اف تی اپیک تلفیق سرگرمی، کسب درآمد و تکنولوژی

بیمه باربری ترانزیت چیست و چه تعهداتی دارد؟

بیمه باربری ترانزیت چیست و چه تعهداتی دارد؟

بیمه باربری ترانزیت چیست و چه تعهداتی دارد

 

 

به حمل‌ونقل‌هایی که مبدا و مقصد آن خارج از مرزهای یک کشور باشد ترانزیت گفته می‌شد. در حمل و نقل‌ ترانزیت که یکی از زیر شاخه‌های باربری است استفاده از بیمه باربری ترانزیت الزامی است. در این مقاله به‌طورکامل شرح خواهیم داد که بیمه باربری ترانزیت چیست، چه انواع و چه تعهداتی دارد. از شما […]

ه حمل‌ونقل‌هایی که مبدا و مقصد آن خارج از مرزهای یک کشور باشد ترانزیت گفته می‌شد. در حمل و نقل‌ ترانزیت که یکی از زیر شاخه‌های باربری است استفاده از بیمه باربری ترانزیت الزامی است. در این مقاله به‌طورکامل شرح خواهیم داد که بیمه باربری ترانزیت چیست، چه انواع و چه تعهداتی دارد. از شما دعوت می‌کنیم تا انتهای این مقاله همراه ما در بیمه آسماری باشید و با یکی از مهم‌ترین خدمات این مجموعه آشنا شوید.

آشنایی با انواع بیمه باربری ترانزیت، نگران محدودیت‌های جغرافیایی نباشید

بیمه باربری هم مانند بیمه درمان تکمیلی انواع گوناگونی دارد که هر کدام از آن‌ها به‌صورت حرفه‌ای به یکی از شیوه‌های باربری مربوط می‌شود. افرادی که در حوزه حمل و نقل اشتغال دارند از اهمیت بیمه باربری مطلع هستند. فرقی نمی‌کند باربری کالا در مزرهای داخلی و بین شهری انجام شود یا اینکه خارج از مرزهای کشور باشد. همیشه اتفاق‌های غیر قابل پیش‌بینی متعددی وجود دارد که باعث بروز خسارت‌های جبران ناپذیری می‌شود. در چنین شرایطی بیمه به کار می‌آید و خسارت‌ها را با توجه پوشش و تعهداتی که در بیمه‌نامه‌ها وجود دارد جبران می‌کند.

در باربری خارجی ۳ نوع حمل و نقل با عناوین واردات، صادرات و ترانزیت وجود دارد. برای هر کدام از این شیوه‌های باربری نیز یک نوع بیمه کاملا مشخص و انحصاری وجود دارد که در ادامه با آن‌ها بیشتر آشنا‌ خواهیم شد.

بیمه حمل و نقل کالاهای وارداتی، ضامن امنیت کالاهای وارداتی

بیمه حمل و نقل کالاهای وارداتی مربوط به کالاهایی می‌شود که مبدا آن‌ها یکی از کشورهای خارجی است. کالاهای وارداتی توسط اشخاص حقیقی یا حقوقی از کشور دیگری وارد مرزهای ایران می‌شوند. داشتن بیمه نامه و پوشش بیمه‌ای برای کالاهای وارداتی الزامی است و هر واردکننده‌ای باید نسبت به تهیه این نوع بیمه باربری اقدام کند.

بیمه حمل و نقل کالاهای صادراتی، یک صادرکننده موفق بدون نگرانی از خسارت‌ها باشید

بیمه حمل و نقل کالاهای صادراتی برای محصولاتی است که از داخل ایران به کشورهای دیگر صادر می‌شوند. صادرکننده‌ها می‌توانند با استفاده از بیمه کالاهای صادراتی اجناس خود را به‌طورکامل در برابر حوادث و اتفاق‌های غیر مترقبه بیمه کنند. پوشش بیمه صادراتی حتی در مرزهای خارج از ایران به تعهدات درج شده در بیمه‌نامه‌ها تعلق می‌گیرد.

بیمه باربری و حمل و نقل ترانزیت، خدمتی بدون مرز

بیمه باربری ترانزیت مربوط به کالاهایی می‌شود که مبدا و مقصد این محصولات غیر از ایران است. اما کشور ما در مسیر تردد وسایل نقلیه ترانزیتی قرار دارد. کالاهایی که از ایران برای رسیدن به مقصد از ایران عبور می‌کنند بیمه باربری ترانزیت می‌شوند. قیمت، تعهدات و مدارک لازم برای دریافت بیمه باربری ترانزیت از مهم‌ترین مواردی است که باید با آن‌ها آشنا باشید. همچنین برای اینکه بیمه باربری ترانزیت تعهدات بیشتری را برعهده بگیرد باید در انتخاب شرکت بیمه‌کننده یا بیمه‌گذار دقت بالایی داشته باشید. برخی از بیمه‌گذارها با محدودیت‌هایی که در سقف تعهدات دارند میزان خسارت کمتری را پوشش می‌دهند.

 

روزبه عبادی نمین کد۹۷۷ بیمه آرمان

شماره تماس۰۹۱۱۸۰۳۹۲۸۲

یمه با شما

برای خواندن مقاله بیمه باربری ترانزیت کلیک کنید

 

بازدیدها: ۶

The post بیمه باربری ترانزیت چیست و چه تعهداتی دارد؟ appeared first on بیمه با شما.