برترین انیمه زامبی محور

برترین انیمه زامبی محور

به ندرت می‌توان انیمه‌ای در ژانر زامبی یافت، آن هم موردی که بتواند در دل هواداران جا باز کند و به یک ار درخور توجه تبدیل شود. اما مجموعه‌هایی که در این لیست عنوان شده‌اند، بدون شک به بهترین نحو توانسته‌اند از عهده ژانر تقریبا کمیاب انیمه زامبی محور بربیایند.

با تشکر از محبوبیت خود مقوله‌ای به اسم زامبی! و فرهنگ مرتبط با آن در جوامع غربی و رشد ساخته شدن فیلم زامبی‌ محور در سینمای جهان، حالا زامبی‌ها به قلب صنعت انیمیشن‌سازی ژاپن نیز رسوخ کرده‌اند. زامبی‌ها بخش عظیمی از فرهنگ پاپ را به خود اختصاص داده‌اند. فیلم‌ها، برنامه های تلویزیونی و انیمه‌های زیادی حول محور این زامبی‌ها ساخته شده‌اند.

Hellsing Ultimate
انیمه زامبی

پس از اتمام پخش انیمه Hellsing، یک مجموعه OVA (به قسمت‌هایی ویژه از انیمه گفته می‌شود که به جای پخش از شبکه‌های تلویزیونی مستقیما به بازار عرضه می‌شوند) به نام Hellsing Ultimate عرضه شد. هرچند این بخش از Hellsing، بهتر از خود انیمه‌ اصلی از داستان مانگا اقتباس شده است. این مجموعه نیز فقط روی زامبی‌ها تمرکز ندارد و آن‌ها را به عنوان بخشی از دنیای ترسناک و ماوراالطبیعه انیمه نمایش می‌دهد.

این بخش در مورد عملیات پنهان هلسینگ جهت کنترل تعداد موجودات ماوراءالطبیعه گسترش یافته در انگلیس است‌. شخصیت اصلی داستان، آبراهام ون هلسینگ (Abraham Van Hellsing) در این بخش همچنان نقش شخصیت اصلی را ایفا می‌کند. از آن جایی که در کل ده قسمت OVA است، دیدن آن زمانگیر نیست و خیلی سریع موضوع انیمه دستگیرتان می‌شود.

13

Sankarea; Undying Love
انیمه زامبی

انیمه Sankarea; Undying Love تلفیقی از ژانرهای کمدی عاشقانه، ترسناک و ماوراءالطبیعه است. این انیمه داستان زندگی چیهیرو فورویا (Chihiro Furuya) را روایت می‌کند که عاشق یک زامبی شده است. این سریال بیشتر کمدی و طنز است اما تعدادی سکانس‌ ترسناک و جدی نیز دارد که شما را غافلگیر خواهد کرد.

چیهیرو شیفته زامبی‌ها است و علاقه دارد با یک دختر زامبی وارد رابطه عاشقانه شود. یک روز او موفق به ساخت یک معجون حیات بخش می‌شود و ری سانکا (Rea Sanka) اتفاقی آن را می‌خورد. ری تبدیل به یک زامبی می‌شود که باید همیشه از برگ‌های گل ادریسی تغذیه کند و چیهیرو باید یاد بگیرد چگونه زندگی جدید خود را با حضور ری بگذراند.

12

یکشنبه بدون خدا (Sunday Without God)
انیمه زامبی

انیمه Sunday Without God تلفیقی از ژانرهای فانتزی، معمایی و ماوراءالطبیعه است‌. در دنیای این انیمه انسان‌ها دیگر نامیرا هستند و قابلیت زاد و ولد خود را نیز از دست داده‌‌اند. در این انیمه خدا مخلوقات خود را رها کرده است و نگهبانان قبر (Gravekeepers) – موجوداتی که به مردگان متحرک (انسان های باقی‌مانده) کمک می‌کنند آرامش خود را بیابند – را جا گذاشته است.

زامبی‌های داستان این انیمه با نسخه اصلی و شناخته شده زامبی‌ها تفاوت‌‌های زیادی دارند اما در بیشتر موارد مانند یکدیگر عمل می‌کنند. در این انیمه هرکسی پس از مرگش همچنان بدون هیچ نشانی از فساد، به زندگی خود ادامه می‌دهد، درست مانند زامبی‌ها. آی (Ai)، شخصیت اصلی و جوان داستان است که به یک تفنگدار نامیرا کمک می‌کند حقایق وشرایط دنیا را بیاموزد و به مردگان متحرک کمک کند آرامش خود را بیابند.

11

این یک زامبیه؟ (?Is this a Zombie)
انیمه زامبی

موضوع این برنامه نه تنها کاملا درمورد زامبی‌ها است بلکه انیمه‌ای کمدی است که آن را از سایر انیمه‌های این لیست متمایز می‌کند. داستان انیمه درمورد پسری به نام آیومو (Ayumu) است که به طرز فجیعی توسط یک قاتل سریالی به قتل می‌رسد. هرچند دختر ساحره‌ای با جادویش او را باز هم به زندگی برمیگرداند، اما از شانس آیومو، او دوباره کشته می‌شود.

با این حال قدرت‌های این دختر جادویی به او کمک می‌کند تا به عنوان یک زامبی باز هم به زندگی برگردد. آیومو و این دختر باید بسیار محتاط نیز باشند چون یک دیو شیطانی نیز به دنبال یافتن آیومو است. این انیمه دو فصل و تعدادی OVA دارد و دیدنش خالی از لطف نیست.

10

دبیرستان مردگان (Highschool of The Dead)
انیمه زامبی

اگرچه نمرات این انیمه بر اساس MAL (وبسایت MyAnimeList) چندان بالا نیست اما بدون شک این انیمه یکی از بهترین انیمه‌های ژانر زامبی ساخته شده تا به امروز است. یکی از مهمترین دلایل این مساله پلات جدی داستان، اتفاقات و ماجراهای هیجان‌انگیز و شباهتش به برنامه‌های تلویزیونی و سینمایی غربی معروف و امروزه این ژانر است.

داستان این انیمه درمورد پنج دانش‌آموز دبیرستانی – به علاوه دو شخصیت دیگر – است که بعد از تصرف مدرسه‌شان توسط زامبی‌ها در تلاش هستند با کمک یکدیگر خود را نجات دهند. جنبه Gore (به ژانری گفته می‌شود که پر از خون و خونریزی و خشونت است) و خشونت‌آمیز این انیمه قطعا به مذاق عاشقان زامبی‌ها خوش خواهد آمد.

9

Kabaneri of the Iron Fortress (Koutetsujou Ni Kabaneri)
انیمه زامبی

داستان انیمه Kabaneri of the Iron Fortress که در دوران انقلاب صنعتی رخ می‌دهد بیشتر به عنوان نسخه استیم‌پانک (استیم‌پانک یا SteamPunk به ژانری گفته می‌شود که عموما پر از ماشین‌آلات بخار است) حمله به تایتان (Attack on Titan) شناخته می‌شود. در واقع در این انیمه به جای غول‌هایی ناشناخته، دشمنان داستان مردگان متحرکی به نام کابانه (Kabane) است که به سختی کشته می‌شوند. دلیل اصلی مقایسه این انیمه با حمله به تایتان این است که مردم انیمه کابناری نیز درست مانند انیمه حمله به تایتان برای حفاظت از خودشان در برابر کابانه‌ها، در ایستگاه‌هایی قلعه دژ مانند و محصور شده توسط دیوارهایی بزرگ زندگی می‌کنند.

یک روز یکی از لوکوموتیو‌های بخار که توسط کابانه‌ها تصرف شده است، به یکی از ایستگاه‌ها وارد می‌شود و کابانه‌ها وارد این دژهای امن می‌شوند. یک مهندس جوان به نام ایکوما (Ikoma) که نمی‌‌خواهد تسلیم این سرنوشت بیمار شود، موفق می‌شود سلاحی بسازد که قادر به کشتن کابانه‌ها بوده و سفر خود را به عنوان یک قهرمان آغاز می‌کند‌.

8

School-Live (Gakkougurashi!)
انیمه زامبی

انیمیشن این انیمه آن‌ قدر بانمک و بچگانه است که به سختی می‌توان باور کرد در این ژانر قرار دارد. هرچند از آن‌جایی که صنعت انیمه ژاپن نسبت به جامعه غربی برداشت متمایزی از ژانر زامبی‌ها دارد، حضور چنین انیمه‌ای در این ژانر، چندان هم غافلگیر کننده نیست. شما در قسمت اول با دختران مدرسه‌ای بانمکی آشنا می‌شود که زندگی خیلی بامزه و شیرینی دارند اما کم کم متوجه می‌شوند که آن‌ها تنها بازماندگان مدرسه‌شان پس از دنیایی پسااخرالزمانی و پر از زامبی هستند.

اگرچه این برنامه کمی نامعتارف و عجیب است، اما باز هم امتیاز 7.68 آن در وبسایت MyAnimeList نشان می‌دهد که انیمه‌ سرگرم کننده‌ای است. دیدن این دختران بانمک که در تلاش هستند در این اخرالزمان پر از زامبی‌ زندگی عادی خود را حفظ کنند و زنده بمانند، قطعا برای بسیاری سرگرم کننده خواهد بود.

7

ایستگاه سئول (Seoul Station)
انیمه زامبی

اگر شما فیلم سینمایی کره‌ای به نام قطار بوسان (Train to Busan) که در ژانر زامبی است، را دیده و از آن لذت برده باشید بدون شک از انیمه سینمایی کره‌ای ایستگاه سئول (Seoul Station) نیز خوشتان خواهد آمد.

این انیمه با امتیاز 100% از Rotten Tomatoes، داستان زن جوانی است که بعد از حمله زامبی‌ها به مرکز شهر سئول، در تلاش است جان خود را نجات دهد. در این انیمه تنها سه شخصیت حضور دارد که باعث سادگی و سرراستی داستان آن شده است و به آسانی می‌توان آن را دنبال کرد. همچنین از آنجایی که بیشتر برنامه‌ها و سینمایی‌های ژانر زامبی تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند، پلات توییست غیرمنتظره این انیمه می‌تواند برایتان بسیار حیرت‌آور باشد.

6

Gungrave
انیمه زامبی

این انیمه که بر اساس یک بازی شوتینگ سوم شخص مشهور است، برنامه‌ای کاملا جدی است که بر روی تلاش‌های شخصیت اصلی و مسیر پیش‌رویش در جهت انتقام‌جویی تمرکز دارد.

شخصیت اصلی که Beyond The Grave (ورای گور) یا به اختصار Grave (گور) نام دارد در گذشته انسانی به نام برندون هیت (Brandon Heat) بوده است. او پس از این که توسط بهترین دوست و شریک و پارتنر سندیکای مافیایی‌اش به قتل می‌رسد، توسط یک موجود زامبی مانند تقریبا شکست ناپذیر، به زندگی بازگردانده می‌شود. او اکنون در عین کشتن مردگان متحرک، تمام زندگی‌اش را وقف گرفتن انتقام از بهترین دوستش که به او خیانت کرد و سندیکایی که زمانی رئیس آن بود می‌کند.

5

توکیوغول (Tokyo Ghoul)
انیمه زامبی

اگر شما خیلی درمورد ماهیت زامبی‌ها سختگیر نیستید، پس حتما انیمه توکیو غول را ببینید. این انیمه داستان زندگی یک پسر هجده ساله معمولی و دانشجوی کالج، به نام کانکی‌ کن (Kaneki Ken) است. اما زندگی او پس از یک تصادف مرگبار و دریافت عضوی پیوندی از یک غول زیر و رو می‌شود. این عضو پیوندی او را تبدیل به یک هیبرید نیمه انسان، نیمه غول می‌کند که اکنون برای زنده ماندن باید انسان‌ها را بخورد. کن باید راهی برای حفظ انسانیتش پیدا کند و هویت جدید خود به عنوان یک غول را نیز پنهان کند.

برخلاف زامبی‌های معمولی انسان‌خوار دیگر، غول‌ها در تلاشند یک زندگی نورمال و عادی در جامعه و کنار سایر انسان‌ها داشته باشند. همین موضوع ترحم بسیاری از بینندگان را برمی‌انگیزد و باعث می‌شود گاهی از غول‌ها طرفداری‌ نیز کنند.

4

Corpse Princess: Aka (Shikabane Himd: Aka)
انیمه زامبی

ماکینا هوشیمارو (Makina Hoshimura)، شخصیت اصلی این انیم از جمله انسان‌هایی که تبدیل به زامبی شده‌اند. اگرچه او ظاهری مانند زامبی‌ها ندارد و مغز دیگران را نمی‌خورد اما او بدون شک یکی از این موجودات نامیرا است. ماکینا پس از این که به همراه خانواده‌اش کشته می‌شوند دوباره زنده می‌شوند و او اکنون باید 108 جنازه دیگری که زنده شده‌اند را بکشد تا بتواند به خانواده‌اش در بهشت بپیوندد. هدف نهایی او گرفتن انتقام خانواده‌اش با شکست دادن گروه مردگان متحرک هفت ستاره (Seven Stars) است.

ماکینا، شخصیت زنی باحال با مهارت‌های بدنی مهیب، از دو مسلسل ماشینی MAC-11 برای از بین بردن دشمنانش استفاده می‌کند. بدون شک این انیمه گزینه جذابی برای دیدن است.

3

The Empire of Corpses (Sisha No Teikoku)
انیمه زامبی

در یک انگلستان قرن هجدهمی متفاوت، ویکتور فرانکشتاین (Victor Frankenstein) دانشمند، روشی برای بازسازی کردن و زنده کردن یک جسد پیدا می‌کند. زمانی که مخلوقش از بین می‌رود، روشی دیگر برای زنده کردن جسدها کشف می‌شود، و راه به کارگیری این مردگان متحرک در کارها و فعالیت‌های انسانی را هموار می‌کند. هرچند برخلاف روش ویکتور،‌ این متد جدید قادر نیست روح فرد مرده را به بدنش بازگرداند. بعدتر دولت بریتانیا به جان واتسون (John Watson)، یک دانشجوی پزشکی، ماموریت داده می‌شود که یادداشت‌های فرانکشتاین درمورد احیای بدن و بازگرداندن روح به آن را به چنگ بیاورد.

داستان منحصر به فرد و جذاب انیمه، به همراه شخصیت‌هایی که بر اساس شخصیت‌های تاریخی و مشهور دنیای ادبیات هستند، انیمه امپراطوری اجساد یا The Empire if Corpses را تبدیل به برنامه‌ای جذاب و مفرح برای تماشا کرده است.

2

Zombie-Loan
انیمه زامبی

ظاهرا ژاپن علاقه خاصی به آفرینش شخصیت‌های اصلی نامیرا دارد. در این برنامه دو شخصیت اصلی داستان به نام‌های چیکا (Chika) و شیتو (Shito) زامبی‌هایی هستند که توانسته‌اند در عوض شکار سایر زامبی‌های دیگر پس از مرگ خود نیز به حیاتشان ادامه دهند.

در ادامه انیمه دختری به نام میچیرو (Michiru) به آن‌ها ملحق می‌شود که توانایی ویژه‌ای در تشخیص مرگ دیگران دارد. او قبل از این که فردی به مرگ خود نزدیک شود، حلقه‌ای به دور گردنش می‌بیند. توانایی‌های ویژه چیکا،‌ شیتو و میچیرو به آن‌ها کمک می‌کند رد زامبی‌ها را بگیرند تا بدهی خود به وام-زامبی (Zombie-Loan)، شرکتی که آن‌ها را به زندگی بازگردانده است،‌ پرداخت کنند.

1

GYO: Tokyo Fish Attack (OVA)
انیمه زامبی

این OVA هفتاد و پنج دقیقه‌ای، GYO: Tokyo Fish Attack بر اساس مانگایی ترسناک به همین نام، با تصویرگری مانگاکای (مانگاکا یا Mangaka به طراح و نویسندگان مانگا گفته می‌شود) مشهور ژانر وحشت، جونجی‌ایتو (Junji Ito)، ساخته شده است.

همانطور که عنوان این انیمه نشان می‌دهد، به جای جسد انسان‌ها، توکیو توسط ماهی‌هایی به شدت بدبو که به یک بیماری آلوده شده‌اند، مورد حمله قرار گرفته است. این بیماری از طریق تماس به انسان‌ها نیز قابل انتقال است. درست درمیان این آشوب، دختری به نام کائوری (Kaori) سفر خود را برای پیدا کردن دوست‌پسرش آغاز می‌کند. مساله‌ای که این انیمه را حتی از این هم عجیب‌تر می‌کند این است که این ماهی‌های زامبی، پاهایی فلزی نیز دارند و با آن‌ها بر روی زمین حرکت می‌کنند. اگرچه این انیمه به مذاق هر کسی خوش نمی‌آید و جزو یکی از نامعتارف‌ترین انیمه‌های این لیست است، اما دیدن آن تجربه بسیار عجیب و غریبی در ژانر زامبی خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

Hit enter to search or ESC to close