اف تی اپیک تلفیق سرگرمی، کسب درآمد و تکنولوژی

بیمه عمر چیست؟ مزایا و پوشش‌های بیمه عمر

بیمه عمر چیست؟ مزایا و پوشش‌های بیمه عمر

بیمه عمر چیست؟ مزایا و پوشش‌های بیمه عمر

بیمه عمر، اصطلاحی است که بارها به گوش بسیاری از ما خورده است. عناوین دیگری نظیر بیمه آتیه، بیمه زندگی، آینده ساز نیز برای این بیمه به کار می‌روند. یکی از سوالات اصلی کاربران این است که بیمه عمر چگونه است؟ این بیمه در ایران بر خلاف سایر کشورها زیاد استفاده نمی‌شود. اطلاعات عموم مردم نسبت به بیمه عمر و شرایط آن محدود است. تصمیم گرفتیم در این مقاله، به بیمه عمر و موضوعات مربوط به آن بپردازیم. شاید با خواندن این مقاله، قدم خیری در جهت آینده خود بردارید. اطلاعات مربوط به مزایا و فواید بیم این بیمه شاید به شما در خرید کمک کرده و در تصمیم تان برای خرید آن و بهره‌گیری از شرایط و پوشش‌های ویژه‌اش کمک کند

بیمه عمر چیست و چه مزایایی دارد؟

بیمه عمر زیرمجموعه بیمه اشخاص و به نوعی از انواع بیمه های درمان محسوب می‌شود. این بیمه، نوعی سرمایه گذاری بلندمدت با مزایای مناسب، پشتیبان مالی برای خانواده و همه افراد دوراندیشی است که امروز سکه‌ای کنار گذاشته و فردا کوزه‌ها سود می‌برند.

همه افراد جوان، امروز، سخت تلاش می‌کنند تا فردا نوه‌شان از دستشان عیدی بگیرد یا از عهده مراسم ازدواج بچه هایشان برآیند. همه این تجربه‌ها که اشاره کردیم، تجربیات شیرین زندگی هستند. آیا پدر و مادر خانواده آتی که همین جوانان شاغل هستند، بدون وجود سرمایه‌ای مطمئن می‌توانند این هزینه‌ها را تامین کنند یا سر پیری باید باز هم به کار فکر کنند؟ شرکت‌های بیمه‌گر به کمک شما آمده‌اند. این شرکت‌ها سعی می‌کنند با ارائه خدمات بیمه عمر و سود تضمینی‌اش از استرس نبود سرمایه شما کم شود.

مزایای بیمه عم

هر کس با توجه به بودجه و جیب خود می‌تواند مبلغ پرداختی حق بیمه را تعیین نماید.

تعیین روش پرداخت حق بیمه توسط خود شخص بیمه‌گزار

شما هنگام خرید می‌توانید انتخاب کنید که حق بیمه را یک جا، دو ماهه، شش ماهه یا سالیانه بپردازید. این گزینه بسیار خوبی است؛ چون انعطاف فراوانی را برای بیمه‌گزار جهت برنامه ریزی پرداختی‌ها فراهم می‌کند و او می‌تواند با فراخ بال زمان‌بندی خاص خود را انتخاب کند که در موعدهای سررسید، سردرگم جور کردن مبلغ نباشد

امکان تعیین مدت زمان بیمه‌نامه عمر توسط خود شخص بیمه‌گزار

اصولا افرادی که برنامه‌ای برای زندگی و آینده خود دارند، به برخورداری از فواید بیمه فکر می‌کنند. آنها برنامه ریزی می‌کنند که ببینند بهترین زمان برای استفاده از این سرمایه گذاری شان چه موقع است. بعد به راحتی از خدمات شرکت‌های بیمه‌گر استفاده می‌کنند ولی شرکت‌های بیمه‌ای محدودیت‌ها و شرایطی را برای بهره‌گیری از بیمه عمر مطرح کرده اند

شرایط سنی بیمه عمر

مدت زمان بیمه‌نامه بین ۵ الی ۳۰ سال قابل تعیین است. سن بیمه شده به علاوه تعداد سال‌های بیمه‌ای نباید از ۷۰ سال بیشتر شود. با نزدیک شدن به سال‌های بازنشستگی، متوجه می‌شوید که نمی‌توانید با مستمری بازنشستگی امورات خود را بگذرانید؛ پس، به گزینه سرمایه گذاری بیمه عمر فکر می‌کنید. بهترین زمان خرید بیمه عمر در دوران جوانی است.

ثبت‌‌نام بیمه عمر بدون محدودیت سنی

رشته بیمه زندگی از بدو تولد تا ۶۰ سالگی قابل صدور است؛ با توجه به تورم و شرایط اقتصادی، پدر و مادری که به فکر آینده فرزند خود باشند و بخواهند اندکی از بار هزینه‌های کمرشکن آینده خیالشان راحت باشد، برای فرزند خود از همان کودکی این بیمه را تهیه خواهند کرد. با تهیه این بیمه نامه برای عزیزان خود می توانید از هم اکنون سرمایه گزاری موثری برای کسب و کار فرزند خود در آینده داشته باشید

امکان بازخرید بیمه عمر زودتر از موعد

هیچ یک از ما از اتفاقاتی که در آینده برایش پیش می‌آید، آگاه نیست. همیشه با احتمال و عدم قطعیت سرو کله می‌زنیم. گاهی بیمه‌گذار به سرمایه بیمه زودتر از موعد ذهنی و معین خود نیاز پیدا می‌کند. بیمه‌گزار در این شرایط می‌تواند از گزینه بازخرید بیمه عمر استفاده نماید. البته، از سال دوم بیمه‌ای به بعد امکان این عمل وجود دارد.

ابلاغیه جدید مجید بهزادپور در مورد افزایش سرمایه فوت بیمه عمر

براساس ابلاغیه‌ای که مجید بهزادپور، رئیس کل بیمه مرکزی به شرکت‌های بیمه ابلاغ کرده، حداکثر سرمایه فوت بیمه‌های عمر به دو میلیارد تومان افزایش پیدا کرد.

در متن این ابلاغیه آمده است که: در اجرای ماده ۷ آیین‌نامه «بیمه‌های زندگی و مستمری» (شماره ۶۸) از تاریخ ابلاغ نامه مذکور حداکثر مبلغ بیمه برای خطر فوت در یک یا چند بیمه‌نامه عمر انفرادی صادره توسط یک یا چند شرکت بیمه برای یک بیمه شده بیست میلیارد ریال تعیین می‌شود.

روزبه عبادی نمین کد۹۷۷ بیمه آرمان 

شماره تماس ۰۹۱۱۸۰۳۹۲۸۲

بیمه با شما

برای خواندن مقاله بیمه عمرچیست کلیک کنید

بازدیدها: ۰

The post بیمه عمر چیست؟ مزایا و پوشش‌های بیمه عمر appeared first on بیمه با شما – خدمتگذار شما.