اف تی اپیک تلفیق سرگرمی، کسب درآمد و تکنولوژی

تامس استنلی هالند (انگلیسیThomas Stanley Holland؛ زادهٔ ۱ ژوئن ۱۹۹۶)[۱] بازیگر انگلستانی است. وی فارغ‌التحصیل مدرسهٔ بریت در لندن است. هالند فعالیت حرفه‌ای خود را با بازی در نمایش موزیکال بیلی الیوت در سال‌های ۲۰۰۸–۲۰۱۰ آغاز کرد. او برای بازی در فیلم غیرممکن (۲۰۱۲) موفق به کسب جایزه بهترین بازیگر بریتانیایی سال از سوی حلقه منتقدان فیلم لندن شد.

هالند با ایفای نقش پیتر پارکر / مرد عنکبوتی در فیلم‌های دنیای سینمایی مارول از جمله مرد عنکبوتی: بازگشت به خانه (۲۰۱۷)، مرد عنکبوتی: دور از خانه (۲۰۱۹) و مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست (۲۰۲۱) به شهرت بین‌المللی رسید. همچنین پس از درخشش در نقش پیتر پارکر در فیلم کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی (۲۰۱۶) موفق به دریافت جایزهٔ ستاره نوظهور بفتا شد؛ او به دومین بازیگر جوانی بدل شد که موفق به دریافت این جایزه شده‌است.

 

 

 

زندگی شخصی
زمانی که هالند هفت سال داشت بیماری دیسلکسیا در او تشخیص داده شد و او از گفتن این موضوع هیچگونه ترس و ناراحتی ندارد. او سگی به نام تسا از نژاد بول تریر دارد. هالند اکنون نیز در کینگستون آپون تیمز زندگی می‌کند. او از نوامبر ۲۰۲۱ با زندیا در رابطه است.

زندگی و حرفه
۱۹۹۶–۲۰۰۵: اوایل زندگی و تحصیلات
توماس استنلی هالند یا به اختصار تام هالند در ۱ ژوئن ۱۹۹۶ در کینگستون لندن در خانواده‌ای هنرمند به دنیا آمد.مادرش نیکول الیزابت عکاس برنده جایزه و پدرش دومینیک هالند نویسنده و کمدین انگلیسی است.او فرزند ارشد خانواده شش نفره هالندها است و سه برادر کوچک‌تر از خودش دارد: دوقلوهایی به نام هری هالند و سام هالند (زادهٔ سال ۱۹۹۹) و برادر دیگرش پاتریک «پدی» هالند (زادهٔ سال ۲۰۰۴) است.او از جانب پدرش اصالتی ایرلندی دارد. پدربزرگ پدری‌اش، جان چارلز آنتونی اهل جزیرهٔ من و مادربزرگ پدری‌اش، ترزا کوئیگلی، اهل ایرلند بود. از سمت مادری هم نوهٔ رابرت والتر فراست و کریستینا وینفرد بری است.

پدرش از مارس ۲۰۱۱ تا دسامبر ۲۰۱۲ در وبلاگ ایکلیپسد به نویسندگی پرداخته و داستان کمدینی را نشان می‌دهد که به دلیل استعداد پسرش دیگر به چشم نمی‌آید. در این وبلاگ به جزئیات زندگی گذشته و زندگی حرفه‌ای امروز تام هالند پرداخته شده‌است. تام در مدرسه ابتدایی کاتولیک دووهد در ناحیه جنوب غربی لندن درس خوانده‌است. او در سال ۲۰۱۲ از کالج ویمبلدون فارغ‌التحصیل شد و پس از اتمام کالج در مدرسه هنرهای نمایشی و فناوری بریت ثبت نام کرد و به تحصیل تکنولوژی و هنرهای نمایشی پرداخت. او در طی تئاتر بیلی الیوت، ژیمناستیک آموخت. هالند در نوجوانی، برای مدتی از بازیگری دور ماند و در کلاس‌های نجاری در کاردیف شرکت کرد.

گرداورنده: محمد رستمی

دیدگاهتان را بنویسید