اف تی اپیک تلفیق سرگرمی، کسب درآمد و تکنولوژی

برنامه تغییر رنگ فولدر کامپیوتر

درک مفهوم فایل، فولدر و دایرکتوری

درک مفهوم فایل، فولدر و دایرکتوری

یکی از مهمترین مفاهیمی که در هنگام کار با کامپیوتر باید با آن آشنایی داشته باشید، نظام سازماندهی ذخیره کردن و تعیین محل فایل‌ها و برنامه‌ها می‌باشد.
واژه‌ی فایل (File)، به یک آیتم منفرد مانند یک سند متنی، یک تصویر، یک کلیپ ویدئویی و یا یک آهنگ اشاره دارد.Applicationها برنامه‌هایی هستند که کاری در کامپیوتر انجام داده و یا فایل‌هایی را ایجاد می‌کنند.
واژه‌ی دیگری که به دفعات آن را خواهید شنید، فولدر (Folder) به معنای پوشه خواهد بود. به پوشه، دایرکتوری (Directory) نیز گفته می‌شود اما نام پوشه یا Folder راحت‌تر درک می‌شود. چرا که با مفهوم ذخیره کردن فایل درون پوشه سازگاری بیشتری دارد.در حقیقت هر چیزی که در کامپیوتر با آن تعامل داشته باشید، در سلسله مراتبی از پوشه‌ها ذخیره شده است. می‌توان درون پوشه‌ها، پوشه‌هایی را ایجاد نمود و درون آن پوشه‌ها فایل‌هایی را قرار داد.به منظور درک راحت‌تر می‌توانید هارددیسک را به عنوان پوشه‌ی اصلی در نظر بگیرید، که پوشه‌های دیگر در درون آن ذخیره و سازماندهی شده و در دسترس قرار می‌گیرد.
مثالی درباره‌ی سلسله مراتب فایل و پوشه را بررسی می‌کنیم:
در دسکتاپ یک پوشه به نام Bills ایجاد شده است، در این پوشه نسخه‌های اسکن شده‌ی قبض‌های خدمات عمومی ذخیره شده است. این پوشه را با دابل کلیک باز می‌کنیم تا محتویات درون آن را مشاهده کنیم.دو بار کلیک یعنی دو بار کلیک چپ ماوس را به سرعت فشار دهید. در این پوشه سه فایل با نام‌های مختلف مشاهده می‌نمایید. نام این فایل‌ها به ترتیب، Electric به معنای برق.
Heat به معنای گرما و Water به معنای آب می‌باشد. می‌توانید در آینده نیز هر قبضی را که دریافت می‌کنید در این پوشه ذخیره کنید. اما به این ترتیب فایل‌ها سازماندهی خود را از دست داده و کاملاً نامرتب خواهند شد.

نحوه تغییر شکل و رنگ پوشه ویندوز ۱۰ ، ۸٫۱ و ۷ دائمی

در این مطلب قصد داریم تا نحوه تغییر آیکون پوشه ها در ویندوز، تغییر رنگ پوشه ها در ویندوز و… را بررسی و مشاهده کنیم که چگونه شکل پوشه را تغییر دهیم. شما می توانید فرآیند تغییر آیکون فولدر را به چند روش مختلف انجام بدهید که در ادامه به آموزش هر یک از آنها خواهیم پرداخت.

دانلود برنامه تغییر ایکون برای کامپیوتر

یکی از بهترین و آسانترین روش برای تغییر آیکون های پوشه در ویندوز استفاده از یک نرم افزار تغییر آیکون است. اگرچه انتخاب زیادی در رابطه با وجود تغییر آیکون فولدر برای همیشه ندارد، اما در اینجا سه برنامه رایگان وجود دارد که می توانید از آن ها برای تغییر دائمی آیکون فولدر است.

برنامه تغییر عکس پوشه ها Folder Marker

Folder Marker در ۳ نسخه مختلف ارائه شده است. بعد از پایان دوره آزمایشی ، می توانید از توابع اضافی Pro و Home استفاده کنید. شما می توانید برای تغییر شکل پوشه در کامپیوتر از این برنامه استفاده کنید.

برنامه File & Folder Tools برای تغییر آیکون در ویندوز ۱۰

برنامه File & Folder Tools علاوه بر تغییر نمادهای پوشه بسیاری از کارکردهای دیگر را نیز دارد. مزیت این برنامه قابل اجرا بودن مستقیم است بنابراین برای استفاده از این برنامه نیازی به نصب آن نیست.

این برنامه به دو بخش تقسیم می شود، یک آیکون واحد را تغییر دهید یا دسته ای چندین پوشه را به طور همزمان تغییر دهید.

ویندوزدرحالت عادی قابلیت تغییر رنگ فولدر نداره

تغییر رنگ پوشه در ویندوز

تغییر رنگ پوشه در ویندوز شما با رنگ های مختلف بیشتر از یک اثر سطحی است که باعث می شود مرور پوشه های ویندوز سرگرم کننده باشد. می توانید با تغییر رنگ پوشه در ویندوز برای هر پوشه کد رنگی تنظیم کنید که بسیاری از موارد را کاهش می دهد.

 

با انتخاب تم ها و رنگ ها ، می توانید رایانه شخصی خود را شخصی سازی کنید. حالا شما تجزیه و تحلیل می کنید که چگونه می توانید پوشه های ویندوز را رنگ کنید؟ سیستم این کار را نمی کند ، اما برنامه Folder Colorizer & FolderIco به شما اختیار می دهد تا این تغییرات را انجام دهید. بهترین برنامه این است که استفاده از آن با ویندوز XP ، ۷ ، ۸ و ۸.۱ و ۱۰ بسیار آسان است.

 

Folder Colorizer یک نرم افزار رایگان است که با استفاده از آن می توانید مجموعه ای از رنگ ها را برای هر پوشه در Explorer اختصاص دهید.

هما هنطورکه در فضای مهندسی ویندوز ما میدانیم در فضای دسکتاپ وپلتفرم  ویندوز قابلیت تغییر آیکون های  فولدرها وجوددارد حتی با وجود فایل  اصلی آیکون های مختلف میشود حالت فولدرهای ویندوز را به آیکون های دلخواه خود تغییر داداما با وجود این امکان هنوز قابلیت تغییر رنگ فولدرها در ویندوز تا اکنون بدون نصب هیچگونه نرم افزاری مسیر نشده و برای تغییر رنگ فولدرها وپوشه های موجود در فضای کامپیوتر شخصی مان باید یا ازکد CMDاستفاده کنیم که کاری دشوار وپیچیده ای است ویا به نصب نرم افزارهایی که این قابلیت را به ویندوز اضافه میکنند روی بیاوریم

کمپانی اف تی اپیک با ارئه نرم افزار تغییر رنگ فولدرهای ویندوز این امکان را یکباربرای همیشه برای شما عزیزان فراهم کرده است