اف تی اپیک تلفیق سرگرمی، کسب درآمد و تکنولوژی

بیمه مستمری عمر چیست و بهترین کدام است؟

بیمه مستمری عمر چیست و بهترین کدام است؟

بیمه مستمری عمر چیست و بهترین کدام است؟

بازنشستگی برای هر فردی یکی از نگران کننده‌ترین مراحل گذار زندگی وی می‌باشد. داشتن آسودگی خاطر برای مسائل مالی و اقتصادی برای این زمان از مهمترین معضلات فکری افراد می‌باشد. در ایران پس از برقراری حکومت مشروطه، در تاریخ ۱۲۸۷/۰۲/۰۱ شمسی در مجلس اول قانونی با نام ” قانون وظایف ” وضع شد که برای وراث ارباب حقوق دیوانی یعنی عائله کارمندان متوفای دولت حقوق برقرار شود و نهایتا با فراز و نشیب‌هایی که این قانون در طول سال‌های طولانی داشت نهایتا به شکل قانون بازنشستگی درآمد.اما با اتفاقات مختلفی که در صنعت بیمه اتفاق افتاد و با مطرح شدن بیمه‌نامه‌های عمر و سرمایه گذاری، طرح‌های مختلفی در بیمه عمر برای بیمه مستمری عمر  تعریف شده که این امکان را فراهم کرده که افراد به انتخاب خود در سنین مختلف بتوانند مستمری دریافت نمایند که  البته امکان ارائه مستمری در بیمه عمر هم اکنون توسط چند شرکت بیمه‌ای ارائه می‌شود که در ادامه به هر کدام از آن‌ها خواهیم پرداخت.

انواع بیمه مستمری

بر اساس تقسیم بندی که در شرکت های بیمه مختلف انجام گرفته انواع بیمه مستمری بیمه عمر به ترتیب زیر می‌باشد:

بیمه مستمری‌ مادام العمر

در بیمه مستمری مادام  العمر فرد بیمه شده حق بیمه ای را به مدت معین پرداخت می‌کند به عنوان مثال برای مدت ۱۰ سال، ۱۵ سال، ۲۰ سال و… بعد از پایان مدت بیمه نامه، دریافت مستمری شروع می شود و فرد بیمه شده می تواند مبلغ مستمری درج شده در بیمه نامه را به صورت مادام العمر به صورت ماهانه و یا سالانه به انتخاب خود دریافت نماید.

بیمه مستمری برای مدت معین

در بیمه نامه مستمری برای مدت معین، فرد بیمه شده حق بیمه را به مدت مشخص شده در بیمه نامه به شرکت بیمه پرداخت می نماید. به عنوان مثال برای مدت ۱۰ سال، ۱۵ سال ، ۲۰ سال و بیشتر. بعد از پایان مدت بیمه نامه بیمه شده می تواند مستمری را به مدت معین که در شروع بیمه نامه مشخص شده به صورت ماهانه و یا سالانه دریافت نمیاد.

بیمه مستمری آنی

یکی از طرح های جدید در بیمه نامه عمر و مستمری ، بیمه مستمری آنی می باشد. در این بیمه نامه فرد بیمه شده مبلغی را به صورت یکجا به شرکت بیمه پرداخت کرده و بعد از پایان یک سال و یا یک ماه بعد از شروع بیمه نامه می تواند مستمری ماهانه و سالانه دریافت نماید.

مستمری بیمه عمر چقدر است؟

در بیمه‌نامه‌های عمر میزان مستمری که هر فرد می‌تواند دریافت کند بر اساس سن فرد بیمه شده، میزان حق بیمه پرداختی وی و تعداد سال‌هایی می باشد که بیمه‌گذار در طول مدت آن حق بیمه پرداخت می‌کند و البته شرکت بیمه انتخابی و تعداد سال‌هایی که وی می‌خواهد مستمری دریافت نماید، متفاوت می‌باشد. از این رو نمی‌توان مبلغ مستمری مشخصی را به عنوان مستمری بیمه عمر عنوان کرد.

اگر می‌خواهید میزان مستمری دقیقی که می‌توانید بعد از مدت زمان مشخصی (۱۰ سال، ۱۵ سال و ۲۰ سال و حتی ۳۰ سال ) که مد نظرتان هست را بررسی کنید می‌توانید در سامانه بیمه عمر بیمه آرمان مشخصات‌تان را ثبت نمایید تا کارشناسان بیمه تایم با شما تماس گرفته و مشاوره کامل و مقایسه شرکت‌های مختلف را برای شما انجام دهند تا بتوانید بهترین بیمه عمر از لحاظ مستمری را دریافت نمایید.

شرایط دریافت مستمری بیمه عمر

شرایطی که فرد می‌تواند مستمری دریافت کند بر اساس  مواردی از قبیل سن فرد بیمه شده، مدتی پرداخت حق بیمه،میزان حق بیمه‌هایی که در طول مدت بیمه نامه پرداخت کرده، اندوخته بیمه نامه، مدت زمانی که می‌خواهد مستمری دریافت کند، همه قدم‌هایی هستند که در مشاوره مستمری بیمه عمر باید به اطلاع بیمه گذار برسانیم، برخی از این موارد عبارتند از:

بازه زمانی که بیمه گذار می‌خواهد حق بیمه پرداخت کند و تعداد سال‌هایی که می‌خواهد مستمری دریافت کند. بازنشستگی ۱۰ ساله، ۱۵ ساله، ۲۰ ساله و ۳۰ ساله همه در میزان مستمری تاثیر گذارند.
دریافت مستمری مادام العمر با توجه به سن بیمه گذار و میزان حق بیمه پرداختی وی ارتباط مستقیم دارد، فردی که سن ۲۰ ساله دارد با فردی که ۶۰ سال دارد  و اندوخته هر دو در زمان شروع مستمری یکسان باشد، دریافتی مستمری آن ها متفاوت می‌باشد چراکه مدت زمان دریافت مستمری یک فرد ۲۰ ساله بیشتر از یک فرد ۶۰ ساله می‌باشد.

روزبه عبادی نمین کد۹۷۷ بیمه آرمان

شماره تماس۰۹۱۱۸۰۳۹۲۸۲

بیمه با شما

برای خواندن مقاله بیمه مستمری عمر کلیک کنید

 

بازدیدها: ۰

The post بیمه مستمری عمر چیست و بهترین کدام است؟ appeared first on بیمه با شما – خدمتگذار شما.