اف تی اپیک تلفیق سرگرمی، کسب درآمد و تکنولوژی

R.1a6f79720891c69c010625137556ba7f

کندالینی چیست؟ + فواید و بیداری کندالینی

کندالینی چیست؟ + فواید و بیداری کندالینی

دیگر زمان بیدار روح فرا رسیده، زمان دستیابی به سعادت و روشن ضمیری واقعی! البته برای رسیدن به این فرا آگاهی، لازم است تا کندالینی وجودتان را بیدار سازید.به اعتقاد هندوها، همه انسان‌ها در هنگام تولد با انرژی به نام کندالینی متولد می‌شوند. انرژی که در انتهای ستون فقرات هر شخص قرار گرفته و با بیداری آن، می‌تواند فراتر از هر زمان دیگری دیدینی‌های جهان هستی را ببیند و آواز کهکشان را با گوش جان، بشنود.

اما چگونه این انرژی خفته را باید بیدار کرد؟ اصلا کندالینی چیست و چه فلسفه‌ای دارد؟ آیا این بیداری، ضرر دارد؟ اگر در پی پاسخ این سوالات هستید و می‌خواهید به صورت کامل با چیستی کندالینی آشنا شوید، در ادامه این مطلب از زی یوگا با ما همراه باشید.

 

کندالینی چیست؟ + فواید و بیداری کندالینی

انرژی کندالینی از چه زمانی به وجود آمده است؟

کندالینی، سرآغاز مشخصی ندارد. اگر کتب آیینی مذاهب مختلف دنیا از ابتدا تا به حال را مورد بررسی قرار دهید، خواهید دید که از کندالینی در کتب عرفای شرقی، فنون مصری‌ها، آیین بودایی، آموزه‌های اسرار آمیز سرخپوست‌ها و کتب آفریقایی‌ها و هزاران ادیان دیگر، به نحوی خاص صحبت شده است.

حتی مولانا، شاعر و عارف شهیر و پر آوازه ایرانی نیز در برخی از اشعار خود با استعاره‌ای هنرمندانه به کندالینی و تاثیرات آن اشاره کرده است. کندالینی مولانا را در غزل اینجا کسی است پنهان دامن مرا گرفته از دیوان شمس، به خوبی درک خواهید کرد.

برخی از ابیات این شعر را با هم می‌خوانیم:

جادو و چشم‌بندی چشم کسش نبیند

سوداگری است موزون میزان من گرفته

چون گلشکر من و او در همدگر سرشته

من خوی او گرفته او آن من گرفته

و یا در بیتی دیگری سروده است که:

بشکن طلسم صورت بگشای چشم سیرت

تا شرق و غرب بینی سلطان من گرفته

برخی از مفسرین و آگاهان درباره این ابیات مولانا می‌گویند که او مستقیما به نشانه‌های کندالینی در ابیاتی از این دست اشاره کرده است.با این حال هندوها، سابقه‌ای مستندتر نسبت به دیگر ادیان درباره توضیح کندالینی دارند. پنج قرن قبل از میلاد مسیح در اوپانیشادها (Upanishads) که درجه اهمیت بالایی دارد و از کهن‌ترین متون آئین هندو است، به کندالینی به صورت مستقیم اشاره و درباره آن بحث شده است.

به هر حال، در نبرد علوم شفاهی در برابر آموزه‌های مکتوب، انتقال سینه به سینه علوم کندالینی از استاد به شاگرد؛ برنده این کارزار بوده است. هرچند که با باز شدن افق دید بشر به علوم مختلف، بازی شکل دیگری به خود گرفت.در سال 1969 بود که کارآفرین و عالمی هندی- آمریکایی به نام یوگی باجان (Yogi Bhajan) که مدرس علوم معنوی بود؛ برای اولین بار کندالینی را به مردم آمریکا معرفی کرد.

دقیقا از همان زمان به بعد بود که جهان با انرژی کندالینی و اثرات شگفت‌انگیز آن آشنا شد. پیشنهاد می‌شود مقاله دیگر ما درباره مدیتیشن چیست را بخوانید.

برای خرید محصولات دوره تخصصی تمرینات کندالینی هفت چاکرا کلیک کنید

برای ورود به پیچ انستاگرام اینجا کلیک کنید