اف تی اپیک تلفیق سرگرمی، کسب درآمد و تکنولوژی

اف تی اپیک

فهرست برندگان جوایز Steam Awards 2022: الدن رینگ بهترین بازی سال

شرکت ولو پس از چند هفته رأی‌گیری بالاخره برندگان جوایز Steam Awards 2022 را مشخص کرد. این جوایز به بازی‌هایی داده می‌شود که در طی سال گذشته در شبکه استیم توزیع شده‌اند و به انتخاب کاربران به‌عنوان بهترین بازی در هر دسته‌بندی شناخته شده‌اند. بازی Elden Ring توانسته جایزه بهترین بازی سال 2022 را دریافت کند.

الدن رینگ با دریافت جایزه بهترین بازی سال در Steam Awards 2022، رسماً به پرافتخارترین بازی تاریخ تبدیل شد. این اثر توانسته 324 جایزه در مراسم‌های مختلف و از سوی رسانه‌های گوناگون دریافت کند و در حال حاضر بدون رقیب به کار خود ادامه می‌دهد. گفتنی است استیم دسته‌بندی‌های تازه‌ای معرفی کرده تا بازی‌های بیشتری نسبت به سال گذشته شناخته شوند. برندگان به‌طور کامل توسط کاربران انتخاب شده‌‌اند و می‌توانید نگاهی هم به نامزدهای استیم اواردز 2022 بیندازید.

برندگان جوایز Steam Awards 2022

جایزه بهترین بازی واقعیت مجازی به Hitman 3 رسیده است. این بازی شروع نامناسبی داشت اما توانست به پایداری برسد و روندی کاملاً متفاوت با نسخه اصلی ارائه کند. Cyberpunk 2077 توانسته جایزه بهترین بازی با پشتیبانی مناسب را دریافت کند و بسیاری از بازی‌کنان پس از آپدیت نسل جدید به این اثر نقش‌آفرینی بازگشتند و از تجربه بازی لذت بردند. جایزه بهترین گرافیک بازی به Spider-Man Miles Morales رسیده و بازی Stray هم جایزه خلاقانه‌ترین گیم‌پلی هم از نظر کاربران را دریافت کرده است.

الدن رینگ یک جایزه دیگر هم دریافت کرده و آن بهترین بازی است که مهارت کافی برای انجام آن ندارید. این نشان می‌دهد که بسیاری از بازی‌کنان با درجه سختی بازی کنار نیامده‌اند. بهترین موسیقی متن به Final Fantasy VII Remake رسیده است و بهترین بازی داستانی هم به God of War که سال گذشته برای کامپیوتر پورت شد. نگاهی به فهرست کامل برندگان در ادامه بیندازید.

بهترین بازی سال: Elden Ring
بهترین بازی واقعیت مجازی سال: Hitman 3
بهترین پشتیبانی پس از عرضه: Cyberpunk 2077
بهترین بازی گروهی و دوستانه: Raft
بهترین جلوه‌های بصری: Marvel’s Spider-Man: Miles Morales
بیشترین نوآوری در گیم‌پلی: Stray
سخت‌ترین بازی سال: Elden Ring
بهترین موسیقی متن: Final Fantasy VII Remake Intergrade
بهترین داستان بازی: God of War
بهترین بازی مفرح و آرامش‌بخش: Lego Star Wars: The Skywalker Saga
بهترین بازی مخصوص استیم دک: Death Stranding Director’s Cut

شرکت ولو سال گذشته کنسول دستی استیم دک را عرضه کرد و به همین دلیل یک دسته‌بندی تازه به Steam Awards 2022 اضافه کرده بود. این دسته‌بندی شامل بازی‌هایی می‌شود که مناسب این کنسول هستند و می‌توان آن‌ها را پی‌درپی تجربه کرد. این جایزه به بازی Death Stranding‌ رسیده است.

منبع: PCGAMESN

نوشته فهرست برندگان جوایز Steam Awards 2022: الدن رینگ بهترین بازی سال اولین بار در پارسی گیم پدیدار شد.