اف تی اپیک تلفیق سرگرمی، کسب درآمد و تکنولوژی

image_2022-09-01_010935540

نقد فیلم کروئلا:شرور موریکال دیزنی

نقد فیلم کروئلا:شرور موریکال دیزنی

فیلم سینمایی کروئلا (Cruella) یک شاهکار هنری در دنیای مد! | سیگاتک رسانه خبری آموزشی سرگرمی | سیگاتک

این اما استون عجب بازیگر خفنیه

هم خوشگله و هم هنرمند خوراک اینجور بازیاس

سلام به همه دوستان اف تی اپیک خیی خوش اومدید به یه روایت تازه از کروئلا که خیلی باحاله

پس تا آخر مقاله همراهمون باش که اصلا ضرر نمیکنی…

نقد فیلم Cruella | بانوی سیاه و سفید دیزنی - فروشگاه بازی کامپیوتر پلیرشاپ

دو سه سال پیش فیلمی از او اکران شد به نام «من تونیا» که ماجرای یک اسکیت باز بود؛ یک فیلم زندگی نامه‌ای که بر مبنای زندگی نانسی کریگان ساخته شده بود. فیلم همان سال جزو بهترین‌های منتقدان بود و کلی درباره‌اش حرف‌زده شد. قصه و موقعیت آن اسکی باز بسیار جذاب بود و همین هم توجه همه را جلب کرد. اما این نقطه‌ی شروع گیلسپی نبود؛ او را فیلم بین‌ها بیشتر بابت فیلم «لارس و دختر واقعی» می‌شناسند؛ یک کمدی سیاه مستقل آمریکایی که در اکران شکست خورد اما نامزد اسکار بهترین فیلمنامه‌ی غیراقتباسی شد و در گلدن گلوب هم دیده شد.

فیلم ماجرای پسری بود که عاشق یک عروسک می‌شد؛ چیزی شبیه قصه‌ی عروسک پشت پرده )) ی صادق هدایت که زمانی داوود میرباقری از روی آن فیلم هم ساخت. ولی «لارس و دختر واقعی» شوخی جذابی بود با بحران عاطفی بین جوان‌ها و آنچه که نوعی بیماری تلقی می‌شد. این‌ها بهترین آثار گیلسپی هستند؛ اگرچه او دو سه فیلم نوجوانانه و معمایی و‌تریلر هم در کارنامه دارد که نسبتش را با هالیوود روشن می‌کند.

نقد و بررسی فیلم کروئلا (Cruella) - مووی مگ

کروئلا» چه جور فیلمی است؟

خب، این را باید جزو آثار هالیوودی‌اش گذاشت؛ اما بیایید برویم سراغ یک شخصیت داستانی.

خانم کروئلا دویل شخصیتی است که سال ۱۹۵۶در رمان «۱۰۱ سگ خالدار» نوشته‌ی دودی اسمیت ظاهر شد. او بعد‌ها در کارتونی به همین نام هم حاضر شد و در اصل ضد قهرمان قصه بود. اگر آن کارتون را دیده باشید یا داستان را خوانده باشید می‌دانید که کروئلا دشمن سگ‌ها بود و حدود ۹۰ توله را می‌دزدد تا با آن لباسی برای خودش طراحی کند. حالا این شخصیت از دل کتاب کودکان و کارتون بیرون آمده و به یک شخصیت زنده بدل شده است.

بررسی فیلم Cruella: جوکر در دیزنی - سینما فارس

کروئلا قصه‌ی همین خانم است که از سگ‌ها متنفر است و سعی می‌کند جوری با این مشکل کنار بیاید. این فیلم را البته نسخهی لایو اکشن، فیلم زنده کارتونی همان کارتون «۱۰۱ س گ خالدار» محسوب می‌کنند ولی بیش از هر چیز فیلم دربارهی همین شخصیت عجیب است. ظاهرا شرکت والت دیزنی از سال ۲۰۱۳ پیگیر ساخت فیلم بوده و اما استون هم مایل بود نقش اصلی را بازی کند. اما تولید آن به دلایل مختلف عقب افتاد تا سال ۲۰۲۰ و آخر هم اکرانش به دلیل کرونا به بن بست خورد و همزمان در سینما‌ها و شبکهی دیزنی پلاس نمایش داده شد. قصه‌ی فیلم کروئلا» در دهه هفتاد میلادی می‌گذرد؛ در لندن دهه ۷۰، طراح مد جوان استلا د ویل پس از از دست دادن مادر خود به دنبال آرزو‌های خود می‌رود و با مشکلاتی مواجه می‌شود. در این فیلم اما استون، اما تامپسون، جوئل فرای و… بازی می‌کنند.

نقد فیلم Cruella - بانوی دیوانه دیزنی

ستاره فیلم هم طبعا اما استون است که نقش اصلی را بر عهده دارد. این فیلم س رگرم‌کننده حالا به نسبت توانسته نظر منتقدان را هم جلب کند و در سایتی مثل روتن تومیتو ۷۳ درصد آرا را به دست بیاورد. بنابراین فکر نکنید که با یک فیلم فانتزی سطحی روبه رویید؛ دست کم منتقدان فرنگی می‌گویند که فیلم ارزش دیدن دارد.