بهترین بازی‌های پلی استیشن و بهترین بازی‌های صنعت بازی‌های ویدیویی را در بهترین شرایط ممکن تجربه کنند. بااین‌حال نمی‌توان منکر این شد که برچسب قیمت ۷۰ دلاری نسبت به تغییرات اعمال شده برای هواداران قدیمی کمی ناعادلانه است، اما شخصیت‌پردازی جول و الی و ماجراجویی الی و رایلی آن‌قدر زیبا، دوست‌داشتنی و در عین حال غم‌انگیز است که هواداران قدیمی هیچ‌وقت از تجربه مجدد آن خسته نشوند.

خیلی خوشحال شدیم که تا آخر همراهمون بودیم

خیلی مخلصیم

_شهریار_

دیدگاهتان را بنویسید