چاکرای خاجی چیست ودرکجا قرار دارد

چاکرای خاجی چیست ودرکجا قراردارد

در ابتدا بهتر است توضیح مختصری در زمینه چاکرا ها شرح دهیم تا بتوانید بهتر با چاکرای خاجی آشنا شوید. همانطور که می دانید در بدن ما هفت چاکرا وجود دارد که اگر فعال و متعادل باشند ، جسم و ذهن در حالت نرمال و تعادل قرار می گیرد. در این مقاله از سایت جادوی باور قصد داریم به بررسی دومین چاکرای بدن یعنی چاکرای خاجی بپردازیم.

محتویات

 

چاکرای خاجی چیست؟

 

چاکرا ی دوم (خاجی)در قسمت پایینی ﺷﻜﻢ ﻣﺎ ﺑﻴﻦ ﻧﺎﻑ ﻭ ﺁﻟﺖ ﺗﻨﺎﺳﻠﯽ، ﺩﺭ ﻣﻘﺎﺑﻞ ﺷﺒﻜﻪ ﻋﺼﺒﯽ ﺧﺎﺟﯽ قرار گرفته است. در حقیقت می توان گفت ﺍﻋﻀﺎ ﻭﺍﺑﺴﺘﻪ ﺑﻪ چاکرای خاجی ، ﺑﻴﻀﻪ ﻭ ﺗﺨﻤﺪﺍﻥﻫﺎ، ﻣﺜﺎﻧﻪ ﻭ ﻛﻠﻴﻪ ﻫﺎ، قسمت لگن، ﺁﻟﺖ ﺗﻨﺎﺳﻠﯽ ﻭ ﺭﺣﻢ و ﭘﺮﻭﺳﺘﺎﺕ می باشند. چاکرای خاجی نمایانگر خلاقیت و توازن احساسی می باشد. نام های دیگر این چاکرا ، سوادهیستانا ، ساکرال و ﭼﺎﻛﺮﺍﯼ ﺟﻨﺴﯽ هستند. هنگامیکه در این چاکرا  تعادل وجود داشته باشد شما توانایی های زیر را خواهید داشت:

شادی و نشاط زیاد ، اعتماد به نفس بالا ، قدرت تاثیر گذاری و جذب دیگران ، تعادل در امیال جنسی ، داشتن رضایت از زندگی ، ایجاد انگیزه بسیار خوب در شما و دیگران برای زندگی ، رفتار طبیعی داشتن در برابر جنس مخالف ، خلاقیت و تطبیق پذیری ، پاک شدن کلیه و مثانه از آلودگی ها ، ارتباط قدرتمند با دیگران با حفظ مرزهای شخصی ، خوشبین بودن و غیره.

خصوصیات چاکرای خاجی (چاکرای دوم)

حتما می دانید و آگاه هستید که هر چاکرا خصوصیات منحصر به فرد خود را دارد. بعضی از ویژگی های چاکرای دوم شامل موارد زیر می شوند:

سمبل: سمبل و نماد این چاکرا نیلوفر با شش گلبرگ می باشد.
رنگ: رنگ آن در حالت تعادل نارنجی است.

مانترای چاکرای دوم  “وام” است.

عصاره گل : ریحان و گل ختمی

روغن ها : گل یاس ، رز و یلنگ یلنگ

زمان شکل گیری این چاکرا هشت تا چهارده سالگی می باشد.

هورمون های مربوط به این چاکرا : استروژن

غدد مربوطه : غده هایی در بدن که به این چاکرا مرتبط می شوند ، غدد جنسی هستند.
عنصر وابسته: عنصر وابسته به چاکرای خاجی آب است.
حس: چشایی

برای خواندن محصولات دانلود آموزشی تخصصی چاکرای دوم خارجی یا مرکزکلیه کلیک کنید

برای ورود به پیچه اف تی اپیک کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

Hit enter to search or ESC to close