«چشم سوم» چیست؟ چه کاربردهایی دارد و نشانه‌های فعال شدن آن چیست؟

«چشم سوم» چیست؟ چه کاربردهایی دارد و نشانه‌های فعال شدن آن چیست؟

 

فرارو- چشم سوم، یک مفهوم متافیزیکی است که از گذشته دور مورد توجه فرهنگ‌ها و اقوام مختلف بوده است و بسیاری از افراد داشتن این ویژگی را قابل احترام می‌دانستند. این چشم که با «غده صنوبری» موجود در مغز انسان مرتبط است را در وسط پیشانی و در میان دو چشم انسان، مکان یابی می‌کنند. همین امر سبب شده است که از گذشته‌های دور پیشانی انسان را با تصاویری همچون چشم و مار در وسط پیشانی تزئیین کنند و امروزه نیز در برخی فرهنگ‌ها (همچون هندوها) به صورت نقطه‌ای رنگی یا خطی سفید، باقی مانده است. بسیاری بر این باورند که داشتن چشم سوم باعث می‌شود توانایی انسان به حدی بالا برود که بتوانند کار‌هایی خارق العاده را به انجام برسد. امروزه نیز بسیاری از افراد علاقه شدیدی به داشتن چنین چشمی از خود نشان داده اند و حتی کلاس‌ها و اساتیدی برای آن شکل گرفته است.

چشم سوم چیست؟

چشم سوم (که به آن چشم ذهن یا چشم داخلی نیز گفته می‌شود) یک مفهوم عرفانی و باطنی از یک چشم نامرئی است که معمولاً به صورت واقع شده در پیشانی انسان به تصویر کشیده می‌شود و ادراکی فراتر از دید معمولی می‌دهد. چشم سوم در فرهنگ باستانی هند، «آجنا» یا «چاکرای سوم» خوانده می‌شود که ششمین چاکرای اصلی در بدن، بر طبق آئین هندو است. آجنا به ادعای آیین هندو قسمتی از مغز است که می‌توان از طریق فعالیت‌هایی مانند مدیتیشن، یوگا و سایر فعالیت‌های روانی آن را قوی‌تر ساخت؛ همان‌طور که یک عضله را می‌توان قوی‌تر ساخت. در آئین هندو این چاکرا، نشان‌دهنده ذهن ناخودآگاه است و ارتباط مستقیمی با «برهمن» دارد. درحالی که یک انسان با دو چشم قادر است دنیای فیزیکی را ببیند، به عقیده پیروان هندوئیسم چشم سوم، قدرت دیدن آینده را هم به انسان می‌دهد. این گروه معتقدند که چاکرای چشم سوم به بینش انسان‌ها متصل است و به آن‌ها توانایی ارتباط با دنیا را می‌دهد و کمک می‌کند که از گذشته و آینده پیام دریافت کنند.

انسان از چه زمانی با چشم سوم آشنا شد؟

تمدن سومر در بین النهرین، یکی از کهن‌ترین تمدن‌های بشری است که در حاشیه رود‌های دجله و فرات-در خاک کشور عراق امروزی- و در حدود ۵ تا ۴ هزار سال پیش از میلاد مسیح شکل گرفت. به باور بسیاری از کارشناسان، سومریان جزو اولین پیشگامان ایجاد فرهنگ شهری و تمدن هستند و گویا نخستین تمدن آن‌ها در هزاره چهارم پیش از میلاد در «اوروک» ایجاد شد. جالب توجه آن است که این پیشگامان مدنیت به خدایانی باور داشتند که اغلب آن‌ها با میوه کاجی در دست به تصویر کشیده شده اند. این خدایان در تقسیم بند‌های الهی سومریان جزو گروه خدایان «آنوناکی» به شمار می‌روند که به معنای فرزندان خدای «آنو» (خدای آسمان) است.

به عبارت بهتر آنوناکی، خدایان بسیار کهن و اولیه سومری هستند. آن‌ها خدایان باروری جهان زیرین نیز می‌باشند، که در نهایت به عالم مردگان ربط پیدا می‌کنند، جایی که مردگان مورد قضاوت قرار می‌گیرند و نام آن‌ها از خدای قدیمی آسمان که آنو (آن) نام دارد گرفته شده است. در اساطیر سومری این خدایان از جهان خارج آمده اند و اینکه اکثر آن‌ها میوه کاجی در دست دارند به باور بسیاری کارشناسان به این معناست که آن‌ها برای دستیابی به این میوه به زمین آمده اند. اما چرا این میوه برای این خدایان مهم بوده است؟ موضوع به همین چشم سوم باز می‌گردد چرا که از گذشته‌های بسیار دور، بسیاری از حکیمان باستان، این چشم را در ارتباط با غده‌ای در مغز انسان به نام «غده صنوبری» (Pineal gland) مرتبط دانسته و حتی هر دو را یک چیز قلمداد کرده اند. به عبارت دیگر خدایان آنوناکی برای به دست آوردن قدرت آگاهی بخشی این چشم سوم به زمین آمده بودند.

«شیوا» و سایر خدایان باستانی هندو نیز اغلب با چشم سومی بر پیشانی خود به تصویر کشیده می‌شوند. این چشم نشانگر بیداری یا روشنگری قلمداد می‌شود و به عنوان توانایی دیدن در قلمرو‌های فراتر از هستی، تفسیر شده است. مو‌های مخوف شیوا که به صورت دسته‌ای از مار‌های پیچیده شده به نظر می‌رسد، شباهت بسیار زیادی به مارپیچ‌های غده صنوبری دارد.

شیوای هندی با چشم سومی در وسط پیشانی

همین تصویر در یونان و مصر باستان هم نیز قابل مشاهده است. در مصر باستان، چشم «را» و چشم «هورس» که از نماد‌های بسیار مهم آن عصر بودند نه تنها شباهت بسیار زیادی به شکل واقعی موقعیت غده صنوبری داشتند، بلکه همیشه به صورت مفرد به تصویر کشیده می‌شدند که گویی اشاره به یگانگی آن دارد. همچنین تصویر مار که از پیشانی خارج شده است و بر روی کلاه‌ها و تاج‌های مصری به وفور دیده می‌شود، الگویی برگرفته از سنت‌های هند باستان درباره چشم سوم است. قرار گرفتن سر مار که موجودی مقدس به شمار می‌رود، در محل چشم سوم (پیشانی)، نشان از اهمیت این جایگاه دارد.

اهمیت غده صنوبری نه تنها در اساطیر و اندیشه‌های دینی، بلکه قرنهاست که مورد بررسی‌های علمی نیز قرار گرفته است و اولین اسناد موجود درباره آن به یک پزشک و فیلسوف یونانی معروف به «گالن» باز می‌گردد. همکاران هم عصر گالن معتقد بودند که آنزیم غده صنوبری باعث گردش خون در «نفس» انسان که به عنوان «اولین ابزار روح» نامیده شده است، می‌شود. اما گالن این مسئله را رد کرد و بر این باور بود که غده صنوبری، فقط در تنظیم جریان خون نقش دارد. باور به ویژگی‌های ماوراء طبیعی غده صنوبری هنگامی دوباره زنده شد که دانشمند و اندیشمند بزرگ فرانسوی «رنه دکارت» (۱۵۹۶-۱۶۵۰ م)، مجدداً به آن توجه کرد. دکارت مدعی شد که این غده «مقر اصلی روح» است و معتقد بود که غده صنوبری سرچشمه اندیشه است. وی معتقد بود که این غده در هر انسانی منحصر به فرد است و می‌توان با استفاده از آن ذهن را از بدن جدا کرد.

«چشم سوم» چیست؟ چه کاربردهایی دارد و نشانه‌های فعال شدن آن چیست؟

کاربرد‌های چشم سوم

همان طور که گفته شده، چشم سوم پلی ارتباطی بین ضمیر خودآگاه و ضمیر ناخودآگاه، مغز و ذهن و فیزیک و متافیزیک می‌باشد. چشم سوم شاه راهی برای رفتن به فراسوی مکان و زمان می‌باشد. یعنی اینکه زمانی که جسم ما در لحظه حال است نمی‌تواند همزمان در گذشته و یا آینده هم حضور داشته باشد و یا لحظه‌ای که در یک مکان است نمی‌تواند در همان لحظه در یک مکان دیگر نیز حضور داشته باشد. اما این وضعیت در مورد کالبد متافیزکی انسان صدق نمی‌کند.

پس در واقع با چشم سوم می‌توان به تمام مکان‌ها و زمان‌های عالم مادی و ماورایی سفر کرد. به عبارت دیگر چشم سوم دریچه ورود انسان به دنیای معنویت است. چشم سوم همچنین ابزاری برای تله پاتی می‌باشد. تله پاتی یعنی دور آگاهی و ایجاد ارتباط از طریق افکار بدون استفاده از حواس پنجگانه و فعل و انفعالات فیزیکی. اگر چشم سوم فعال باشد می‌توان از طریق تله پاتی ارتباط برقرار کرد. مثل احساسی که از بین عشاق واقعی وجود دارد و ممکن است از فرسنگ‌ها دورتر با هم در ارتباطند و این دلیلی به جز امواج مغزی هماهنگ و یکسان در آن‌ها نیست که عاملش عشق است.

با این توضیحات شما می‌توانید برای هر شخصی پیام بفرستید. البته باید بتوانید بر روی چشم سوم خود تمرکز کنید و در این هنگام تصویر شخص مورد نظر را در ذهن خود تجسم کنید و با تجسم خلاق خود او را در حال دریافت پیام ببینید. چشم سوم کانال ارتباطی با ضمیر ناخودآگاه و مرکز نیروی درونی ماست، بهمین علت از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. ضمیر ناخودآگاه عاملی است که می‌تواند ما را به اهداف مان برساند و با برنامه ریزی مجدد ضمیر ناخودآگاه می‌توان به تمام خواسته‌ها دست پیدا کرد. از طریق چشم سوم می‌توان با خود برتر ارتباط برقرار کرد. قدرت ذهن، خرد، عقل، درک شهودی و بصیرت در چشم سوم نهفته است.

جالب است بدانید که تمام افکار و احساساتی که ما به چشم سوم می‌فرستیم، انرژی جذب می‌کنند تا در نهایت از طریق قانون جذب به واقعیتی در دنیای مادی تبدیل شوند. ممکن است فوراً اتفاق بیفتند و یا شاید کمی طول بکشد، اما بالاخره چیزی که تصور و تجسم کرده ایم دوباره ظاهر و نمایان می‌شوند و در واقع خلق می‌شوند.

پس با این تفاسیر چشم سوم همه چیز را خلق می‌کند، در نتیجه بهتر است همیشه برای خودمان و دیگران چیز‌های خوب طلب کنیم، آرزوی خوب و خیر داشتن برای دیگران به ما آرامش می‌دهد و همچنین بدخواهی برای دیگران حس ناخوشایندی در ما ایجاد می‌کند، پس برای آرامش خودمان هم که شده برای تمام موجودات چیزی جز خیر و آرامش نخواهیم و مراقب کارما‌ی اعمال خود باشیم.

نشانه‌های فعال شدن چشم سوم

همه انسان‌ها دارای چشم سوم هستند، اما این چشم در همه این افراد فعال نیست و به اصطلاح در برخی از افراد باز و فعال و در برخی دیگر بسته است؛ بنابراین در داشتن چشم سوم همه انسان‌ها یکسان هستند، اما این قدرت در برخی از افراد فعال است هرچند که شاید این افراد از فعال بودن آن آگاه نباشند. اما چگونه می‌توان فهمید که چشم سوم ما فعال است؟ در واقع فعال بودن چشم سوم یک سری نشانه‌ها و علائمی دارد که می‌تواند ما را نسبت به فعال بودن آن آگاه سازد که برخی از این علائم را به شرح ذیل می‌توان برشمرد؛

۱. عادات غذایی تغییر می‌کند: یکی از علائم فعال شدن غده‌ی صنوبری و باز شدن چشم سوم، تغییر در الگو‌های غذایی است. شما اکنون از آنچه که می‌خورید آگاهی بیشتری خواهید داشت. به گیاهخواری گرایش پیدا می‌کنید و برای تغذیه تان ارزش بسیاری قائل خواهید بود. شما تمایل پیدا می‌کنید که تنها به مصرف چیزی بپردازید که برای بدن و ذهن شما فایده در بر خواهد داشت.

۲. ایجاد احساس سردرد: بازشدن چشم سوم ممکن است با سردرد همراه باشد و این امر به ویژه برای کسانی که اولین بار با این موضوع برخورد می‌کنند، نمود بیشتری دارد.

۳. حساس شدن به نور: وقتی چشم سوم انسان باز باشد قادر خواهید بود که رنگ‌ها و اشیاء را با وضوح و حساسیت بیشتری ببینید و همن امر سبب می‌شود چشمان شما به نور حساس شود.

۴. ارتباط با همه چیز و همه کس: فعال سازی غده‌ی صنوبری و باز شدن چشم سوم، به شما توانایی برقراری ارتباط با همه چیز و همه کس را خواهد داد. تله پاتی برای شما محقق می‌شود و این غده به شما یک هدیه‌ی روحی بی نظیر را پیش کش می‌کند.

۵. همه چیز تبدیل به انرژی می‌شود: شما هر چیزی را در عالم هستی به عنوان انرژی تشخیص خواهید داد و شناسایی خواهید کرد. شما می‌توانید مشاهده کنید که انرژی در اطراف شما به حرکت در می‌آید و کل گیتی را علامت گذاری می‌کند. این، باعث ایجاد آگاهی جمعی درون شما خواهد شد.

۶. احساس یکی بودن با طبیعت: با اضافه کردن فرکانس‌های بیشتر به روح خودتان در هنگام فعال سازی غده‌ی صنوبری و باز شدن چشم سوم، قادر خواهید بود تا با نیرو‌های بیشتری از طبیعت همگام سازی شوید و طبیعت را با خود پیوند بزنید.

۷. عمیق‌تر شدن درک و احساسات: همه چیز زنده‌تر به نظر می‌رسد، حتی هوایی که در اطراف شما جریان دارد. شما می‌توایند احساس کنید که این هوا شما را لمس می‌کند، به نوازش شما می‌پردازد و یا حتی با شما ارتباط برقرار می‌کند. هر احساس و درکی بار‌ها قدرتمندتر از گذشته قابل درک خواهد بود و زندگی بسیار لذت بخش‌تر می‌گردد.

۸. احساس نیاز به تغییر در مسیر زندگی: در طول زمان فعال سازی غده‌ی صنوبری و باز شدن چشم سوم ممکن است یک تمایل قوی برای تغییر شغل و حرفه تان، روابط، عادت‌ها و مسیر زندگی گذشته در شما بوجود آید.

۹. آگاهی از مسیر آینده: اکنون دیگر هدف و افسانه شخصی خود را به خوبی می‌شناسید و به همین دلیل است که دیگر نیازی به پیگیری کار‌های نامناسب ندارید.

۱۰. بالا رفتن قوه ادارک: اکنون شما به سطح بالاتری از ادراک دست پیدا کرده اید و همه‌ی آن چیز‌هایی که در گذشته هوش و حواستان را تیره و تار می‌کردند دیگر وجود نخواهند داشت. اکنون شما قادرید تا نمایی فراتر از ماتریالیسم و ماده را مشاهده کنید.

۱۱. آشکار شدن قدرت‌های درونی: قدرت‌های درونی تان بروز پیدا می‌کنند و شما را قادر به انجام اعمال و وظایفی خواهند کرد که در زندگی گذشته تان فقط رویای آن‌ها را می‌دیده اید.

۱۲. افزایش ظرفیت‌های ذهنی: افق‌های ذهنی شما گسترش می‌یابد و توانایی استثنایی‌ای برای تمرکز پیدا خواهید کرد و هر چیزی که ذهن شما را تیره و تار می‌کند، از بین خواهد رفت. شما در مورد آنچه که می‌خواهید و در مورد احساس هایتان، روشن خواهید شد. احساسات و عقایدتان دیگر شما را در دوراهی قرار نمی‌دهند.

۱۳. افزایش قدرت شهود: قدرت شهود شما به طرز قابل توجهی افزایش خواهد یافت. قبلا سیگنال ضعیفی از درونتان دریافت می‌کردید. شما نمی‌توانستید این سیگنال‌ها را تفسیر کنید، و به جای این که شما را به سوی سرنوشت تان هدایت کنند موجبات گمراهی شما را فراهم می‌کردند. اما هنگامی که چشم سوم شما باز می‌شود، بدن شما در مسیر بسیار بهتری با روحتان هماهنگی پیدا خواهد کرد. حالا می‌توانید ترس را پیش بینی کنید و با دقت بسیار شگفت انگیزی آینده را پیش گویی کنید.

۱۴. ذهن مردم را می‌خوانید: در گذشته شما قادر بودید فقط ظاهر آدم‌ها را ببینید، اما الان می‌توانید به صورت باطنی نیز افراد را مشاهده کنید و افرادی که به ظاهر خوب و با ایمان هستند را شناسایی کرده و نقاب آنان را بردارید. حتی می‌توانید قبل از اینکه کسی از شما سوالی کند، جواب آن را حدس بزنید و او را به حیرت آورید!

برای خریدن محصول دوره کامل صفرتاصد چشم سوم وماهیت ان کلیک کنید

برای ورود به پیج اف تی اپیک کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

Hit enter to search or ESC to close