The Last of Us Part 1 بدترین بازی تاریخ ناتی‌داگ نام گرفت

by | 0 Comments | 1402/01/13

بازی The Last of Us Part 1 در حالی برای کامپیوتر منتشر شد که هیچ نقد و بررسی برای آن ثبت نشده بود. این مسئله موجب شد تا مشکلات بازی از چشم گیمرها به دور بماند و پس از انتشار با آن‌ها دست و پنجه نرم کنند. مشکلات جدی و باگ‌های متعدد باعث شده تا نسخه کامپیوتر لست آو آس رسماً به بدترین بازی تاریخ استودیو ناتی‌داگ تابه‌حال تبدیل شود. پورت ضعیف بازی باعث شده تا لست آو آس به مضحکه خاص و عام تبدیل شود.

میانگین امتیاز بازی The Last of Us Part 1 در متاکریتیک حدود 56 است. این باعث می‌شود تا نسخه کامپیوتر این اثر محبوب به بدترین بازی استودیو کالیفرنیایی تبدیل شود. هیچ‌کدام از بازی‌های ناتی‌داگ تابه‌حال چنین امتیاز ضعیفی دریافت نکرده‌اند. در واقع این بازی بیست امتیاز با بدترین اثر آن‌ها فاصله دارد. آخرین بار بازی Jak X: Combat Racing که برای کنسول PS2 منتشر شد، توانسته بود امتیاز ضعیفی نسبت به دیگر آثار همانند بازی‌های کرش دریافت کند.

بهترین تنظیمات برای اجرای بازی The Last of Us Part 1

البته باید به این نکته اشاره کرد که ناتی‌داگ برای پلتفرم‌هایی مانند 3DO هم بازی ساخته است. در این صورت بازی‌ای همانند Way of the Warrior بدون شک امتیاز بدتری از نسخه کامپیوتر لست آو آس دریافت می‌کرد. البته برای یافتن چنین بازی‌هایی باید به سی سال پیش بازگردید و زمانی که خبری از متاکریتیک نبود. این نشان می‌دهد که استودیو ناتی‌داگ کیفیت ثابت و قابل قبولی در طی دهه‌های اخیر داشته است و هیچ‌گاه بازی بدی منتشر نکرده است. رکورد فعلی استودیو به لطف آیرون گلکسی شکسته شد.

میانگین امتیاز The Last of Us Part 1

امتیاز The Last of Us Part 1 از سوی گیمرها نیز بسیار پایین است. کاربران متاکریتیک به طور میانگین امتیاز 1.9 از 10 را به این پورت داده‌اند. واضح است که محتوای بازی یکی از شاهکارها در تاریخ ویدیوگیم است، اما بررسی پورت کامپیوتر به محتوا مربوط نیست و بلکه باید دید توسعه‌دهنده چطور توانسته محدودیت‌های نسخه کنسول را بشکند و یک پورت بهینه و روان منتشر کند. از این لحاظ می‌توان گفت که همکاری ناتی‌داگ و آیرون گلکسی شکست خورده است. آن‌ها با تمام توان در حال انتشار آپدیت‌هایی برای رفع مشکلات هستند و هنوز هم ایرادها برجای مانده‌اند.

عجیب ترین باگ های The Last of Us Part 1

نکته قابل‌توجه آن است که پورت کامپیوتر لست آو آس علی‌رغم مشکلات همچنان توسط افراد زیادی بازی می‌شود. حدود 36,500 نفر در حال تجربه بازی به‌صورت هم‌زمان بوده‌اند. این رقم در حال حاضر افت کرده است. البته تعداد بازی‌کنان هم‌زمان بازی بهتر از Days Gone و حتی اسپایدرمن: مایلز مورالس بوده است. بازی Returnal از دیگر پورت‌های سونی تنها توانسته بود 7000 گیمر را هنگام انتشار به خود جذب کند.

منبع: PushSquare

نوشته The Last of Us Part 1 بدترین بازی تاریخ ناتی‌داگ نام گرفت اولین بار در پارسی گیم پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

Hit enter to search or ESC to close