چگونه در Call of Duty Warzone حرفه‌ای شویم؟

چگونه در Call of Duty Warzone حرفه‌ای شویم؟

وارزون یک میدان جنگ به تمام معنا و بی‌رحم است که مطمئنا در ابتدا با تعداد زیاد بازیکنان و بزرگی نقشه برایتان گیج‌کننده است. اگر می‌خواهید از این بازی بتل رویال محبوب بیش‌ترین لذت را ببرید و تمامی رقیب‌ها را یکی پس از دیگری به گولاگ بفرستید، باید ضمن رعایت یک سری نکات که بازی شما را بهبود می‌بخشد، بهترین تنظیمات را اعمال کنید.

لازم به ذکر است که تمامی این نکات در شرایط مخصوص خود به کار گرفته می‌شوند و اتکا به یک نوع سبک بازی مانع از قرار گرفتن شما بین تیم‌های برتر می‌شود. این نکات تنها راه سخت را برای شما هموارتر می‌کنند و در نهایت این خودتان هستید که می‌توانید بهترین استفاده را از این راهنمایی برده و با خلاقیت و هوش هیجانی خود بهترین عملکردتان را به نمایش بگذارید.

Call of Duty®: Vanguard Season One — Introducing Caldera, Your New Home for Call of Duty®: Warzone™ Pacific

۱۵ نکته‌ی کلیدی برای حرفه‌ای شدن در وارزون

مانند هر بازی دیگری، Call of Duty Warzone هم شامل نکات و ترفندهایی می‌شود که می‌تواند میزان حرفه‌ای بودن شما را افزایش بدهد تا تسلط بیشتری روی بازی داشته باشید؛ پس برای این که از رقبای خود حداقل یک قدم جلوتر باشید، نکات ذیل را دست کم نگیرید.

۱. بهترین زمان و مکان را برای فرود آمدن انتخاب کنید

اینکه چه زمانی و کجا فرود می‌آیید در روند بازی تاثیر زیادی دارد. هر چقدر زودتر از بقیه‌ی بازیکنان از هواپیما بپرید، زودتر هم به سلاح و آیتم‌های مورد نیاز دسترسی پیدا کرده و پول بیش‌تری به جیب می‌زنید. از آن جایی که تعداد زیادی از بازیکنان عملکرد مشابهی با شما دارند باید دستتان در لوت کردن سریع باشد تا بتوانید چند کیل مجانی هم به دست آورید. به خاطر داشته باشید که هر چقدر در طول بازی پیش می‌روید سایر بازیکنان آیتم و سلاح‌های بهتری دریافت خواهند کرد و در نتیجه به سختیی مبارزه افزوده می‌شود. از آن‌جایی که پول در بازی از اهمیت زیادی برخوردار است، بهتر است Contractها را فراموش نکنید.

دقت داشته باشید که هر ثانیه تاخیر باعث می‌شود بازیکنان دیگر زودتر از شما به زمین رسیده و سلاح را جلوی شما برداشته و کارتان را تمام کنند! پس سعی کنید با ترفندهای مختلف سریع‌تر از بقیه به زمین رسیده و اطمینان حاصل کنید که چتر نجاتتان برای مدت کوتاهی و هنگامی که به اندازه‌ی کافی به زمین نزدیک شدید باز شود.

Call of Duty®: Warzone | Download

۲. C4 فراموش نشود!

نقشه‌ای به بزرگی وردانسک بدون شک به وسیله‌ی نقلیه نیاز دارد و اگر به تجربه‌ی وارزون پرداخته باشید می‌دانید که ماشین‌ها به این راحتی از پای در نمی‌آیند و این‌جاست که یک C4 می‌تواند جانتان را نجات دهد. سعی کنید که آن را در طول مبارزات نگه دارید و زمانی که به ماشینی در طول مسیرتان برخوردید از آن استفاده کنید.

از بردشتن RPG هراس نداشته باشید

هم در زمینه‌ی دفاع و حمله، RPG گزینه‌ی بسیار خوبی برای مبارزه است. شما با این سلاح قدرتمند نه تنها می‌توانید وسایل نقلیه دشمن از جمله هلیکپوتر را نابود کنید، بلکه دشمنانی که در فضای بسته پناه گرفته‌اند یا به هم نزدیکند را یک‌جا به لابی بفرستید!‌ البته سرعت بارگذاری خشاب این سلاح کمی زمان گیر است که با ارتباط صحیح با تیمتان و استفاده از سلاح ثانویه حل می‌شود.

۳. از سنسور ضربان قلب (Heartbeat Sensor) استفاده کنید

سنسور ضربان قلب یکی دیگر از آیتم‌های قوی و کارآمد در وارزون است. به کمک این ابزار شما می‌توانید قبل از ورود به ساختمان‌ها از حضور دشمن باخبر شده و حتی در میان مبارزه از آن استفاده کنید. به خاطر داشته باشید که این ویژگی برای بازیکنانی که پرک Ghost را فعال کرده‌اند پاسخگو پس بهتر است تنها به این ابزار اتکا نکنید.

وارزون

۵. چک کردن نقشه‌ی بازی وارزون را فراموش نکنید

وجود مینی مپ در گوشه‌ی صفحه باعث می‌شود بسیاری از بازیکنان نقشه‌ی اصلی را فراموش کرده و کم‌تر آن را بررسی کنند. این اشتباه بزرگی است چرا که علاوه بر اینکه می‌توانید دایره‌ی بعدی را مشاهده کنید، می‌توانید از آن برای نشان دادن دشمنان به هم تیمی‌های خود استفاده کنید. پس یادتان نرود که به خاطر وجود مینی مپ از نقشه‌ی کامل بازی غافل نشوید.

۶. UAV موثرتر از چیزی است که فکر می‌کنید

برای چه زودتر از سایر بازیکنان می‌پریم و پول بیش‌تری به دست می‌آوریم اگر قرار نیست تا اخر بازی از آن‌ها استفاده کنیم؟ خرید UAV مخصوصا در اواخر بازی که محیط بسیار کوچک است و حساسیت مبارزات افزایش می‌یابد، از اهمیت بالایی برخوردار است. شما حتی می‌توانید همزمان سه UAV خریداری کرده که نهایتا باعث می‌شود مکان سایر دشمنان تا انتهای بازی روی نقشه نمایش داده شود حتی اگر پرک Ghost را فعال کرده باشند. این قابلیت در مجموع ۱۲ هزار واحد از پول بازی را طلب می‌کند و یکی از گران‌ترین آیتم‌های بازی است اما مطمئن باشید که ارزشش را دارد.

Brace for Impact: Everything You Need to Know About Season Four in Call of Duty®: Black Ops Cold War and Warzone™, Arriving June 17

۷. حواستان به موقعیتتان باشد

موقعیت قرارگیری نه تنها در وارزون بلکه در هر بازی شوتری از اهمیت زیادی برخوردار است. قبل از وارد شدن به یک مبارزه باید اطمینان حاصل کنید که نسبت به دشمنان خود در موقعیت بهتری قرار دارید. از جمله این مواقع می‌توان قرار داشتن در محیطی بالاتر از دشمنان یا استفاده از سلاح‌های اسنایپر اشاره کرد. توصیه می‌شود که حداقل یکی از اعضای تیم همواره با خود یک سلاح اسنایپر حمل کند تا در مبارزات شما از شما پشتیبانی کرده و چه بسا جانتان را نجات دهد.

۸. زمان مناسب را برای شلیک به دشمن انتخاب کنید

همه‌ی ما برخی اوقات بعد از دیدن دشمنی که در حال و هوای خودش مشغول دویدن است و هیچ خبری از حضور ما ندارد، هیجان‌زده می‌شویم و بدون فکر کردن شلیک می‌کنیم!‌ لطفا کمی صبر کنید! بهتر از قبل از اینکه دکمه‌ی شلیک را فشار دهید، موقعیت و تمامی جوانب را به خوبی سنجیده و کاملا به موقع دست به عمل بزنید. اینکه بازیکن تیم حریف فرصت این را نداشته باشد که حتی به شلیک شما عکس‌العمل نشان دهد و نوار سلامت شما را به مقدار زیادی کاهش دهد به نفع شماست. چرا که با ایجاد درگیری امکان اینکه دشمنان نزدیک به سمت شما جذب شوند، زیاد است و شما نمی‌خواهید با اچ‌پی کم درگیر دومین مبارزه‌ی خود شوید. به عنوان مثال اگر اسنایپر دارید بهتر است منتظر لحظه‌ای باشید که بازیکن تیم حریف کاملا بی حرکت بایستد یا مشغول کاری شود و سپس با یک ضربه‌ی هدشات کارش را تمام کنید.

۹. حواستان به محیط اطراف و اتفاقات آن باشد

هنگامی که هر تیم یکی از اعضای خود را به بازی برمی‌گردانند، شما می‌توانید به وضوع مشعل قرمز را در محیط مشاهده کنید. این فرصت خیلی خوبی است تا به تیم حریف که یکی از اعضایشان هنوز دست خالی است حمله کرده و آن‌ها را از پا در آورید. البته حواستان به تیم‌های دیگری که جذب محیط شده‌اند باشد!

۱۰. Self-Revive منجی شما در مبارزات

این آیتم که قیمتی برابر ۴۵۰۰ دلار دارد نه تنها جان شما را در مبارزات نجات می‌دهد، بلکه با یک قلق خاص می‌توانید آن را تا آخر بازی نگه دارید. زمانی که روی زمین افتاده‌اید، کافی است فرایند ریوایو را آغاز کنید و زمانی که چیز زیادی تا پایان آن باقی نمانده است، آن را لغو کرده تا هم‌تیمی‌تان شما را در کم‌تر از یک ثانیه بلند کند. این کار نه تنها باعث می‌شود که جان هم‌تیمی شما به خطر نیفتد بلکه همچنان در مبارزات بعدی می‌توانید از این آیتم استفاده کنید.

یادتان نرود که به صدای ریوایو شدن تیم مقابل گوش فرا دهید چرا که می‌توانید از این فرصت بهترین استفاده را کرده و دو دشمن را با هم از پا در آورید. این آیتم‌ها همچنین برای زمان‌هایی که اسنایپرها شما را از فاصله‌های دور مورد هدف قرار می‌دهند بسیار مناسب است. کافی است سریع پناه گرفته تا فرصت هر گونه اقدام دیگری را از آن‌ها بگیرید.

Call Of Duty Warzone Season 4: بزرگترین آپدیت سلاح برای بازی است | ویولت گیمرز

گاهی اوقات رها کردن هم‌تیمی بهترین گزینه است

هنگامی که هم‌تیمی شما توسط تیم حریف ناک می‌شود، گاهی اوقات بهتر است که سراغ او نروید چرا که در این ‌صورت تیم را در ریسک بزرگی قرار داده و جه بسا خودتان را هم به کشتان می‌دهید. در مبارزات نزدیک پلیرها اصولا کار حریفی که ناک کرده‌اند را تمام‌ می‌کنند مگر اینکه اعضای تیم مقابل سر موقع سر برسند و هم‌تیمی خود را نجات دهند.

دقت داشته باشید که بهترین زمان را برای ریوایو کردن هم‌تیمی خود انتخاب کنید: به عنوان مثال بلند کردن آن‌ها در فضای باز و جایی که چندین اسنایپر منتظرتان هستند اصلا و ابدا اقدام عاقلانه‌ای نیست. پس بهترین زمان را شناسایی کنید تا بهترین نتیجه را برای تیمتان به دنبال داشته باشد. سعی کنید در این موارد ذهن حریف را خوانده و یک قدم از آن‌ها جلوتر باشید.

۱۱. از وسایل نقلیه در وارزون غافل نشوید

وسایل نقلیه در وارزون علاوه بر اینکه باعث جابه‌جایی سریع‌تر در نقشه می‌شوند، به شما کمک می‌کنند موقعیت بهتری نسبت به سایر دشمنان به دست آورید. اگر خوش‌شانس باشید و تیم حریف با C4 دخلتان را نیاورد، می‌توانید تنها با وسایل نقلیه نه تنها یک نفر بلکه کل تیم حریف را طی یک حرکت ناگهانی زیر بگیرید. چه لذتی بالاتر از این؟! یکی از نکاتی که هنگامی که سوار بر وسایل نقلیه هستید باید به آن توجه کنید، این است که با دنده عقب به طرف دشمنان هجوم ببرید. به این ترتیب تا زمانی که دشمن را زیر بگیرید او دید درستی از شما ندارد و نمی‌تواند مستقیما بهتان شلیک کند.

اگر به صورت تیمی بازی می‌کنید بهتر است هر کدام از اعضا وسیله‌ی نقلیه‌ی مخصوص خودشان را داشته باشند. جمع شدن در تنها یک وسیله‌ی نقلیه ریسک بالایی دارد و اگر تیم حریف مواد منفجره داشته باشد کار کل تیم تمام است!

۱۲. حرکت و جابه‌جایی در وارزون یک امر کلیدی است

در عناوین شوتر مخصوصا در دهه‌ی اخیر، دیگر تنها تمرکز روی نشانه‌گیری نیست و امروزه داشتن جرکت مناسب نیست امری کلیدی به شمار می‌رود. بازیکنی که تنها ثابت بایستد یا حرکت محدودی داشته باشد هدف آسانی برای کشتن است. بنابراین سعی کنید هنگام مبارزه‌ی های رو در رو انواع حرکات را اجرا کنید.

هنگام قصد حمله به دشمنی دارید که پشت دیوار یا هر شی دیگری پناه گرفته، بهتر است بپرید. به این ترتیب اگر دشمن مسیر ورود شما را خط گرفته باشد نتواند به آسانی به شما شلیک کند. اگر با دسته بازی می‌کنید و پریدن تا حدودی برایتان سخت است می‌توانید به جای آن اسلاید کنید.

به یاد داشته باشید که کمپ کردن برای مدت طولانی نه تنها عمل بسیار نفرت‌انگیزی بین جامعه‌ی گیمرهاست بلکه بسیار بی‌فایده است و بازیکنان با لوت بهتر مطمئنا دخلتان را می‌آورند! بنابراین به یک مکان کفایت نکنید. مدام در اطراف نقشه جابه‌جا شوید تا ضمن به دست آوردن لوت بهتر، دشمنان بیش‌تری را از بین ببرید. هنگام شروع درگیری در یک مکان باقی نمانید و از زاویه‌های مختلف شلیک کنید.

۱۳. Loadout Drop‌ها روش خوبی برای گیر انداختن طعمه!

Loadout Dropها از سلاح‌های قدرتمندی برخوردارند و طبیعی است که همه‌‌ی تیم‌ها خواهان آن باشند. اما اگر اولین تیمی باشید که سراغ آن می‌روید احتمال اینکه توسط سایر تیم‌هایی که آن اطراف کمین کرده‌اند مورد حمله قرار بگیرید، زیاد است. بهتر است ابتدا از شانس خود بیش‌ترین استفاده کرده و یک و حتی دو تیم را از میان بردارید و علاوه بر آیتم‌های Loadout Drop، آیتم‌های تیم حریف را نیز از آن خود کنید.

۱۴. از ناحیه‌ی گاز به نفع خودتان استفاده کنید!

اگر ماسک دارید، نیازی نیست از رفتن در گاز بترسید. از آن جایی که در بسیاری از موارد تیم حریف انتظار چنین حرکتی را از سوی شما ندارد، می‌توانید از این موضوع به نفع خود استفاده کنید و حتی آن‌ها را دور زده و غافلگیرشان کنید. البته دقت داشته باشید که قبل از بازگشت به ناحیه‌ی اصلی و شروع مبارزه ماسک خود را در بیاورید؛ چرا که انیمیشن در آوردن ماسک میتواند به ضررتان عمل کرده و چه بسا باعث مرگتان شود.

۱۵. صدا، یک عامل سرنوشت ساز

شنیدن کوچک‌ترین صدا آن هم در بازی‌های بتل رویال عامل مهمی است که نباید به آسانی از کنار آن گذشت. شنیدن صدای ردپای دشمنان، شلیک و ریوایو دشمن حتی از فاصله‌ی دور می‌تواند آگاهی شما را از محیط به شدت بالا برده و باعث پیروزی شما شود. استفاده از یک هدست مناسب که بتواند جهت صحیح این صداها را به شما نشان دهد، بسیار مهم و حیاتی است. کسی دلش نمی‌خواهد وسط یک مبارزه‌ی حساس گیج شده و نداند به کدام سمت حرکت کند.

اپراتور مناسب انتخاب کنید

انتخاب اپراتوری که بتواند در فضای باز یا محیط‌های تاریک به خوبی پنهان شود و از فاصله‌ی ۱۰ متری دیده نشود از اهمیت زیادی برخوردار است.

چگونه شانس برنده شدن خود را در گولاگ بالا ببریم؟

چه بخواهید چه نخواهید بالاخره راهتان به گولاگ کشیده خواهد شد و در صورتی می‌توانید دوباره به میدان جنگ برگردید که در مبارزه‌ با یک بازیکن دیگر به پیروزی برسید. این مبارزه تا حدودی استرس‌زا است ولی با این حال با انجام دادن یک سری کارهای خاص می‌توانید شانس برد خود را بالا ببرید.

  • حدس بزنید دشمن از کدام طرف قصد حمله دارد. در ابتدای مبارزه شما می‌توانید حریفتان را با نواری قرمز رنگ مشاهده کنید. می‌توان گفت که اکثر بازیکنان در شروع به جهتی که می‌خواهند حرکت کنند، می‌ایستند. هر چند این موضوع برای همه صدق نمی‌کند ولی در نیمی از مبارزات به کمکتان خواهد آمد.
  • دشمنان را قبل از شروع مبارزه نشانه‌گذاری کنید!‌ به این ترتیب با آن رنگ‌های شاد بیش‌تر به چشم خواهند آمد.
  • نوار سلامت شما در گولاگ به آهستگی پر می‌شود. بنابراین اگر در ابتدای مبارزه آسیب دیدید سعی کنید محافظه‌کارانه ادامه دهید تا بتوانید تا حدودی بهبود یافته و مبارزه را به نفع خودتان تمام کنید.

تنظیماتی که کیفیت بازی وارزون را بهبود می‌بخشند

تنظیمات پیشنهادی زیر ممکن است تاثیر مفید و به‌سزایی در کیفیت بازی شما داشته باشند. اما با این حال دقت داشته باشید که در نهایت بهترین تنظیمات برای یک بازی خوب تنظیماتی که است که با آن احساس راحتی بیش‌تری داشته باشید. تنظیمات یک امر شخصی است و چه بسا چیزی که برای استریمرها و گیمرهای حرفه‌ای جواب می‌دهد، برای شما چندان پاسخگو نباشد. با این حال تغییراتی هستند که هر چند در اوایل سخت بوده اما در نهایت زمانی که به آن‌ها عادت کنید به نفع شما عمل خواهند کرد.

شکل مینی مپ خود را تغییر دهید

مینی مپ وارزون در حالت عادی دایره شکل است اما شما می‌توانید از قسمت تنظیمات آن را به مربع تغییر دهید. این شکل علاوه بر اینکه ۲۰ درصد بیش‌تر از دایره محیط اطراف را به نمایش می‌گذارد، به شما کمک می‌کند که گوشه‌هایی که امکان حضور دشمن در آن‌ها وجود دارد را از دست ندهید.

تغییر وضعیت بارگذاری خشاب

در برگه‌ی تنظیمات و در قسمت Weapons اطمینان حاصل کنید که گزینه‌ی Use/Reload Behavior روی حالت Tap to Use قرار دارد. این ویژگی به شما کمک می‌کند سرعت بیش‌تری در لوت کردن داشته باشید و دائما در حرکت باشید که مخصوصا در ابتدای بازی بسیار کار آمد است.

سایر تغییراتی که می‌توانید برای بهبود بازی خود اعمال کنید

  • وارد برگه Movement شده و گزینه‌ی Auto Sprint را روی Automatic Tactical Sprint قرار دهید. (این گزینه در کنسول‌ها در برگه کنترلر و بخش Movement قرار دارد.) دقت داشته باشید که ممکن است در ابتدا با این تغییر چندان احساس راحتی نکنید، اما پس از مدتی به آن عادت کرده و در نهایت شاهد بهبود چشم‌گیری در حرکات خود خواهید بود.
  • برای دارندگان پی‌سی Field of View یا به اختصار FOV که میدان دید شما در بازی را نشان می‌دهد، می‌تواند در پیروزی در مبارزات و مجموعا کیفیت بازی شما تاثیر زیادی بگذارد. FOV پیشنهادی چیزی بین ۱۰۰ تا ۱۱۰ بوده که باعث می‌شود تسلط بیش‌تری روی محیط اطراف داشته باشید و در عین حال در مبارزات نزدیک نیز به خوبی عمل کنید. گزینه‌ی ADS Field of View نیز بهتر است روی گزینه‌ی Affected باشد. هر چند در این حالت دیدن دشمنانی که در فاصله‌ی دوری از شما قرار دارند کمی سخت‌تر است اما به شما کمک می‌کند تا لگد سلاح را بهتر کنترل کنید.

شما چه نکات دیگری را می‌شناسید که به حرفه‌ای شدن بازیکنان وارزون کمک می‌کند؟ حتما نظرات و تجریبات خود را برای دیگران کاربران به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

Hit enter to search or ESC to close