اف تی اپیک تلفیق سرگرمی، کسب درآمد و تکنولوژی

Heath-Ledger-1-min

7 بازیگری که در نقش هایشان غرق شدند

بازیگرطبق باور عموم، ۱۰ هزار ساعت تمرین فشرده برای استاد شدن در هر زمینه‌ای لازم و ضروری است. این قانون درباره بازیگری هم صدق می‌کند. البته تنها تعداد کمی از بازیگران در دوران حضور خود در این صنعت به چنین موفقیت عظیمی دست یافته‌اند و بسیاری هنوز به هیچ وجه به این رقم، نزدیک هم نشده‌اند.

تبدیل شدن به یک شخصیت با شنیدن صدای کلاکت یک روند معمول است اما باقی ماندن در این طرز فکر برای ساعت‌ها و گاهی حتی روزها بدون خارج شدن از آن، خود مهارت دیگری است که البته برای برخی، طبیعی است اما به هر حال یک استعداد محسوب می‌شود که فقط چیزی مانند ۱۰ هزار ساعت تمرین می‌تواند آن را محقق کند.

امروز به 7 باززیگر برتر سینما که در نقششان غرق شدند.

۷. جانی دپ

بازیگر

  • نام فیلم: دزدان دریایی کارائیب (Pirates of the Caribbean)

جانی دپ یکی از پرکارترین بازیگران این صنعت است. او همیشه مورد تحسین منتقدان و تماشاگران قرار می‌گیرد و در دوران اوج خود، تعیین‌کننده آمار و ارقام گیشه بود. یکی از نمادین‌ترین و پرفروش‌ترین نقش‌های او، قطعا دزد دریایی سرکش، کاپیتان جک اسپارو در «دزدان دریایی کارائیب» است.

دپ در اکثر مواقع نقش‌های خود را در خارج از صحنه فیلم‌برداری هم حفظ می‌کند و سعی دارد تا خود را با کاراکتر عجین کند. جک اسپاروی شگفت‌انگیز، قطعا یکی از این موارد به حساب می‌آید.

۶. واکین فینیکس

بازیگر

  • نام فیلم: سر به راه باش (Walk the Line)

همه می‌دانند که واکین فینیکس، به عنوان یک بازیگر، مهارت‌های وسیعی دارد. این بازیگر با بازی در نقش امپراتور تشنه قدرت روم کومودوس در «گلادیاتور» گرفته تا آرتور بی‌ثبات در فیلم «جوکر»، شایستگی خود را به عنوان یکی از بزرگ‌ترین بازیگران تاریخ ثابت کرده است.

او در فیلم «سر به راه باش»، جایی که نقش اسطوره موسیقی جانی کش را بازی کرد، تصمیم گرفت تا آواز خواندن و گیتار زدن یاد بگیرد. در پایان، کارگردان که از اجرای بی‌نظیر فینیکس شگفت‌زده شده بود تصمیم گرفت تا تمام آهنگ‌ها با صدای خود او ضبط کند. واکین حتی دیگر بازیگران و عوامل فیلم را مجبور کرد که او را با لقب جانی کش صدا کنند و از ذکر نام اصلی او در طول فرآیند تولید خودداری نمایند.

۵. کیت وینسلت 

بازیگر

  • نام فیلم: کتابخوان (The Reader)

کیت وینسلت علاوه بر «تایتانیک» و چندین فیلم پرفروش دیگر، در طول سال‌های گذشته در چند فیلم خاص نیز بازی کرده است. برای مثال، فیلم «کتابخوان» را در نظر بگیرید که در آن، او نقش هانا اشمیتز، نیروی سابق نازی‌ها را که به خاطر جنایاتش در طول جنگ جهانی دوم محاکمه می‌شد، بازی کرد.

به گفته خودش، وینسلت برای این که در نقش این شخصیت غرق شود، قبل و در حین فرآیند تولید و هر جا که می‌رفت، لهجه آلمانی به کار می‌برد، حتی در خانه و هنگام داستان خواندن برای فرزندانش هنگام خواب. همه این تلاش‌ها خوشبختانه با برنده شدن جایزه اسکار بهترین بازیگر زن برای او نتیجه داد.

۴. هیث لجر

بازیگر

  • نام فیلم: شوالیه تاریکی (The Dark Knight)

اشاره به بدنام ترین شخصیت شرور گاتهام، بدون در نظر گرفتن بازی نمادین هیث لجر در نقش جوکر، توهین‌آمیز خواهد بود. لجر برای آماده شدن برای چنین نقشی، مانند واکین فینیکس که کاهش وزن شدیدی را تجربه کرد، تصمیم گرفت تا خود را به طور کلی از جامعه منزوی کند.

این بازیگر یک ماه تمام خود را در هتلی حبس کرده بود و چیزی به جز یک مجله برای سرگرم کردن خود نداشت و سعی کرد تا شخصیت جوکر را با شخصیت خودش ترکیب کند. لجر فقید جوایز متعددی برای عملکرد درخشانش دریافت کرد.

۳. آن هاتاوی

بازیگر

  • نام فیلم: بینوایان (Les Misérables)

«بینوایان» یکی از محبوب‌ترین فیلم‌های دهه گذشته بود و موسیقی متن آن یکی از به یادماندنی‌ترین آثار ژانر موزیکال است. با این حال، اگر آن هاتاوی به عنوان بازیگر اصلی ایفای نقش نمی‌کرد، شاید کار کمی متفاوت از آب در می‌آمد.

هاتاوی برای این که ذهنیت شخصیتش، فانتین را درک کند، یک برنامه غذایی سخت اتخاذ کرد و قبل از شروع فیلم‌برداری، ۲۵ پوند از وزن خود را کاهش داد. علاوه بر این، او هم‌چنین مجبور بود تا موهایش را در میانه یک صحنه، کوتاه کند و به خاطر درست اجرا شدن خط داستانی شخصیت با آن موافقت کرد.

۲. جیم کری

بازیگر

  • نام فیلم: مردی بر روی ماه (Man on the Moon)

جیم کری بدون شک یکی از بزرگ‌ترین نمادهای کمدی در پنجاه سال اخیر است. خلاقیت او همان چیزی است که به شکل‌گیری دنیای متد اکتینگ کمک کرد و بنابراین منطقی است که او در این لیست جای داشته باشد. نقش‌آفرینی عمیق او در قالب شخصیت اندی کافمن در فیلم «مردی بر روی ماه» در سال ۱۹۹۹ وی را به چنین درجه‌ای رساند.

کری قالب شخصیت کافمن را در کل فرآیند فیلم و حتی خارج از زمان فیلم‌برداری نیز حفظ کرد. همه این‌ها منجر به ساخت یک مستند اسپین‌آف به نام «جیم و اندی: فراتر از عالی» شد که یک اثر ویژه ۹۰ دقیقه‌ای است که ارادت و تعهد بی‌نظیر کری به این نقش را به این نقش را به نمایش می‌گذارد.

 

۱. آدرین برودی

بازیگر

  • نام فیلم: پیانیست (The Pianist)

شما می‌توانید شب و روز فیلم‌نامه بخوانید و سپس خود را تا مرز فرسودگی پیش ببرید و گرسنگی بکشید تا به داخل ذهنیت یک شخصیت نفوذ کنید. آدرین برودی برای اجرای نقش اصلی خود در «پیانیست»، تمام این کارها را انجام داد.

برودی برای وارد شدن به فضای ذهنی این شخصیت، بیشتر دارایی‌هایش را رها کرد، آپارتمان و ماشینش را فروخت و حتی از دوست صمیمی‌اش در آن زمان جدا شد. او ماه‌ها خود را منزوی کرد و چهار ساعت در روز پیانو تمرین نمود تا جایی که می‌توانست برخی از پیچیده‌ترین آثار شوپن را هم بنوازد. پس از پایان یافتن فیلم، این بازیگر در سال ۲۰۰۳ برنده اسکار بهترین بازیگر مرد شد.